• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMIAndroid - otevřená mobilní platforma
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    JOHNY_G: KEJML: U me takhle. Cena mi prijde super.

    JOHNY_G
    JOHNY_G --- ---
    Já pořád nemůžu rozdýchat notifikační centrum. Toggle ikony jsou gigantické. Namísto 6 na jednom řádku jsou 4 na dvou. Notifikace jsou taky monstrózní, obalené zevnitř i zvenku hromadou volného místa. Vejde se jich tam tak půlka a do nich jen zlomek textu. Taky jsem přes roletu chodil do nastavení, což teď vyžaduje jeden swipe navíc. A to nemluvím o vyskakovacích heads-up notifikacích. Tam je tolik vaty, že se tam vejde asi 30 znaků textu. Teď musí člověk rozklikávat, co dříve přečetl na první pohled.

    Pak jsou to neprůhledné složky na dashboardu. Samy o sobě vypadají jako pěst na oko, a navíc se slévají se světlými ikonami.

    No a nastavení hlasitosti je čistý designový bizár. Stejně jako hodiny na lockscreenu.

    Recent apps bez průhlednosti vypadají příšerně.

    Co se mi líbí: Animace, obrazovka nastavení, některé prvky Material You uvnitř aplikací. To je asi tak celé.

    Nemám z toho úplně dobrý pocit.
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    Další věc, co mi vadí na Androidu 12 - u jedenáctky bylo možné když vám notifikace probudila displej použít Faceid(Pixel 4) k odemčení. Na Androidu 12 to nejde, displej se po pár vteřinách zamkne a musím telefon ručně znova probouzet.
    KEJML
    KEJML --- ---
    JOHNY_G: Ah, sorry, jsem se překoukl, koukal jsem na Pro, ale myslel jsem, že koukam na základní model. Beru zpět, tohle je ok cena
    JOHNY_G
    JOHNY_G --- ---
    KEJML: To bych neřekl. Z Německa to je s dosílkou cca 16 700, takže 17 990 není úplně blbá cena s domácí zárukou. Z 23 na 26 u Pro už je to o něco horší.
    KEJML
    KEJML --- ---
    LAUNCHER: Slušnej příplatek za dovoz, u základního modelu 50% navrch :)
    SKAUT
    SKAUT --- ---
    NECROMAN: Jo to je od začátku. Ale od instalace "ostré" verze se mi to ještě nestalo. A tuším že se.mi to stávalo když jsem delal moc "vehementní" gesto, byť většinou používám sensor otisku.
    Bohužel u pixelu 6 jej dali chytře pod sklo takže papa naučené gesto ( pokud 6 koupim ). ( A ano mě maximálně vyhovovala čtečka vzadu, vzal jsem do ruky a zaroven jednoruc odemkl. Vpředu je to prostě obouruč chca nechca 🥴)
    SKAUT
    SKAUT --- ---
    LAUNCHER: Maji nižší cenovku než kolik ma CZC ( nebo mělo odhad )
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    Alza rozjela predobjednavky na Pixel 6 Pro a Pixel 6.

    Tak hrr na ne! :-)

    Mobilní telefony, mobily | Alza.cz
    https://www.alza.cz/mobily/18843445.htm?prod=3703&sort=2
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    SKAUT: taky mám ten pocit, že tak ve dvou případech ze tří, kdy si chci swipe pohybem zobrazit notifikace, tak se mi místo toho rozbalí panel přepínačů na celou obrazovku a musím ještě scrollovat dolů. To je tedy dost kontraproduktivní.
    SKAUT
    SKAUT --- ---
    NECROMAN: A to je tam od nějaké RC2 přepínač. v prvnich verzich tam nebylo nic a když chtěl člověk vypnout Wi-Fi tak musel až do nastavení.
    Fonty netuším, mám vždy nastaveno nejmenší písmo. Transparentnost jsem nikde nenašel ale ta mě zrovna netrápí.
    Ale mám 12 od dev. preview takže jsem si mohl na leccos už zvyknout ( kromě toho debilniho ovládání sítí ).
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    NECROMAN: dokonce u Androidu 12 nejde mít v notifikačním centru toggle na Mobilní data, je to teď dostupné pod WiFi nastavením, jako WTF?
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    NECROMAN: Nejde tomu nejak pomoct v nastaveni? Nevim co s ikonkama, ale velikost fontu v nastaveni je.

    Android 12 nemam, tak ale dost mozna jeste jinak.
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    Právě mi na Pixel 4 dorazil Android 12 a musím říct, že ten nový styl Material You je dost bída. Větší fonty a ikony, takže si připadám jak s telefonem pro seniory, a také zrušená transparentnost u notifikačního panelu a widgetů, což oboje teď vypadá dost hnusně. Ach jo.
    KULA
    KULA --- ---
    HULIK: Ano, respektive to vypadá tak na 99%. Nějaké drobotinky jsem si tam všiml, ale je tam v credits uvedený čech, co to překládal, tak to není jen strojově přeložené.

    LAUNCHER: Cením za overview! osobně chci koupit Samsung&Samsung nebo Xiaomi&Xiaomi kombo.

    V první řadě nám jde o to, aby jsme s ní měli lepší spojení. Statistiky z toho dělat nebudu, ale sama si může říct, jak moc nebo málo chodila, že ji to nějaký puls zobrazuje a že je bába frajerka s digitálkama jako hrom že :D
    HULIK
    HULIK --- ---
    KULA: Umí ten BALDPHONE česky?
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    KULA: KULA: A) Ty "legrace co to umí měřit" to ukazuje na telefonu. Nevim o nicem, co by je nejak smysluplne ukazovalo na hodinkach. Tzn nejdriv bych zacal se seznamovanim s telefonem az za cas bych to doplnil o fitness tracker a smart vahu.


    B) Noname telefony radi nefunguji s pouzitelnymi chytrymi hodinkami, noname hodinky radi nefunguji s nicim.

    Na Androidu jsou ruzne obskurni zpusoby jak setrit energii na "zdanlive nevyuzivanem bluetooth" coz se bohuzel vylucuje se stabilitou pripojeni chytrych hodinek.

    Namatkou googlem: https://community.fitbit.com/t5/Android-App/Pairing-with-Blackview-6000/td-p/1991305


    C) Moje poznatky z dlouhodobeho pouzivani Fitbit, pocinaje kdysi u Charge 2 a konce u aktualni Fitbit Sense. Ty Fitbity po me mmch "dedi" moje mamka.

    1) Bez Fitbit vahy vubec. Potrebujes sledovat krivku vahy v case, umoznit davat do kontextu tepovku vs aktualni vahu a (hruby odhad) tuk v tele atd atd atd.

    Cim vic to nakrmis datama, tim lepe to funguje.

    Taky se casem naucis, jaky druh hreseni Te stoji kolik kilogramu, coz ma dulezity vychovny efekt :-) Zmena vahy tez super na motivaci.

    2) Jednou za cas se tomu Fitibitu musi pomoct. Treba ho resetovat z menu, nebo preinstalovat appku. Uz to neni takova hruza jako kdysi, ale stane se to. Odhadem jednou za pul roku u me...?

    3) Netusim jestli je ta Fitbit appka v cestine, snad jo, ale over si to: https://www.cnews.cz/fitbit-cesky


    D) Poznatky ke "koupim si nejake chytre hodinky a realne a udrzitelne mi to pomohlo se zivotospravou" nebo dokonce "a to cele na tlacitkovem telefonu", at poskytnou jini, kterym se neco takoveho povedlo.


    E) Slysel jsem pozitivni ohlasy take na Garmin, ale opet, at se k nemu vyjadri jeho uspesni uzivatele, ne ja.


    * K presnosti Fitbitu napriklad zde - porovnani proti hrudnimu pasu - vychazi mu to skoro stejne.

    Heart Rate Accuracy Test of Xiaomi Mi Band 6 vs Fitbit Luxe | Review - Test - Comparison
    https://www.youtube.com/watch?v=e7pkRm_mMDQ
    KULA
    KULA --- ---
    RATTKIN: jelikož je to lenoch, bylo by fajn aby ji to provokovalo, že málo chodí, že je čas na skleničku vody atd atd atd. K měření - nějakou rámcovou představu + speciálně v tomto případě, jistá forma psychosomatiky - "sleduji, mám přehled, nejsem ve stresu".

    Nicméně kouknul jsem po launcherech a upřímně, velký písmo NIC neřeší. My na nějaké pocukání nebo misclick jsme už zvyklí, ji by to hrozně štvalo a měla by pocit, že to nemá a nemůže mít pod kontrolou.

    Až teda na BALDPHONE To je launcher, co fundamentálně mění ovládání a myslím, že to je absolutně skvělé. Místo slideování prstem jsou tam šipky, dotyk se realizuje podržením na tlačítku po cca 0,3-0,4s, takže to eliminuje nechtěné dotyky. Ale jde to mnohem mnohem hlouběji. Vymyslel to izraelský kluk pro svého dědu s Parkinsonem, hrál jsem si s tím hodinu a vždy když jsem si řekl - takhle a takhle by to mohlo být srozumitelné - tak jsem to v tom našel a nastavil.
    MEMNON666
    MEMNON666 --- ---
    seniora jsme vyřešili odolným mobilem s přidáním BigLauncheru, celkem použitelná varianta imho
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    KULA: chytré hodinky taky většinou mají dotykový displej.. tlačítkům doba nepřeje.
    naše babičky dotykáč dávají tak to můžete zkusit s EXTRA VELKÝM FONTEM
    mimochodem to měření je spíš pro legraci, ale proč ne.
    ně se na smart hodinkách nejvíc líbí vibrace, pro lidi co hůř slyší může být zajímavé.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam