• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMIAndroid - otevřená mobilní platforma
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    ZBYNEK: Xiaomi 11 Ultra mam v anglictine, klavesnice GBoard (preferuji Swiftkey, ale firemni restrikce) nastavena na DE+CS+EN, bere to cestinu viz moje pokusy nize: LAUNCHER: LAUNCHER: LAUNCHER.
    ZBYNEK
    ZBYNEK --- ---
    ZBYNEK: Přidání dalšího jazyka je popsané tady, ale čeština tam není:
    Change your language or use multiple languages - Android - Google Assistant Help
    https://support.google.com/assistant/answer/7394513?hl=en&co=GENIE.Platform%3DAndroid#zippy=%2Ccar%2Cphone-or-tablet

    Jestli jste to někdo rozchodil, dejte prosím vědět.


    BUNDA: Klávesnici mám v češtině, ale ta na to nemá vliv.
    BUNDA
    BUNDA --- ---
    ZBYNEK: zkoušel jsi nastavení klávesnice na češtinu? Jestli by to neřešilo i hlas.
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    ARIAEL: Jasne :) Ale jsou i offline moznosti. Dokonce jsou i EULA, kde nesouhlasis se zachovanim audio nahravek.
    ZBYNEK
    ZBYNEK --- ---
    Diktování jsem zkoušel párkrát v autě, ale bez úspěchu - mobil mám v angličtině a češtině to nerozumělo.

    Je nějaká možnost, jak na rozchodit české diktování na androidu v angličtině?
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    MCKIDNEY: V pohode, neduver. Napis si vlastni, zadny problem, ne?
    KELDA
    KELDA --- ---
    JIMX: mně to normálně funguje.
    Ahoj! Jak se máš? Kolik je ti let? 18! Vzorec: 50 x 6 = 300

    Opět celé nadiktované jen řádkování neumím
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    Me u diktovani gboard stve ze originalni zaznam, transcript se uklada s kontextem po dobu mesicu az let :) Spousta lidi byla dost prekvapena, kdyz se jim to kvuli EU ukazalo v GMailu :)

    Je to jedna z tech technologii, kde duvera je nutna a cloudu neduveruji :)
    JIMX
    JIMX --- ---
    LAUNCHER: no tak to je hustý ... když jsem to naposledy zkoušel, tak tomu nerozuměl a psal to slovy :-) ... to už bude asi nějakou dobu no :-D
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    JIMX: LAUNCHER: normálně řeknu název interpunkčního znaménka...
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    JIMX: ,;!? –-... "'
    JIMX
    JIMX --- ---
    u toho diktování mě štve, že nejde (nebo nevím jak) diktovat interpunkce ...
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    KELDA: hezké. Dám tomu šanci. Tento příspěvek už je také nadiktovaný.
    KELDA
    KELDA --- ---
    Gboard to v češtině moc neumí
    KELDA
    KELDA --- ---
    LAUNCHER: já právě na telefonu využívám hodně diktování a myslím že to funguje v poslední době čím dál lépe hlavně teda Gboard.

    Tento text jsem kompletně nadiktoval a až na jednu slovíčko které změním v následujícím příspěvku pohodovou a jednoduchou formu psaní.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    KELDA: Na tabletu Swiftkey, na telefonu pokud mozno nic, pomale na psani delsich textu a spatne zkusenosti s vysledkem. Naucil jsem se z nej vic volat, pokud je nutne neco napsat, tak pocitac nebo tablet.
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    KELDA: Grammarly ci Microsofti Swift. GBoard neni pro me.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    MEDWYN: OS na Samsung Tab S7+, par fci navic kolem stylusu, ale jinak relativne ciste.

    Ale mockrat jsem byl varovan ze tablety a telefony od Samsungu jsou co se tyka OS uplne jina zviratka.

    Bojim se moc, tohle kolo bych chtel zkusit Samsung S22 Ultra, protoze jednak teda viz nize ostatni moznosti vymrely, druhak portrait mode na 3x kamerce a stylus.

    OP 10 Pro je u me no-go za tu low-spec tele kamerku, mam decka a fotky pro babicky jsou must have. Lidi na objektivy neco mezi 24mm a 28mm s dovolenim nefotim ( = primarni kamerka vsech mobilu) a ne vsude zvladam nebo chci tahat fotak.
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    MEDWYN: Oneplus udelal obchod s google a Nord uz musi mit cisty.stock.apps. bohuzel. :)
    MEDWYN
    MEDWYN --- ---
    LAUNCHER: Ja jsem se tesil na Pixel, ale 6 je za me zklamani. Jako soucasny Oneplusak mozna zustanu u OP i pres "Oxygen". At je to jak chce, tak je na OP6 Oxygen11 nakonec vlastne docela pouzitelny a cisty android porad tak trochu pripomina. Mezi nama. Cisty A12 je omalovankova sracka na urovni jablotron telefonu pro seniory, takze neni moc o co stat.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam