• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMIAndroid - otevřená mobilní platforma
    BUNDA
    BUNDA --- ---
    KELDA: popletl jsem si tyhle dva servery .) PECA: díky, za opravu.
    BASIK
    BASIK --- ---
    KELDA: Nejlepsi asi udelat kompromis v cene :) Pixel 4a, vsechny parametry jinak splnuje. V nemecku za osm tisic s plnou zarukou.
    PECA
    PECA --- ---
    KELDA: Myslím, že tenhle web se specializuje na hodnocení foťáků v mobilech: https://www.dxomark.com/category/mobile-reviews/

    Jinak já bych docela hodně uvítal něco jako feature phone, lépe asi variantu s KaiOS či přímo osekaným Androidem, ale...
    - trochu slušné provedení, jako bývaly dřívější lepší mobily před příchodem smartphounů
    - kompletní sync s google účtem (kontakty, kalendář, e-mail)
    - solidní foťák, žádnej 2 mpx šit

    Prostě něco do kapsy na cesty s týdenní výdrží a takovým relativně malým (2,5 až 3 palce max) displejem. Jenže na to je asi malý trh,když nikdo nic podobného nedělá :/
    KELDA
    KELDA --- ---
    BUNDA: Taky se na to takto dívám ale rozhodnout zda jeden nebo druhy podle fotaku proste neumím. Musim risknout a kouknu asi na cenu. Nejaky jiny tip na vyber?

    Jinak na Preview ale maji tam dost malo aktualnich a hlavně mají tam asi 3 roky pauzu ve vkladani novinek. Posledni je Vivo 2021 a pak neco z 2018
    BUNDA
    BUNDA --- ---
    KELDA: na makro a další čočky u foťáku nekoukej. Obvykle slušně fotí jen hlavní fotoaparát, ostatní jsou marketing. Zkus kouknout sem https://www.dpreview.com/reviews?category=mobilephones
    KELDA
    KELDA --- ---
    Ahoj, nemůžu najít diskusi na můj dotaz snad padne na úrodnou půdu.:

    Vybiram telefon cca do 6tis a praktický jsou tři podmínky.
    * Cena do 6 tis kc
    * Ce nejmenší rozměr - ideálně kolem 5.8" ale klidně i menší
    * Dobrý foťák

    Za těchto podmínek jsem našel s S rady od Samsungu ale za vyšší ceny. A pak už jen mobily velké jak tablet (skoro)

    Zaujal mne Motorola g60 a g60s, který má prý dobry foťák. Ale displej je gigantický taky ... Nu což kompromis asi bude muset být
    Xiaomi je taky otazník ale tam ty rozměry mne vždy děsily, navíc jejich fotky jsou až moc premazleny

    Ale samotné porovnání foťáku mezi motoralami jsem už nenašel. Nejde mi o čísla ten má 108mpixel ten má jen 64 ale zato má makro .... To si přečtu ale jak je to se šumem, zkreslení, barevnost, rychlost Apod. Neporadite třeba jen v tomto?
    KELDA
    KELDA --- ---
    ADM:
    SKAUT: no teď v poslední 12 je nějaký pokus na obzoru. Tedhnicky si myslím že by to mohlo jít i pro tmavém displeji použít. Tim je notifikace zapnutého a povolného fotoaparátu formou malé tečky v horním řádku. Otázkou je zda v dalším vývoji půjdou i formou teček pro notifikaci události

    Btw Always On jsem zrušil skoro hned. Zrálo to neskutečně baterku
    SKAUT
    SKAUT --- ---
    ADM: Místo LED je teď moderní always on, bo jak se to jmenuje
    SMOKY
    SMOKY --- ---
    ADM: ne
    JIMX
    JIMX --- ---
    ZVIRATKO: ne, na simce nic neni ... a ta uplne stara, ktera nejak kradla tu simku, to zase neni ... je to ve dvojkovy kokte ...
    ADM
    ADM --- ---
    neco jako nahrada notifikacni LED to neumi android nativne? predstavuju si to jako ze na OLED displayi bude blikat tecka v pripade notifikace, jediny co jsem nasel jsou externi app napr. https://www.xda-developers.com/notifybuddy-amoled-notification-led/
    ZVIRATKO
    ZVIRATKO --- ---
    JIMX: vsechny cisla? tyhle handsfree casto umely bluetooth SIM a phonebook profil takze si natahly adresar, no a moderni telefon ti typicky naopak obsah SIM neukaze, tak me napada jestli tam nemas ty kontakty v telefonu i na SIM
    JIMX
    JIMX --- ---
    Mimochodem, netušíte někdo, proč taková ta obyčejná stará zabudovaná handsfree v oktavce u některých kontaktů řekne, že neví jaký číslo zvolit a nabídne u kontaktu 2 stejný čísla a musím ho ručně potvrdit? Dělají to jenom některý kontakty, zdvojene kontakty ani cisla tam nejsou ... když používám hlasové vytáčení tý škodovky. Napadlo me, jestli to nemuze delat treba whatsapp nebo viber ... ale nevim, jak se toho zbavit.
    KELDA
    KELDA --- ---
    KELDA: nakonec byla chyba že jsem měl v telefonu u kontaktu nastavene dva Google účty. Jakmile jsem jeden smazal kontakt se zobrazil ...
    KELDA
    KELDA --- ---
    PECA: tak ani přehození kontaktu že SIM nepomohlo (Ani nevím jak zjistit které kontakty tam byly nebo jsem mam). Nu asi samazt a nově pridat ale po restartu telefonu, infotainmentu v autě a Google serveru :)
    KELDA
    KELDA --- ---
    PECA: no to možná bude ten problém. Napadlo mne to ale myslel jsem že právě kontakty na Sim jsou ty primární. Nu přehodil sem si to a uvidím ... Napíšu
    Díky moc zatím!
    PECA
    PECA --- ---
    KELDA: :D

    KELDA: No, už jsem se setkal se spoustou obskurních záležitostí souvisejících se znakovými sadami, nevhodnými znaky či neschopností správného zpracování (například) UTF-8 (emotikona ve jméně). Tak proto. Předpokládal jsem, že si to auto tahá z telefonu, tak jsem myslel jenom kontakt v telefonu. Některé kontakty mám ještě furt na SIM kartě, když jsem si je tam udržoval na "hloupém" telefonu. Otoc měl s tímto právě problém na novém "chytrém" telefonu, kde jsme ty kontakty museli všechny přehrnout na Google účet, protože ty ze SIM nebyly vůbec vidět a nedokázali jsme je zobrazit a hledat v nich současně s těmi z Google účtu. Skoro, jakoby nové chytré telefony už nepočítali s tím, že někdo přechází z hloupého telefonu, nebo na něm kdysi začínal... ¯\_(ツ)_/¯
    KELDA
    KELDA --- ---
    Ale popravdě je to manželka tak...
    KELDA
    KELDA --- ---
    PECA: samozřejmě že jsem zkoušel uložit úplně všude včetně googlu ale asi jediné řešení bude kompletně vymazat ze všech míst a znovu zadat. Chtěl jsem spíš najít nějaké jiné řešení
    PECA
    PECA --- ---
    KELDA: Jenom "tipovačka", ale prověř umístění kontaktu (SIM/účet na Google), nějaký nestandardní "znak" ve jméně, či na začátku ve srovnání s ostatními viditelnými kontakty. Eventuálně zkusit kontakt celý opsat na papír/odzálohovat, smazat a vytvořit znovu.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam