• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMIAndroid - otevřená mobilní platforma
    ACID
    ACID --- ---
    Používá někdo Launcher 10 v placené verzi? Mám pár dotazů..
    Hledání v historii jsem vzdal, vrací to všechny odpovědi na ID Launcher :)
    CUKI
    CUKI --- ---
    Tedy na Samsung J3 2017 s androidem 9.0 nejde zamezit přehrávání upozornění příchozí SMS během hovoru?
    JIMX
    JIMX --- ---
    LEF: kupoval jsem pro mladší před Vánoci tohle https://www.alza.cz/lenovo-tab-m8?dq=5710692 a na přehrávání youtube a netflix v 720p naprosto dostatečný ... 1080p v 60fps už to teda nedává ... hry jsem na tom žádný nezkoušel
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    LEF: asi bych se moc nerozmýšlel a vzal nějaký Oukitel. Tenhle má i slot na 2 simkarty nebo na sim+microSD (max 256GB), takže tam můžeš nacpat i simkartu s mobilními daty

    Oukitel OKT1, 4GB/64GB, Gold 84008012 Antivir | CZC.cz
    https://www.czc.cz/oukitel-okt1-4gb-64gb-gold/325869/produkt

    Lenovo má za vyšší peníze horší displej a nemá slot na sim

    Lenovo TAB M10 2nd Gen, 10.1" HD, 4GB/64GB, Iron | CZC.cz
    https://www.czc.cz/lenovo-tab-m10-2nd-gen-10-1-hd-4gb-64gb-iron-gray/303252/produkt

    Případně Lenovo má i se slote mna sim, ale o litr dražší než Oukitel

    Lenovo TAB M10 Plus, 4GB/128GB, LTE, Iron Grey + | CZC.cz
    https://www.czc.cz/lenovo-tab-m10-plus-4gb-128gb-lte-iron-grey-smart-charging-station/293317/produkt
    LEF
    LEF --- ---
    zdravim ve spolek. prosim o radu, jaky vybrat tablet pro 10 letou dceru. chtela by to na sledovani filmu a hrani her (asi ne nic extra narocneho). Cenu jsem myslel tak 3-4 k. Nabidka od Samsungu je celkme siroka, ale mam nejak dlouhodobe se Samsungem problem, predevsim kvuli pameti, ktera se casem zasere a pristroj prestava fungovat, nevim zda stale tento problem trva.

    diky za tipy.
    CUKI
    CUKI --- ---
    LAUNCHER: takže to pod androidem devítkou nešlo nastavit?
    Mám J3 2017 na kterej jsem právě upgradoval. Po pravdě kdyby mapy.cz fungovali na androidu 4.xy měl bych stále tento: https://www.datart.cz/novinky/produkty/recenze-samsung-galaxy-s5-mini-male?gclid=CjwKCAjwxOCRBhA8EiwA0X8hi6e3GRdkF6g0M3M0B_CAymi6EHHSfwpdbFihi78TExY8ufTE4PFtlBoCGAcQAvD_BwE nebo ještě nějakého jeho menšího předchůdce :-)
    MADCAT
    MADCAT --- ---
    Na parkování v Praze, případně nákup jízdenek MHD - MPLA.IO nebo Citymove? Anebo něco úplně jinýho? Anebo na každý z toho radši zvlášť aplikaci? Díky!

    (teď mám Citymove a jako asi dobrý, ale furt mi vyskakuje oznámení, že aplikace sleduje moji polohu a kdesi cosi. Autoři o tom dle recenzí na play vědí a řeší to, ale....)
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    CUKI: Android 9 má už ukončenou podporu ohledně zabezpečení. Pokud to zařízení nejde updatovat na novější verzi, doporučil bych jeho recyklaci.
    CUKI
    CUKI --- ---
    LAUNCHER: mam to česky ale pod nastavení-zvuky a vibrace mám už jen základní nastavení zvonění, typy vibrací, zvuky oznámení, a pár dalších věcí, ale tohle tam právě najít nemohu :-(
    Jak jsem psal je to android 9.0

    LAUNCHER: jo to zní rozumně vyzkouším..


    dík
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    CUKI: 2) Máš tam proximity sensor, který by měl během hovoru zhasnout display. Pokud to nefunguje spolehlivě, prostě ho zhasni natvrdo tlačítkem power. To by nemělo zavěsit, ale nevím jak na kterém telefonu - vyzkoušejte.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    CUKI: 1) Phone - Settings:

    CUKI
    CUKI --- ---
    2 dotazy:
    1) Jak zamezit přehrávání upozornění příchozí SMS během hovoru?
    2) Jak eliminovat nechtěné přepínání režimů uchem (dotykem) během telefonování? Většinou jde o vypnutí zapnutí reproduktoru...
    SKAUT
    SKAUT --- ---
    GLOBETROTTER: Já jen vím že to existuje a někteří výrobci to do svých zařízení cpou, nemám osobní zkušenost.
    Dá se to asi chápat jako trezor na aplikace kde si vybrané app zamknu a bez pinu / hesla je nepustím.
    JIMX
    JIMX --- ---
    GLOBETROTTER: ta appka, kterou jsem pouzival, tak pod jeden pin jsi mohl dat jakoukoliv aplikaci a ono to vyzadovalo.pri spusteni kazde z tech aplikaci pin ... pro vsechny stejny ...
    GLOBETROTTER
    GLOBETROTTER --- ---
    JIMX:
    SKAUT:
    Jako že jdou zamknout / zapinovat jednotlivé aplikace a jiné ne? Nebo že by každá appka mohla mít svůj pin?
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    fuj, neměl bych psát z mobilu :)
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    LAUNCHER: Apple toho obecně moc neumí - jdou cestou simplifikace a přístupu "takhle to Steve chtěl" a jinak to nebude.
    Pokud dokážeš přijmout filosofii že se musíš přizpůsobit zařízení a být spokojen se základem, bude ti stačit a něco i bude umět lépe (výhody z jednotého hw a platformy - byť třeba věci jako příjem hovorů z mobilu na tabletu že se někteří jako Samsung také učí).

    Mám služební iphone 12, kdysi jsem zkoušel ipad, a prostě ne - ta filosofie je mi cizí :)
    SKAUT
    SKAUT --- ---
    GLOBETROTTER: Daji se někde vypnout ( uživatel si je zapne když chce a ví kde) ale chrome a hledání je součástí systému ( ještě je tam systémová implementace prohlížeče kterou používají aplikace jako "interní" prohlížeč.
    Takže asi spíš to zamknutí.
    JIMX
    JIMX --- ---
    GLOBETROTTER: pamatuju si, že jsem kdysi instaloval na android telefon nějakou aplikaci, že se daly aplikace zamknout a bez PINu nešly spustit ... mohlo by to být řešením?
    GLOBETROTTER
    GLOBETROTTER --- ---
    Mám lama dotaz - dá se na telefonu s Androidem odinstalovat Chrome, YouTube, obecně vyhledávání Google? Aby se na internet dalo dostat jen z appek, které neumožňují browsing. Ideálně kdyby tam zůstal jen whatsapp. Díky
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam