• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMIAndroid - otevřená mobilní platforma
    JOHNY_G
    JOHNY_G --- ---
    CADDY: Výstřel do tmy - zkus kliknout na to Zvukové. A pak aspoň na chvilku přepnout telefon do angličtiny, abych věděl, na co se to sakra koukám :-D.
    CADDY
    CADDY --- ---
    JOHNY_G: jo, jsou, ale nevypadají a taky mě to nenapadlo předtím :-D
    CADDY
    CADDY --- ---
    JOHNY_G: tam asi taky nic... nevím teda, co znamená "zobrazit jako místní menu", můžu to zkusit vypnout...

    JOHNY_G
    JOHNY_G --- ---
    CADDY: Teď se teda ze Samsungu drobátko drbu na hlavě, ale ty kanály nejsou rozklikávací? Nevypadají tak, ale měly by být.
    CADDY
    CADDY --- ---
    JOHNY_G: a když jdu do oznámení, tak tam taky nic takového není

    JOHNY_G
    JOHNY_G --- ---
    CADDY: Ještě rozklikni Oznámení, tam kanál Chaty. Případně zase pošli screen.
    CADDY
    CADDY --- ---
    JOHNY_G: já vím, byl jsem i tam, ale nic takového tam nevidím, jedině to "zobrazit nahoře", ale to se týká spíše těch konverzací v bublinách, které stejně vypínám jako první po instalaci...

    JOHNY_G
    JOHNY_G --- ---
    (nejrychleji se tam dostaneš přidržením prstu na notifikaci a kliknutím na tlačítko Nastavení, popř. ozubené kolečko - opět to má každý výrobce a každá verze Androidu po svém, aby se snáze radilo na dálku příbuzným)
    JOHNY_G
    JOHNY_G --- ---
    CADDY: Tohle není "bublina," na kterou tě tu vytrvale navigují :-)). To jsou heads-up notifikace. Na nejnovějších Androidech (momentálně mám v ruce Pixel s Androidem 13) se ta volba jmenuje "Vyskakování na obrazovce," na trochu starších to, tuším, bylo pod prioritou. Minimálně na HTC byly priority rozepsány, co která dělá, ale v zásadě by mělo stačit ji snížit o jeden stupeň, protože heads-up je typicky zapnutý jen pro tu nejvyšší. U různých výrobců se to může lišit. Každopádně nehledat v nastavení systému, ale v Informacích o aplikaci.
    CADDY
    CADDY --- ---
    TEKKIT
    TEKKIT --- ---
    pro vás tady asi známá věc, ale já jsem tomu nikdy pořádně nerozumněl. Kdyby někoho zajímala teorie kolem nabíjení tak tady:

    [TEKKIT @ Samsung Mobile]
    MEDWYN
    MEDWYN --- ---
    Driv se to jmenovalo heads-up notification... treba to pomuze pri googleni.
    MAKROUSEK
    MAKROUSEK --- ---
    MCKIDNEY: Ja na S10e mam na vyber, jestli bublina nebo jenom v radce. Asi to pro tablety nemaji.
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    CADDY: No vychozi nastaveni je bublina, S10 zmensila tu bublinu a pridala moznost plovouciho okna.
    Takze aktualizace to mohla zapnout a reset pravdepdobne nevypne.
    CADDY
    CADDY --- ---
    MCKIDNEY: ono je taky mozny, ze se to s nejakou aktualizaci zmenilo a uz to nejde... podobne jkao po koupi jeste slo vypnout ty debilni jednotne ramecky ikon, pak uz to neslo a i na podpore mi potvrdili, ze tu moznost dali pryc... ale toto mi zase prijde tak zakladni a potencialne otravny, ze by to snad neudelali... i kdyz...
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    CADDY: No ja to mam 1,2,3 a je to. S9 mam v supliku - ale mam v ni LineageOS
    CADDY
    CADDY --- ---
    MCKIDNEY: to tam nikde nemam... i kdyz dam vyhledat "plovouci" fulltextem, nabidne to jen zobrazeni plovouci ikony pro S-pen... ta struktura je kompletne jina, treba procento baterie, ktere mas ve stejne sekci, ja mam pod "stavovy panel" a krom nej tam uz je jen pocet ikon oznameni v liste... ja si priste musim snad zapisovat, jak se mi toho povedlo zbavit...
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    Zkus najit tohle

    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    CADDY: No to je ta bublina, mam sice S10, ale poslu ti screenshot.
    CADDY
    CADDY --- ---
    MCKIDNEY: teď se mi to konečně povedlo odchytit... prostě nechci tento automaticky vyskakující náhled nové zprávy zakrývající kus obrazu... prostě any notifikace přistála jen do lišty...

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam