• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMIAndroid - otevřená mobilní platforma
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    MEMNON666: seznam, novinky, vsechno mozny :)
    MEMNON666
    MEMNON666 --- ---
    DRAGON: (pro kontrolu . nejaka stranka co ti to hazi?)
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    MEMNON666: tak v tom pripade to bohuzel nepomaha, tohle vsechno mam checknuty... :/
    MEMNON666
    MEMNON666 --- ---
    DRAGON: https://help.vivaldi.com/desktop/privacy/cookies/
    Hide Cookie warnings
    Since Europe’s GDPR and a few other user privacy laws don’t allow placing cookies in your browser without consent, most websites ask for your permission as the first thing after the web page is loaded. The fastest option is to just accept everything, which always serves the interests of the website not the user. The other option is to manage your preferences and disable the data usage options all at once, if you’re lucky, or one by one, if the website wants to make it especially cumbersome.

    Vivaldi offers a third option by including two blocker lists in the Ad Blocker that hide annoying cookie banners and dialogs on most websites.

    To enable these lists:

    Go to Settings > Privacy > Tracker and Ad Blocking;
    Enable Block Trackers and Ads;
    Click on Manage Sources;
    In Ad Blocking Sources enable “Remove cookie warnings (Easylist Cookie List)” and “Remove cookie warnings (I don’t care about cookies)”
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    Muzu jeste dotaz k tem cookies? Mne se proste nedari nastavit ten Vivaldi browser, aby zadne nove stranky nevyhazovaly takove to "Prijimam vse", settings, Odmitam Vse"

    pochopili jsme se dobre, ze sem se ptal na to, jestli existuje cesta, jak tohle zabranit, aby to na kazdym novym webu, kam vlezu, vyskakovalo?
    dik
    BUNDA
    BUNDA --- ---
    KEJML: tady je to asi OT, ale některé weby si vesele zařadily analytické a marketingové cookies pod nezbytné a lišta vyskakuje tak nějak pro tvůj pocit, že to máš pod kontrolou :(
    EXCITE
    EXCITE --- ---
    ZBYNEK: kde jsi to nechal dělat? Taky bych potřeboval..
    KEJML
    KEJML --- ---
    DRAGON: Ne, cookies jsou pořád cookies, technicky si je u tebe může uložit libovolnej web a žádnej tvůj souhlas nepotřebuje. Tyhle otázky jsou čisté právní. Pokud nebudeš souhlasit, nesmí daný web používat cookies například k marketingovým účelům (včetně sledování tvého chování napříč různými weby), pro telemetrii a podobně..

    Osobně by mne zajímalo, jestli už tohle někdo v praxi rozporoval u soudu. Řekl bych, že zjistit, že web takhle zneužil data o mne i přes můj nesouhlas je prakticky nemožný.
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    KEL: a chapu to dobre tak, ze to vlastne automaticky za mne udelat "povolit vse" ze jo?

    mimochodem je to velky bezpecnostni problem, kdyz davam Prijmout vse? Muze mi ta stranka nejak hodne nabourat system? nebo neni treba se bat?
    KEL
    KEL --- ---
    BASIK: Jde, funguje to podobné jako Adblock list.

    This feature is based on the regularly updated third-party block lists — EasyList Cookie List and ‘I Don’t Care About Cookies‘. While Cookie Crumbler works on most of the websites, this is not a perfect solution, as there will be a few websites that use other tactics to obtain cookie consent.
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    BASIK: super! dik.
    ty jo, ze bych po toooolika letech opustil mega pomalej (mam i9 a 64GB ram a napriklad kdyz tam neco vyhledat v googlu a scroluju dolu mysi, tak se to skube a trha jak Bures u soudu) praskacskou svinuchu jmenem chrome? vypada to tak! :)
    BASIK
    BASIK --- ---
    DRAGON: Tusim, ze by cesta mohla bejt zase pres desktop - tady by mely bejt popsany bookmarky i hesla - https://help.vivaldi.com/desktop/tools/import-and-export-browser-data/
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    BASIK: ok, tim padem dva hlasy pro Vivaldiho, tak mame viteze :) a jde ten export bookmarku i v nem jako v tom Brave? tusis?
    BASIK
    BASIK --- ---
    DRAGON: Pro Brave je cesta pres desktopovy verze, zda se. Jinak primarne na mobilu i desktopu taky pouzivam Vivaldi, akorat jsem nevedel o moznosti blokovat cookie listy :) pokud to tak je, doporucuju spis ten.
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    BASIK: KEL: diky za doporuceni. Jeste se vas zeptam na jedno: tusite, jestli existuje nejaky tool, ktery mi z Chromu do techto browseru presune hesla a nebo alespon bookmarky? projizdim weby tech browseru a nikde nic takovyho nevidim :(

    dik moc :)
    ZBYNEK
    ZBYNEK --- ---
    IV0: Taky doporučím S10e... Mám ho tři roky a už jsem přemýšlel, čím ho nahradit. Nakonec proběhl jenom upgrade baterky :-)
    MAKROUSEK
    MAKROUSEK --- ---
    IV0: Zadny. Kup ho novy, pokud ho jeste sezenes.
    IV0
    IV0 --- ---
    MCKIDNEY, MAKROUSEK: Díky za radu. Nějaký důvod, proč ho nekoupit nový za 10? V MP ho mají za 5500 Kč ve kvalitě B (za 3 ve kvalitě C tam teď zrovna žádný není). Měním mobily ideálně po 5+ letech nebo déle.
    MAKROUSEK
    MAKROUSEK --- ---
    IV0: S10e, jak uz tu padlo, to chces.
    GEKONZPRAHY
    GEKONZPRAHY --- ---
    Prosim pěkně, je tu někdo z Prahy, kdo by mi do LG G6 dokázal nahrát nějakej poslední čistej Android? Chci ten telefon mít jako záložní a čim míň zbytečnýho sajrajtu, tim líp. Naposled jsem rootoval před lety LG G4 a bricknul jsem ho, takže to radši přenechám někomu schopnějšímu...

    Jinak teda je to verze H870, single SIM, byly určený jako výstavní kusy a na rozdíl od běžný verze maj plastový matný záda. Kámoš jich má ještě asi deset, kdyby někdo chtěl, nechává je za dvojku.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam