• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TSOHBohumil Hrabal
    ZRADA
    ZRADA --- ---
    YAMAOTOKO: To bych chtěl vidět, kdo tu od Hrabala přečetl všechno... :) Mně se asi nejvíc líbilo Obsluhoval jsem anglického krále, Taneční hodiny pro starší a pokročilé, Postřižiny, no prostě asi ty nejprovařenější. Taky povídky, ty Slavnosti sněženek, Perlička na dně, Pábitelé... Ale nedočetl jsem, nebo jsem se nezačetl do Toto město je ve společné péči obyvatel. A asi půl roku už se začítám do Svateb v domě, ale ještě jsem to nevzdal.
    YAMAOTOKO
    YAMAOTOKO --- ---
    co mi mozte od hrabala odporucit? a nechcem pocut alibisticke vsetko :)
    ZRADA
    ZRADA --- ---
    Myslím, že nemá cenu dál čekat. Odpověď je celkem jednoduchá, vlastně to ani nebyla pořádná otázka. Film natočili podle stejnojmenné sbírky, jenže vlastní povídka Slavnosti sněženek je ve filmu jen naznačena postavou takového toho zpustlého chlapa, který vyváží kozy v americkém bouráku. V povídce vypravěči líčí, jak vozí kozy na místo, kde se za starých dob tančilo při sněženkových slavnostech.
    Nevím, možná všichni, kdo na film šli v těch osmdesátých letech, už měli Hrabala sakumprásk přečteného, a tak je tam víc náznaků, než si člověk, který povídky nečetl, může dát dohromady.
    Menzel navíc teď říká, že v tom období, kdy chvíli mohl a pak zase nemohl točit, se scénář odkládal, pak nebyl čas ho přepracovat a že není moc dobrý.
    ZRADA
    ZRADA --- ---
    A nedáme ještě někomu šanci? :)))
    TSOH
    TSOH --- ---
    sem s tim... > to netušim... dám se podat..
    ZRADA
    ZRADA --- ---
    Vidím, že uzrál čas pro malý letní kvíz:

    Víte, proč se film Slavnosti sněženek jmenuje právě takhle, když tam jedinkrát nepadne slovo sněženka?
    TSOH
    TSOH --- ---
    V co věřím
    ______________________
    V účinnou lásku k bližnímu a v to, že je člověk kosmotvorný,
    věřím, že obou těch kategorií mohu dosáhnout s úsměvem,
    dokonce že hra a humor jsou podstatou světa a jeho plození
    v krásném, a kdo se usmívá, je svobodný a má stejně blízko
    k člověku jako do kosmu. Věřím v komunikaci podobných lidí,
    jako jsem já, kteří nepotřebují ke svému životu nic víc než mír...
    mírně nepokojný mír.

    B.H.
    TSOH
    TSOH --- ---
    ZRADA: .... dle první věty bych soudil, že se určitě jednalo o Evku.... :)
    ZRADA
    ZRADA --- ---
    Zamyšlení nad četbou - Městečko, kde se zastavil čas
    Narazil jsem na následující příhodu od strýce Pepina: Staré Havránek se chtěl nechat přejet kvůli sbydlení anobrž souloži, jeho žena při sbydlení jedla jablka, a tak Havránek si vzal prášky na spaní a lehl si na koleje (...) protože podle spisku páně Batisty má býti soulož v posteli a v tichosti a soustředění, ne aby přitom baba práskala jabka...
    A přitom jsem si vzpomněl na tuto odposlechnutou příhodu z MHD (kterou slyšel z úst asi šestnáctileté slečny i celý autobus): Jednou jsem přitom řekla: ty jo, dala bych si jabko. A kdyby mi ho přines, nejspíš bych mu ho narvala do prdele, jsem na jabka alergická.

    Je možné, že četla Městečko? Kdyby puberťačky mluvily dost dlouho, napsaly by Hrabala? Nebo je to naopak?
    ZRADA
    ZRADA --- ---
    TSOH: Nerad bych tě nějak lekal či podobě, ale dneska (Silvestr) se na to nevrhej, není "obyčejný" pracovní den, takže se na Prahu vrhni až zítra. Ale dnes si můžeš naladit Vltavu, kde od 21.30 hrajou od Hrabala "Chcete vidět zlatou Prahu?"
    TSOH
    TSOH --- ---
    ZRADA: jo takhle... sem to pochopil ze je to jen jeden den... tak to se na to hned zejtra vrhnu... dik za typ...
    ZRADA
    ZRADA --- ---
    TSOH: Dřív? Vždyť píšeš ve tři čtvrtě na deset! Co bys ještě chtěl? Je to každý den! Ještě týden! (Kromě víkendu, tedy) :o)
    NICTUKU
    NICTUKU --- ---
    ... a soused se tatinka ptal: " To auto je nejaky vybledly. Jakoby bylo celou valku pod jezem v rece!" ...... a tatinek se zlobil, protoze to byla pravda. :D
    NICTUKU
    NICTUKU --- ---
    TSOH: ja uz hodne dlouho alkohol nepiju, ale jeste tak pred 5i lety byla U Rudolfina snd nejlepsi Plzen v Pze ...
    TSOH
    TSOH --- ---
    ZRADA: ty jo to mohlo bejt dobry... vedet to tak driv.. :)
    NEMODLIN: tak sem minule testnul hospu U Rudolfina a abych se priznal tak U tygra lepe je nejen co do piva... ale je fakt ze stamgast zadnej nejsem...
    _____________________________________
    zeptam se jeste na jednu vec > pred jiz delsi dobou jsem nekde cetl, ze Hrabala v pokrocilem veku privrzenci minuleho rezimu odvedli na podepsani neceho co by za normalniho stavu nikdy nepodepsal... nevite nekdo o tom neco - co to bylo a tak ? ... smutna to story to jo...
    ZRADA
    ZRADA --- ---
    Z programu rozhlasu: Praha, 22:05 Obrazy, ze kterých žiji
    Bohumil Hrabal a texty, které mapují jeho cestu životem. Četba autobiografických textů slavného spisovatele. Dramaturg Pavel Kácha. Účinkují Josef Somr a Vladimír Čech.
    NEMODLIN
    NEMODLIN --- ---
    MICHAEL_ALEXA: fleischlabel je rakouskej nebo švýcarskej výraz pro karbanátek ;o)
    MICHAEL_ALEXA
    MICHAEL_ALEXA --- ---
    NEMODLIN: popisuje oběd: Jedli jsme flajšláble, erteple a šnycle. Co jsou erteple a šnycle je evidentní, ale flajšláble neznám :)
    NEMODLIN
    NEMODLIN --- ---
    MICHAEL_ALEXA: dej kontext, větu....
    MICHAEL_ALEXA
    MICHAEL_ALEXA --- ---
    ZRADA: Již ji mám! Děkuji. Je to super, přezvláštně prapodivné, popravdě jsem to nečekal...
    Narazil jsem však na problém, nevíte někdo, co to jsou Flajšláble?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam