• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TSOHBohumil Hrabal
    ... jeden z největších bohémů... Člověk, kterej uměl vytěžit maximum z maličkostí fšedního dne pro svou mysl a tvorbu... svůj život prožil aniž by zaujal jakoukoliv pózu... nepodřídil se... neb mozek mu to nedovolil... kdo četl něco od něj asi nezapochybuje, že dobrovolně odešel z tohoto světa... když viděl co ho čeká na ldn nebo kde to byl....
    _______________________________________________________
    kterou knihu považujete za nejlepši a proč ?

    typ na vejlet : Kersko - hospoda Hájenka /kousek od ni je vybornej pramen vody/ a par km odtud je piskovcovej menhir v lese...
    a kde že je nejlepší lahoda z Plzně ? ,,U Zlateho tygra,, přece :)
    rozbalit záhlaví
    ZRADA
    ZRADA --- ---
    MICHAEL_ALEXA: Tos mě nachytal na švestkách. Pošťáka jsem neviděl :( nebo :)

    Ale abych to uvedl na pravou míru: Já to nevím. Byla to ode mě podpásovka, ale ani já (jak jste si všimli, bystrý a inteligentní chlapec) jsem to nevykoumal. Odpověď nejspíš bude v knize Inzerát na dům, ve kterém už nechci bydlet.

    Nikdo jste ji nečetl?
    MICHAEL_ALEXA
    MICHAEL_ALEXA --- ---
    ZRADA: Asi ze stejnýho důvodu, proč je Pošťák zvoní vždycky dvakrát Pošťák zvoní vždycky dvakrát, ne? :o)
    TSOH
    TSOH --- ---
    ZRADA: zase sem na lopatkách .... :)
    ZRADA
    ZRADA --- ---
    Vidím, že uzrál čas pro malý podzimní kvíz:

    Víte, proč se film Skřivánci na niti jmenuje právě takhle, když tam jedinkrát nepadne slovo skřivánek?
    VIR_KENNY
    VIR_KENNY --- ---
    MICHAEL_ALEXA: diky, ja vim :) Je to zvlastni misto, julianov jeste taky. Bohuzel pak uz jen par mist jsou vyborny, jinak maj lidi v Brne divnou naturu (a to jsem rodilej a ne z zadny periferie) a ja si s nima nerozumel a tak jsem hrabalovi v stopach stehoval se dal :)
    Ale Zidenice jsou opravdu neskutecny (a hrozne prijemny).
    MICHAEL_ALEXA
    MICHAEL_ALEXA --- ---
    VIR_KENNY: Já bydlím v Židenicích celý život (dva bloky od Hrabalova domu), mohu potvrdit. Zde na nyxu existuje klub o famózních brněnských postavičkách a téměř všechny z nich jsou Žideničáci :o)
    VIR_KENNY
    VIR_KENNY --- ---
    no, ja v rodisti Hrabala pracoval sedm let a chodil pres celou tu ctvrt pesky do prace.
    Je to zvlastni misto, neb od zbytku Brna se tu mluvi tak jako v Hrabalovejch knizkach (hlavne starsi lide, casto taky vykladaj takhle historky...). A ty zvyky jsou tam taky podobny. Jsou tam obecni byty a v nich bydlej stari lide a ja jednou sel okolo a kouknu, a ve tretim patre sedi v okne tak sedmdesatileta pani, ktera se dycky z nakupu jen tak tak vlekla a sypala holubum.

    Takze to bude mozna jen urcitej blbej zvyk zidenickejch :)
    ZRADA
    ZRADA --- ---
    GOTTKARL: Z toho by spíš vyplývalo, že to měl naplánované, ne, jak píšeš, že dobrovolně neodešel. To jen tak mimochodem, jinak nemůžu soudit.

    Ale mám už několik dní na stole Skřivánky na niti, v životě jsem to neviděl a teď jen najít čas, abych si to pustil...
    GOTTKARL
    GOTTKARL --- ---
    teď čtu výbor Jarmilka a H. z tohoto světa určitě dobrovolně neodešel...někde z počátku píše o tom, jak, tuším jeho matka, vypadla "nešťastně" z okna při krmení holubů...o tom píše někdy poč. 50. let, takže skoro půlstoletí věděl jak umře
    TSOH
    TSOH --- ---
    YAMAOTOKO: určitě toto > Domácí úkoly z pilnosti
    ZRADA
    ZRADA --- ---
    ERNEST_GASKIN: Jestli on to nebude Listopadový uragán... :)
    GREVE
    GREVE --- ---
    Nejlepší je celá ta trilogie - Svatby v domě, Vita Nuova, Proluky. Je v tom úplně všechno, celej svět najednou, zároveň jedna z nejčtivějších knih, kterou jsem kdy poznal.
    ERNEST_GASKIN
    ERNEST_GASKIN --- ---
    ty sereš pořád a všude
    SERHOMIL
    SERHOMIL --- ---
    ERNEST_GASKIN:
    ále prdlajs, pyčo
    nejlepší jsou Svatby v domě, u toho sral já, a to je tepr co říct ;)
    ERNEST_GASKIN
    ERNEST_GASKIN --- ---
    nejlepší byl podzimní uragán, u toho jsem sral magi v kostách
    ZRADA
    ZRADA --- ---
    YAMAOTOKO: To bych chtěl vidět, kdo tu od Hrabala přečetl všechno... :) Mně se asi nejvíc líbilo Obsluhoval jsem anglického krále, Taneční hodiny pro starší a pokročilé, Postřižiny, no prostě asi ty nejprovařenější. Taky povídky, ty Slavnosti sněženek, Perlička na dně, Pábitelé... Ale nedočetl jsem, nebo jsem se nezačetl do Toto město je ve společné péči obyvatel. A asi půl roku už se začítám do Svateb v domě, ale ještě jsem to nevzdal.
    YAMAOTOKO
    YAMAOTOKO --- ---
    co mi mozte od hrabala odporucit? a nechcem pocut alibisticke vsetko :)
    ZRADA
    ZRADA --- ---
    Myslím, že nemá cenu dál čekat. Odpověď je celkem jednoduchá, vlastně to ani nebyla pořádná otázka. Film natočili podle stejnojmenné sbírky, jenže vlastní povídka Slavnosti sněženek je ve filmu jen naznačena postavou takového toho zpustlého chlapa, který vyváží kozy v americkém bouráku. V povídce vypravěči líčí, jak vozí kozy na místo, kde se za starých dob tančilo při sněženkových slavnostech.
    Nevím, možná všichni, kdo na film šli v těch osmdesátých letech, už měli Hrabala sakumprásk přečteného, a tak je tam víc náznaků, než si člověk, který povídky nečetl, může dát dohromady.
    Menzel navíc teď říká, že v tom období, kdy chvíli mohl a pak zase nemohl točit, se scénář odkládal, pak nebyl čas ho přepracovat a že není moc dobrý.
    ZRADA
    ZRADA --- ---
    A nedáme ještě někomu šanci? :)))
    TSOH
    TSOH --- ---
    sem s tim... > to netušim... dám se podat..
    ZRADA
    ZRADA --- ---
    Vidím, že uzrál čas pro malý letní kvíz:

    Víte, proč se film Slavnosti sněženek jmenuje právě takhle, když tam jedinkrát nepadne slovo sněženka?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam