• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TSOHBohumil Hrabal
    ... jeden z největších bohémů... Člověk, kterej uměl vytěžit maximum z maličkostí fšedního dne pro svou mysl a tvorbu... svůj život prožil aniž by zaujal jakoukoliv pózu... nepodřídil se... neb mozek mu to nedovolil... kdo četl něco od něj asi nezapochybuje, že dobrovolně odešel z tohoto světa... když viděl co ho čeká na ldn nebo kde to byl....
    _______________________________________________________
    kterou knihu považujete za nejlepši a proč ?

    typ na vejlet : Kersko - hospoda Hájenka /kousek od ni je vybornej pramen vody/ a par km odtud je piskovcovej menhir v lese...
    a kde že je nejlepší lahoda z Plzně ? ,,U Zlateho tygra,, přece :)
    rozbalit záhlaví
    LUBOMIR_PTACEK
    LUBOMIR_PTACEK --- ---
    ZRADA: Tak to zkus zde: http://www.uloz.to/7399082/nezny-barbar-film-dvb-t-cz-avi

    Film je to na pohodu, ačkoli kniha je samosebou lepší.
    ZRADA
    ZRADA --- ---
    Něžný barbar v televizi a já... já zase nebudu moct posoudit, jestli je to dobré...
    TSOH
    TSOH --- ---
    pěkné.... co vlastně bylo v 50 letech na místě dnešního autobusového nádraží ? Stará zástavba ? Dům kde bydlel Hrabal byl zbourán a tak si jen představuji jak to tam tenkrát mohlo vypadat...
    HAROLD
    HAROLD --- ---
    ZRADA: Todleto byla "Pocta BH", nicméně jak známo Hrabal trval na tom, že má-li mít pomník, musí být tak vysoký, aby na něj dochcal pes. Kterýžto patník má o kousek dál, naproti vinárně u Hrabala.

    V těchhle ulicích jsem prožil skvělých pár let života. Teď bydlím dál ve staré Libni, v krajinách Karla Hlaváčka, nicméně dolů k Hrabalovi chodím dál jak to jen jde. :)
    ZRADA
    ZRADA --- ---
    HAROLD: Chtěl jsem vyfotit pomník, ale nevím, co to je :( Myslel jsem, že to je to, co je na těch fotkách. Má tam být ještě něco?

    Každopádně zkouším googlovat nějaká jiná Hrabalova náměstí, ale nic (myslel jsem mimo Prahu). Ulice má na Kladně a v Rychnově nad Kněžnou, ale tam nejedu :))


    Ještě něco:
    Bohumil Hrabal byl génius, říká polský spisovatel Pawel Huelle - iDNES.cz
    http://zpravy.idnes.cz/bohumil-hrabal-byl-genius-rika-polsky-spisovatel-pawel-hulle-pte-/kavarna.asp?c=A100409_144040_kavarna_chu

    Díky za palce a za komentář :)
    PS: Atmosféra sedí, ale na fotkách nejsou vidět ta hovna. :/
    JND
    JND --- ---
    jnd | Need for Beer Kersko 2010 – rajce.net
    http://jnd.rajce.idnes.cz/Need_for_Beer_Kersko_2010/#DSC_1268.jpg
    Také tak trochu k tematu ....
    Zbytek fotek je banda z Kerska se kterou proběhl už třetí pivní výlet ...
    HAROLD
    HAROLD --- ---
    Fotky sou pěkný. Podle mě to náměstí atmosférou výborně sedí do kontextu jeho estetiky.

    Btw nevyfotils i ten jeho pomník?
    ZRADA
    ZRADA --- ---

    Trocha faktografie


    Text BH


    Dveře, ale to mi nedošlo


    Trocha symbolismu


    Asi jsem měl pořadí fotek otočit, ale takhle je to ze života


    Celkovější pohled


    Detail


    V kontextu


    Něco pro Boudníka


    Kontext z druhé strany


    Podle mých propočtů někde tady musel napsat Perličku na dně a další (trochu vtip, ale ne moc)


    Hrabalovi věnovali toto překrásné náměstí

    (Fotky jsou to nevábné, ale kvalitou přímo odpovídají charakteru místa. Kdyžtak to smáznu.)
    JND
    JND --- ---
    ZRADA:
    Já se rád podívám
    ZRADA
    ZRADA --- ---
    Tak jsem se vydal do hlavního města a navštívil ulici Na Hrázi a zajímalo by mě, jestli by vás zajímaly fotky toho, jak to tam teď vypadá (vás mimopražské). Jinými slovy: mám to tu vytapetovat? Ale je to hnus, fakt že jo.
    ZRADA
    ZRADA --- ---
    Ty jo, tohle vůbec neznám: Kluby poezie.
    JND
    JND --- ---
    Ani jsem netušil,že tu je takové auditko.
    Jsem v Kersku vyrost tak si to tu přočtu .....))
    ZRADA
    ZRADA --- ---
    Dnes (neděle) v 15.30 na Praze: Bohumil Hrabal: Legenda o Lamertzových jehlách.

    (A dneska končí Proluky, moc pěkné, ale nestihl jsem všechna čtení, budu si to muset asi přečíst sám!)
    ZRADA
    ZRADA --- ---
    Ode dneška v půl sedmé na Vltavě: Proluky.
    LUBOMIR_PTACEK
    LUBOMIR_PTACEK --- ---
    ZRALOK: nedávno jsme se o tom bavili s panem doktorem a říkal, že to je prakticky nesehnatelný...
    ZRALOK
    ZRALOK --- ---
    Zdravím, nemáte někdo tip jak si doplnit sbírku sebraných spisů B.H. z Pražské imaginace?
    HAROLD
    HAROLD --- ---
    Zdravím, nevíte někdo náhodou, zda nebyly některé Hrabalovy básně přeloženy do angličtiny/němčiny/fracouzštiny?
    LITTLEFOX
    LITTLEFOX --- ---
    ZRADA: asi máš pravdu, zní to líp :)
    doporučuji Krasosmutnění, to mi nějak obzvlášť sedlo..
    ZRADA
    ZRADA --- ---
    LITTLEFOX: Já myslím, že tam je ne "pro ženy", ale něco jako ženský román nebo tak, ale už jsem to vrátil do knihovny, takže nevím :)

    Ale bylo to hodně zvláštní, zejména popis sexu vypravěčky s autorem... Vůbec celý ten vztah nahlížený takhle z druhé strany... Zajímavé!
    LITTLEFOX
    LITTLEFOX --- ---
    ZRADA: Svatby v domě se mi hodně líbily, ale někde na konci knihy jsem našel, že je to román pro ženy... to ale nemění nic na tom, že je to pěkné čtení i pro chlapy :-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam