• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TSOHČeskosaské Švýcarsko (Zadní země) nejdivočejší kout v cz
    ... nadhernej kout Čech... říčky plne pstruhů, v okamžiku deštů a sněhu hafo převisů ( K 9, Orion.../. Raritou zustava Stulpnerova poustevna, ktera je postavena na skalnim ostrohu s vyhledem na nekonecne more lesů... k tomuto mistu se váže i pověst.. je zde mala chajda pro kohokoliv, kaminka a klid.. vyborna je take hospoda v lesich Na Tokáni... dale od vesnic tam opravdu jen tak nikoho clovek nepotka.... zato cesta od parkoviste k Pravcicke brane je plna turistu s GPS na krku....
    _______________________________________________________
    http://www.zadnizeme.cz/

    spřízněné kluby :
    Adrspassko-Teplicke skaly, Broumovské stěny, Ostaš a prilehla skalni mesta

    rozbalit záhlaví
    ITCHYHEAD
    ITCHYHEAD --- ---
    VEENDA: jak rozeznam ty dobrovolny od tech oficialnich?
    HOVNOVCUKRU
    HOVNOVCUKRU --- ---
    VEENDA: no tak ale když je neoficiální, tak mu nemusím případně nic platit, ne..?

    ještě to přespávání: je to teda ok přespat na Vilemině vyhlídce třeba? Jakože tam bylo teď třeba 4 lidí...
    VEENDA
    VEENDA --- ---
    jo, a taky nezapomente mimo tech 5 oficialnich na hafo dobrovolnejch strazcu co jsou schopny litat v sezone po previsech i po nocich...
    VDB
    VDB --- ---
    HOVNOVCUKRU: jo, 5 strazcu na cely park (pak je tam samozrejme plno jinejch zelenejch muzicku od botaniku pres ptakology az po hajny...)
    HOVNOVCUKRU
    HOVNOVCUKRU --- ---
    VDB:
    VDB: ok, takže pět na celý park?

    btw viděli jsme nějaké lidi, co spali třeba na Šauštejně - to je v pohodě?
    VDB
    VDB --- ---
    HOVNOVCUKRU: mluvil jsem s lidma co makaj na ustredi NP
    HOVNOVCUKRU
    HOVNOVCUKRU --- ---
    VDB: na to jsi přišel kde? 5 se mi zdá být málo.
    jen za poslední víkend jsme viděli dva na hranici.
    VDB
    VDB --- ---
    btw v soucasnosti je tech strazcu v ceskosasu 5 (vcetne 1-2 bejvalejch trampu - kteri presli na temnou stranu)
    VEENDA
    VEENDA --- ---
    Kdepak, nedali, to jeste netusil za kamos ma bydliste z oblasti zasahujici katastrem do parku, coz podle navstevniho radu znamena i neomezeny vstup i do I. zony. Akorad rekl ze je to nespravedly a aby jsme nesli do oblasti hnizdist.
    PUPU
    PUPU --- ---
    EXCITE: obavam se, ze moje reakce by byla neco jako 'ja mam taky dobrou naladu, takze to bude akorat prerazeny nos a rozslapany mobil, jdem na to, nebo se budeme bavit civilizovane?'.' nekteri z tehle borcu se zjevne rekrutuji z rad odmitnutych uchazecu k mestapu
    EXCITE
    EXCITE --- ---
    VEENDA: tss..a to pětikolo jste mu jako dali, jo? :)
    VEENDA
    VEENDA --- ---
    My potkali za posledni mesic dva, jednoho na byvalym Dvojaku ( a ze pry aby jsme nespadli z horniho patra, kdyby tam to zabradli nechali, nemusel to rikat :) ) to je druha zona tak v pohode, druhy jsme potkali za Pravcickou na stare Fremdenweg a za prej ma dobrou naladu , takze za 500 :)
    KEJLA
    KEJLA --- ---
    jsem potkal před tejdnem dva v údolí na dolskej mlejn
    je tam zavřenej úsek od rozcestí mostu podél potoka
    k mlejnu. Byl tam zájezd němců kterejm to bylo jedno
    tak je tam ty strážci jebali v němčině ))
    PAKOBYLKA
    PAKOBYLKA --- ---
    EXCITE: já před pár lety potkala jednoho v Kyjovském údolí a můj otec zvládl dokonce na hranici dostat pokutu :-) (ale mohl si za to částečně sám)
    KUKIDE
    KUKIDE --- ---
    EXCITE: jj v terénu se vyskytujou opravdu často ;)
    PUPU
    PUPU --- ---
    EXCITE: ziveho strazce jsem tam videl naposled pred dvaceti lety, kdyz jsem tam byl na brigade na Tokani. pak mozna na sprave NP, v terenu nikdy. je ovsem fakt, ze tam chodim jen obcas, chovam se nenapadne a nerozdelavam ohnicky pod previsama.
    EXCITE
    EXCITE --- ---
    Opravdu je to tak šílený s těm strážcema parku,jak se píše tady?
    Když jsem tam byl před lety( přelom jaro/léto) nepotkal jsme za dva dny nikoho kromě Mariiny vyhlídky) a to ani u Černý brány ne..
    TSOH
    TSOH --- ---
    Trampská teritoria: ČESKÉ ŠVÝCARSKO alias ZADNÍ ZEMĚ | Trampský magazín
    http://www.trampsky-magazin.cz/blog/trampska-teritoria-ceske-svycarsko-alias-zadni-zeme-251.html
    VEENDA
    VEENDA --- ---
    Ahoj, pod previsem Valecniku jsem chvlily nemohl ty valecniky rozpoznat :), je neco uzasneho stat pobliz rytin z 18. stoleti a predstavovat si co se asi tenkrat delo.
    PAKOBYLKA
    PAKOBYLKA --- ---
    VISNAK: pěkně, kolem některých těch míst jsme taky šli
    ale bohužel, prolejzat to o víkendu.. na to jsem asi strašpytel :-/
    VISNAK
    VISNAK --- ---
    Hraniční skálu znám, alchymistický rytiny na Stříbrnejch taky a pár dalších věcí jako třeba Převis válečníků, viz.:

    visnakovo | Světla a stíny NP České Švýcarsko – rajce.net
    http://visnakovo.rajce.idnes.cz/Svetla_a_stiny_NP_Ceske_Svycarsko/

    Jinak štola na Stříbrnejch je štola na železo z cca konce 18. a začátku 19. stol., "staré" letopočty okolo jsou vesměs fejky.
    PAKOBYLKA
    PAKOBYLKA --- ---
    VISNAK: trochu jsem ještě hledala a našla zajímavý článek, třeba si někdo taky rád přečte
    Vlašská znamení
    http://www.luzicke-hory.cz/info/index.php?pg=knpomn13
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam