• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GOBERSČokoláda - Läderach, Toblerone, Lindt, Nestlé a spol.


    Původní šesté přikázání: Nevyhodíš čokoládu i kdyby ti tisíckrát na zem spadla!

    Spratelene kluby:
    [ Všechny sýry světa, brie, gouda a feta! ]
    [ Vino - klub pratel kvalitniho moku ]
    rozbalit záhlaví
    KEEP_SMILE
    KEEP_SMILE --- ---
    MIRIAMKA
    MIRIAMKA --- ---
    KEEP_SMILE: a kam? =)
    KEEP_SMILE
    KEEP_SMILE --- ---
    hmm tak o vikendu se jdemmrknout do toho muzea cokolady...se tesim...o))
    NIKUSKA
    NIKUSKA --- ---
    MIRIAMKA: tohle celkem jde, ale cekala jsem to jeste cokoladovejsi
    ENTENTYKY
    ENTENTYKY --- ---
    tak lindt se soli je mnam, pridavam se k obdivovatelum


    MIRIAMKA: jo, no, je to dobry, lepsi nez normalni ferrero
    MIRIAMKA
    MIRIAMKA --- ---

    dokonalá čokoládová koule =)
    MIRIAMKA
    MIRIAMKA --- ---
    doporučuju: včera jsem měla Ferrero Rondnoir a je to slast!
    LA_CHOUETTE
    LA_CHOUETTE --- ---
    jsem mela narozeniny a asi jsem blizzko otrave cokoladou!!
    snad se na me nebudete zlobit, kdyz sem napisu, co je v mem supliku na cokoladu: Lindt horka se soli, Lindt 99%, jiz zminena horka boruvka-levandule, 77% jahodova, Alprose 74% (300g), Hachez cokoladove listky 88% a jeste tu mam jednu Elysia 85%

    ANDREA23
    ANDREA23 --- ---
    NANTHEI: tak priste:)
    ANDREA23
    ANDREA23 --- ---
    tak jsem vcera ozkousela arko Madagaskar cokoladu, 39% a nam nam bylo to vyborny, koupila bych si s vyssim obsahem kakaa ale nechtela jsem vydesit pritele, nikdy nejedl nic jinyho nez milku:)))
    VXP
    VXP --- ---
    NANTHEI: jj forte od figara... jde o to, ze ta cervena horka proste z obchodu zmizela a uz nikde neni... vsude maji jenom modrou mlecnou
    TRAMIN
    TRAMIN --- ---
    uz chvilku vas tady sleduji a mam dotaz. Kde by se dala sehnat forte cokolada cervena? (ne mlecna,tu maji,ta horka)

    jinak ja jsem ted nasla novou zavislost na melounove cokolade a tradicne na studentske horke.
    MALKE
    MALKE --- ---
    NANTHEI: Hruškovou nebo bio R-S jsem nikdy nikde neviděla (a že funím u čokolád docela často (OT - říkali v televizi, že roční spotřeba čokolády na českočlověka je asi kilo nebo tak. Nechtějte vědět, kolik malých dětí kvůli mně čokoládu ještě neokusilo... /OT). Je to komplot velkých firem? Obhlížejí si navzájem zboží? Je všude blbá kupní síla?

    Někdy mám pocit, že nákupčí obchoďáků jsou strašně neprozíraví... Nebo lidi strašně blbí. Asi obé. (Povzdech: než jsme se přestěhovali, měli v "našem" současném Albertu zmrzliny Haagen-Dazs či jak se to píše. Zrušili to. Zřejmě na to na sídlišti neměli zájemce, fňuk. Teď jsou tam samé Pinkohnusy:((( )
    MASOO
    MASOO --- ---
    muzu vykrik?
    koupila sem si dnes matovou cokoladu a asi se rana nedozije!!!!:D
    HITOMI
    HITOMI --- ---
    CAMELLA: jojo, taky u nas obcas nejakou dobrou cokoladku zahlednu :)
    ale tak ja nepohrdnu ani obyc orionkou, nebo milkou :)

    ale od kamaradky jsem k narozkam dostala vynikajici cokoladky od marks and spencer :)

    akorat tmavou ^^
    MALKE
    MALKE --- ---
    STEPNI_VLK: Pominu ošklivé řeči o Pražácích, neb kdo takto mluví, jistě nám závidí vysoké ceny bytů;) Spíš by mě zajímalo, proč to sem ty firmy nedodávají / firmy to tu nenakupují. Proč je takový problém místo X druhů Ritter Sportu dovézt X+n... To mi fakt není jasné.
    CAMELLA
    CAMELLA --- ---
    STEPNI_VLK: nejsme pražáci, ale pražani, když už:)
    A mimochodem, já Lindta viděla i u nás v prdelákově, vesnička pod 2000 obyvatel...
    STEPNI_VLK
    STEPNI_VLK --- ---
    NANTHEI: Já měl tu čest navštívit identické obchodní řetězce v Praze a v Brně a divila by ses, jak se může nabídka (teď mluvím o čokoládách firmy Lindt) lišit. Není to tak dávno, co byl v Brně problém koupit i tu hořkou s chilli. V Praze je IMHO větší kupní síla a tomu se svou nabídkou přizpůsobují i firmy typu Tesco, Billa apod.

    Trochu mi to připomíná rozdíl mezi šíří nabídky čokolád Ritter Sport v Itálii či Rakousku a v ČR.

    Jinými slovy, přál bych někdy pražákům žít delší dobu v některém jiném koutě ČR, mimo ten svůj pověstný "stát ve státě". A to mám ještě štěstí, že žiju také ve městě. Čokoládovou situaci ve vesnických sámoškách snad raději ani komentovat nebudu. :))
    EUCHENIE
    EUCHENIE --- ---
    nebo v bille, nebo ruzne po cukrarnach .]
    STEPNI_VLK
    STEPNI_VLK --- ---
    NANTHEI: Akorát bych si tipl, že spíše v Praze než v Brně. Takže minimálně co do vzdálenosti to z moravské metropole vyjde takřka nastejno. :) Ale rád bych se pletl..
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    NANTHEI: fakt? Super.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam