• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GOBERSČokoláda - Läderach, Toblerone, Lindt, Nestlé a spol.


    Původní šesté přikázání: Nevyhodíš čokoládu i kdyby ti tisíckrát na zem spadla!

    Spratelene kluby:
    [ Všechny sýry světa, brie, gouda a feta! ]
    [ Vino - klub pratel kvalitniho moku ]
    rozbalit záhlaví
    HALVED
    HALVED --- ---
    má velmi oblíbená odrůda trinitario (tabulky madagaskar)

    SIRLOON
    SIRLOON --- ---
    Po dlouhy dobe poradnej orgac z rakouska

    HALVED
    HALVED --- ---
    Acero95 je oslazená javorovým mízovým cukrem v množství pouhých 3,65g na celou tabulku (ekvivalent množství přírodního cukru v jednom větším kousnutí do jablka). Jen těžko uvěřitelné, že je to skoro stovka. Amedei zpochybnila svou vlastní filozofii vytvořením unikátní Acero95 - 95% tmavé čokolády se silnou i sladkou chutí. Absolutní inovace této tabulky spočívá v nahrazení třtinového cukru kanadským javorovým cukrem, vzácnou ingrediencí s přírodní chutí sladké mízy kanadského javoru.

    Vynikající chuť a pokud na ní narazíte, doporučuji ochutnat...zážitek :-)

    HALVED
    HALVED --- ---
    Jedna z nejlépe chutnajících stovek na světě. Minerální a s patrnými sladkými tóny datlí/švestek. Bez jediného zrnka cukru a přitom tak bohatá a jemná chuť. Vzdálené ostrovy jižního Pacifiku a Oceánie jsou součástí takzvaného „ohnivého kruhu“... kruhu 452 sopek obklopujících oceán. To je místo, kde roste "firetree" neboli kakaovník s jeho plamenem zbarvenými lusky. Firetree kakaovníkům se daří na bohaté porézní sopečné půdě, která se nachází na těchto ostrovech.

    HALVED
    HALVED --- ---
    Další luxusní stovka z dílny Michaela Dohnálková oceněná na Academy of chocolate - GOLD winner 2020

    LENIEUX
    LENIEUX --- ---
    LENIEUX: Musím říct, že tato mi chybí hodně. :(
    HALVED
    HALVED --- ---
    Jedna z mých nejoblíbenějších 100% čokoládových tabulek. Umělecké dílo od Amedei z Toskánska

    SIRLOON
    SIRLOON --- ---
    ALEXIS: tak cukr jeste jde, horsi je, kdyz tam narvou glukozak
    ALEXIS
    ALEXIS --- ---
    SIRLOON: Nejen Milka, potkala jsem i fairtrade organic čokoládu, která měla na prvním místě cukr. Ale některým lidem to chutná, tak kdo jsem já, abych jim to brala. :)
    SIRLOON
    SIRLOON --- ---
    ALEXIS: no to bylo spis o tom, ze milka je dost casto az absurdne preslazena
    ALEXIS
    ALEXIS --- ---
    SIRLOON: V téhle diskusi se řeší spíš chuť a kvalita než kalorická hodnota. Ty čokolády neznám, takže můžu poradit jen obecně se podívat na složení, které napoví dost.
    SIRLOON
    SIRLOON --- ---
    ALEXIS: spis kaloricke tabulky 😁
    ALEXIS
    ALEXIS --- ---
    TESSS: Vyfoť složení a porovnej.
    TESSS
    TESSS --- ---
    Moc nevím kam s tímhle dotazem. Jaký je rozdíl v chuti a kvalitě biofairtrade čokolád v Lidlu? V porovnání třeba s Milkou? Rada radši kup něco jinýho mi nepomůže. Dik
    STEPNI_VLK
    STEPNI_VLK --- ---
    Neskutečně dobrá čokoláda. Téměř pokaždé, když jede kámoš nakupovat do Makra, tak mi bere 5 tabulek. ;)

    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    Dark chocolate's benefits: A heart-healthy option when done in moderation - CNN
    https://edition.cnn.com/...nk&utm_source=twCNN&utm_medium=social&utm_content=2020-07-25T08%3A30%3A06
    M4RC
    M4RC --- ---
    BESSAYA: doporučuji cokolada.cz
    ELDERIK
    ELDERIK --- ---
    BESSAYA: Já mám rád tuhle (taky z Lidlu):
    ALEXIS
    ALEXIS --- ---
    BESSAYA: Na Křižíkovej bývala donedávna Mlsná zebra, kde mali i nejaký výber, ale bohužiaľ ju zrušili a teraz je tam (ďalšia) optika. :(
    BESSAYA
    BESSAYA --- ---
    SIRLOON: No já nejsem z Prahy, jezdím sporadicky na Křižíkovu do práce, ale Modřany jsou aktuálně už z ruky :(
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam