• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GLACIERobálky dopisů, balíčků, krabiček,kuriozity z pošt, pošta, dhl, ems, ppl

    U obrázku vždy prosím pište: co v tom bylo/ kolik to cca vážilo / kolik to stálo a za kolik to přišlo
    rozbalit záhlaví
    SAN_IN_DA_SOUL
    SAN_IN_DA_SOUL --- ---
    ahoj, mám "plachtu" dvacetikorunovejch známek, který se dají použít např. na pohled/dopis do evropských zemí nebo pětisetgramové obyčejné psaní po ČR... chtěla bych je ale vměnit za desetikorunové nebo prodat... nehodili by se někomu? info v poště... díky!
    POKY
    POKY --- ---
    děkuji moc za vaše odpovědi :)
    BLAAZEN
    BLAAZEN --- ---
    POKY: 2 týdny pokud neurčí odesílatel jinak. Problém s nedoručenými psaními je 99,9% v chybné adrese - potom se stačí zeptat na úložně nedoručených dopisů a balíků v brně a tam zásilku v 99,9 % najdeš. Dopis se ztratí jen když selže doručovatel, jinde proto není místo.
    ADAM
    ADAM --- ---
    s obyč dopisy tedy zkušenost nemám, vždy doporučené. a ty se neztrácí.
    POKY
    POKY --- ---
    ADAM: dekuji za odpoved, ja s tim nemam zkusenost.. jen rikam co jsem cetl na ruznych forech po netu tak me to docela prekvapilo... mozna nekdo s mindrakem :))

    to nejsou drahe veci.. jsou to jen listy psani... ale prece jen jsou to slova.. psat je znovu a stejne uz neni tak dobre :)
    ADAM
    ADAM --- ---
    výšší ztrátovost? tak to je imho nesmysl. ale i kdyby, tak od toho je snad pojištění a následně reklamace, ne? btw od dob zavedení čárových kódu na RR zásilky tam je ztrátovost výrazně nižší.

    úložní doba je imho standardně 14 dnů.
    POKY
    POKY --- ---
    POKY: Jde o to ze, musim postu nekomu posilat na jinou postu nez ma psanou, do vedlejsiho mesta a nema tam zadnou adresu kam bych ji mohl zaslat, tahle sluzba mi na to prijde vhodna... kdyz jde o jeden max dva dopisni listy v mesici. Nez platit p.o.box... ten clovek ovsem nebude kontaktovan kdy presne dopis zaslu, takze by tam namatkove zasel treba jednou za tyden a pul.
    POKY
    POKY --- ---
    ADAM: Cetl jsem u par lidi, ze meli problem s tim ze se obcas zasilka vytratila ? A nikde jsem nenasel jak dlouho tenhle druh zasilky muze lezet na poste nez si jej clovek vyzvedne ?
    ADAM
    ADAM --- ---
    je to bezproblemove - co konkretně bys chtěl slyšet? 
    POKY
    POKY --- ---
    Ahoj, chtel bych se zeptat jestli mate nekdo zkusenosti s posilanim a dorucovanim zasilek na zpusob: poste restante ? V ramci Čr, díky.
    ADAM
    ADAM --- ---
    topobaly.cz
    KERB
    KERB --- ---
    ahoj, nevíte, kde sehnat co nejlevněji obálky C5, C6 ve velkém množství? diky
    HAWKS
    HAWKS --- ---
    DOTCOM:
    taky hezky...me jel balik s DHL a celnici mi dokonce zavolali, abych jim prelozil dodaci list, vysvetlil co je to za zbozi a vubec nejlepe, kdybych si to sam klasifikoval podle celniho sazebniku. Jo a pry jestli bych to mohl tak do hodiny poslat a pak by to mohlo byt tak behem 14 dnu vyrizene...
    DOTCOM
    DOTCOM --- ---
    takze pro ty co by to mohlo zajimat - postup ziskani baliku z USA prepraveneho pres USPS.
    1. na online trackingu si zjistit cislo zasilky XXX
    2. volat volat a volat na celnici, dokud vam nereknou, ze baliku XXX bylo pridelene skladove cislo YYY.
    3. Dojit na postu 120 (Plzenska 139, 3.p.), stoupnout si do fronty u prepazky cislo 1. Tam vam proti kodu YYY daji papir,original dodejky.
    4. stoupnout si do fronty u celniku (tamtez, za rohem). tam vam na zaklade dodejky a faktury vymeri clo (s vtipnejma dotazama typu z ceho je ten batoh vyrobenej :) a daji vam papir pro kasu.
    5. stoupnout si do fronty na kasu a zaplatit clo. Dostanete doklad o zaplaceni
    6. vratit se k celnikovi, ktery vam podepise na dodejku ze to mate proclene.
    7. Zpet na postu, tentokrat fronta u prepazky c.2 kde po vas budou chtit skladovaci poplatek kc 96,- a vydaji vam potvrzni pro vydej.
    8. stoupnout si do fronty na vydej a cekat.
    ja jsem tuhle pakarnu absolvoval za 1:15h cistyho casu. Mel jsem stesti, protoze kdyz jsem odchazel tak fronta u prepazky cislo 2 uz cnela za mistnosti na chodbu.
    HAWKS
    HAWKS --- ---
    DOTCOM:
    i kdyz minule to bylo rychle, mam pocit, ze jen den to lezelo na celnici, pravda, ta zasila neni soukroma, je posilana firmou
    ale jak rikam.. celnici potrebuji na prohlednuti zasilky dvakrat vic casu nez DHL potrebuje na jeji transfer pres pul kontinentu...
    DOTCOM
    DOTCOM --- ---
    HAWKS: no me uz na celnici lezi 2 tydny a znam lidi co uz cekaji na balik 5 tydnu. takze bych to dneska spis necekal.
    HAWKS
    HAWKS --- ---
    mate nekdo predstavu jak dlouho bude lezet zasila na celnici ? Dnes v 8 dorazila do Brna a je v beznem celnim rizeni, Puvod je ze Srbska.
    Myslite, ze ji jeste dnes obdrzim ci nikoliv ?
    DOTCOM
    DOTCOM --- ---
    HORKY_KAFE: jo, uz jsem se do toho trochu oprel. Tedy balicek nejdriv dorazil na celnici, tam zjistili ze nevi kolik to stoji. takze ted jde na sklad a me by melo prijit avizo abych dodal potrebne dokumenty. Pak je pry nejrychlejsi na tu celnici dojit (je to v praze nekde v plzensky), prinest papir a vyzvednout to osobne.
    HORKY_KAFE
    HORKY_KAFE --- ---
    DOTCOM: USPS je obyč pošta, tudíž to na hranicích předá poště české (pokuds tedy nemyslel UPS:-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam