• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GLACIERobálky dopisů, balíčků, krabiček,kuriozity z pošt, pošta, dhl, ems, ppl
    DOTCOM
    DOTCOM --- ---
    HORKY_KAFE: jo, uz jsem se do toho trochu oprel. Tedy balicek nejdriv dorazil na celnici, tam zjistili ze nevi kolik to stoji. takze ted jde na sklad a me by melo prijit avizo abych dodal potrebne dokumenty. Pak je pry nejrychlejsi na tu celnici dojit (je to v praze nekde v plzensky), prinest papir a vyzvednout to osobne.
    HORKY_KAFE
    HORKY_KAFE --- ---
    DOTCOM: USPS je obyč pošta, tudíž to na hranicích předá poště české (pokuds tedy nemyslel UPS:-)
    MUSTAFA
    MUSTAFA --- ---
    DOTCOM: pokud mají tvou plnou moc a cenu zboží v balíku, tak ca 14 dní .. jinak bych počítal s 30
    YNZA
    YNZA --- ---
    ted je to fakt na mrsk :(
    DOTCOM
    DOTCOM --- ---
    BLAAZEN: hm, ja myslel ze se to projevilo jenom u baliku posilanych pres ceskou postu. No, nezbyva mi nez vyckavat...
    BLAAZEN
    BLAAZEN --- ---
    DOTCOM: Teď díky sníženým limitům na dph a clo se to nedá odhadnout, mají přetíženo jak nikdy. Dle interních zdrojů již jsou zacvičení brigádnici/nové síly ale zase začínaj dovolené.
    BLACKSOURCE
    BLACKSOURCE --- ---
    Od 1.4. je celnice přehlcená, díky snížení hranice pro DPH. Čili bych s moc rychlým jednáním nepočítal...
    DOTCOM
    DOTCOM --- ---
    BLAAZEN: no tak to je mi jasny. jde mi o to, jestli tenhle proces typicky trva tyden nebo mesic.
    BLAAZEN
    BLAAZEN --- ---
    DOTCOM: Dokud to neproclí.
    DOTCOM
    DOTCOM --- ---
    omlouvam se za mirne OT.
    Jak dlouho mi muze "hnit" balicek na celnici? nechal jsem si poslat balik z USA pres USPS a v tracku ma, ze v nedeli rano dorazil na ceskou celnici. Tak by me zajimalo, za jak dlouho se dostane ke me :(
    MUSHKA
    MUSHKA --- ---
    BLAAZEN: ja jsem prave cetl nejaky clanky z minuleho roku ze se dohodli s CSOB a do roku by meli zavest platby minimalne temito kartami i na pobockach, tak me zajimalo jestli to treba neni nejaka novinka:)
    BLAAZEN
    BLAAZEN --- ---
    MUSHKA: Jen kartou poštovní spořitelnou, konkurenční banky pošta nerada :-)
    MUSHKA
    MUSHKA --- ---
    ADAM: kua, koukam ze heslo "jit s dobou" jim neni moc vlastni:)
    ADAM
    ADAM --- ---
    MUSHKA: nejde
    MATHEZ
    MATHEZ --- ---
    MUSHKA: myslim jenom kartou postovni sporitelny, posli dotaz na info@cpost.cz a odpovi ti, kdyz odpoved dorazi pozdeji nez druhy den tak mi dej vedet a prostouchnu to...
    MUSHKA
    MUSHKA --- ---
    zdravim, chci se zeptat, nevite jestli se da na poste platit za dobirku kartou? nejak jsem to nikde nenasel..
    SHMAIDA
    SHMAIDA --- ---
    ahoj, možná trochu OT, ale sháním někoho, kdo pracuje v DHL. Je-li tu někdo takový, prosím, ať se mi ozve do pošty. díky
    MUSTAFA
    MUSTAFA --- ---
    sakriš já tam měl mít odkaz na dokument z cpost.cz :)
    tam je najaký prohlášení právnických osob se seznamem lidí, kteří za ně mohou přebírat poštu/peníze.
    MAIKA
    MAIKA --- ---
    MUSTAFA: no prave ze nejni, jako nekdteý mi rikaj že tam pisu sidlo firmy, ael jmeno, kdoto prebira, a jiní že tam pisu moje bydliste a moje jemno :(
    tak prave nevim no
    MUSTAFA
    MUSTAFA --- ---
    MAIKA: "adresa bydliště" se týká osob, firem se týká "sídlo"
    není to tohle?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam