• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GLACIERobálky dopisů, balíčků, krabiček,kuriozity z pošt, pošta, dhl, ems, ppl
    YNZA
    YNZA --- ---


    poprve sem dostal mejlem takoveto potvrzeni
    MOMENT
    MOMENT --- ---
    znáte někdo kód 2FaBe ? používá se místo poštovní známky. chtěl jsem si zjistit něco víc, ale google, alespoň ne hned, nic nevyhazuje.
    ZUZU
    ZUZU --- ---
    ADAM: neumí. resp. jen do několika málo zemí, vesměs "středoevropských" (polsko, slovensko, maďarsko, rakousko)
    SYLVIII: UPS a DHL to uměj ale jedině kdybych byl firma a dělal u nich 30 a více takových zásilek ročně, jednorázově ani náhodou. zkoušel jsem taky ppl a fedex a ti mě taky poslali do háje, s tím že to nedělaj vůbec.

    se fakt divim, sem si myslel, že to je tak běžná věc, úplná samozřejmost...

    nonic.
    SYLVIII
    SYLVIII --- ---
    ZUZU: Zkus UPS....Pošta do některých zemích neposílá zásilky na dobírku....To si najdeš na internetu.....
    ADAM
    ADAM --- ---
    imho pošta i mezinárodní dobírku umí
    YNZA
    YNZA --- ---
    balik na dobirku z jineho statu opravdu vypada jako trivialni, ale neni :D
    BLAAZEN
    BLAAZEN --- ---
    ZUZU: Slyšel jsem o posílání taxikářů (byla to velká firma šlo prý o nějaké akcie), těžko ale říct, zda to byla pravda.
    ZUZU
    ZUZU --- ---
    drazí znalci poštovního doručování, právě řeším triviální zásilku, ale česká pošta, dhl apod. mě všichni posílají do prdele, že to nejde. existuje nějaká možnost jak:

    doručit z čr do itálie 2.5 kg 45x30x5cm balík na dobírku?

    klidně pošta. anebo mě pošlete do jinýho klubu.
    SENIN
    SENIN --- ---
    GLACIER: kabelka :))
    GLACIER
    GLACIER --- ---
    SENIN: husta story :) a balik je pekne osklivej co v nem bylo?:D
    SENIN
    SENIN --- ---
    no tak dneska mě dost vytočil chlap z UPS ... jedu domu autem a vidim před sebou ups auto, zastavilo na vedlejší cestě. tak si říkám, už jede ke mě, tak vyjedu na kopec, zastavim před barákem a slyšim telefon. tak to zvednu a slyšim jak řve "zvedni to ty krávo". a já do toho "prosim..." a pak jsem dodala takový ty zvuky ehm echm atd. :)) chvíli ticho a pak on "no teď jsem úplně zapoměl co jsem Vám chtěl" tak mu říkám, no asi jedete za mnou, jsem Vás viděla ... no tak jsem mu řekla kam a přijel. tvářil se jak ... neměla jsem nějak chuť mu něco říct, ale měla jsem ho trochu popíchnout. fakt blbeček ...

    připojuji obrázek nic moc zajímavýho balíku z Itálie :))
    ARZA
    ARZA --- ---
    BLAAZEN: já jsem tohle zkoušela a neprošlo mi to.
    imrvére mi volala buďto matka nebo někdo kdo byl zrovna v tu chvíli v baráku, jestli mi maj zaplatit dobírku na tohle a na tohle, převzít tohle a tamto a podobně...
    prosila jsem na poště jestli by nešlo zařídit aby mi házeli do schránky jen upozornění o uložení, ale prý ne.
    BLAAZEN
    BLAAZEN --- ---
    MAGGIE: Neobhájila, to je chyba doručovatelky - pouze tomu kdo se zdržuje v bytě (ale i tyhle lidi můžeš z přejímání zásilek vyloučit), správně ti doporučenou zásilku nesmí dát ani třeba když tě potká před domem.
    MAGGIE
    MAGGIE --- ---
    BLAAZEN: ze mi u nich nechaji obycejne zasilky vetsich rozmeru, mi nevadi, ale ty doporuceny dopisy - nechapu, jak to podepsali, resp. jak by to obhajila, kdyz bych si na ni sla stezovat
    BLAAZEN
    BLAAZEN --- ---
    MUSTAFA: R nejspíše znamená doporučeně. Tu může předat oproti podpisu tomu kdo se zdržuje v bytě (tobě, spolubydlícímu, rodičům) pokud to není odesílatelem určeno jinak (do vl. rukou apod.). Obyčejnou poštu může nechat u sousedky, narvat do schránky, nebo uložit na poště, záleží na doručovateli.
    BLAAZEN
    BLAAZEN --- ---
    MAGGIE: Pokud ti to vadí, tak si nech sousedy vyloučit z osob, kterým se může dopis předat.
    MAGGIE
    MAGGIE --- ---
    jeden cas mi postacka nechavala i doporucene (!) dopisy u sousedek.. udelala jsem tehdy na poste trochu rozbuch, protoze to uz bylo na me moc - mimochodem, tohle nechavani u sousedu mi celkem vadi, protoze zrovna sousedi u mamky (mam tam stale bydliste, i kdyz bydlim jinde) nepatri zrovna mezi ty, u kterych jsem rada, ze maji "prehled", co mi chodi postou
    MUSTAFA
    MUSTAFA --- ---
    BUNDA: :) no já měl na tom balíčku u sousedky dokonce mobil pod adresou a ani SMS nikdo nedokázal poslat.
    BUNDA
    BUNDA --- ---
    MUSTAFA: si zvykneš. Já nedávno přijedu domů a z okna sousedka máte u mě balíček. Poděkuji a cestou domů volá druhá sousedka máte u nás balíček, poděkuji kouknu do schránky a oznámení o uložení zásilky na poště tak tam jedu a dostanu další. Vše přišlo jeden den. Co mě na tomto nepochopitelném způsobu doručování vadí? Nemám ve schránce ani jinde žádné upozornění o uložení balíčku u sousedek.
    MUSTAFA
    MUSTAFA --- ---
    jak je možný, že jedna věc mi z HK přijde přes českou poštu a druhá skončí u sousedky doma?
    Obojí prošlo celnicí(razítko BEZ CLA), ale jen ta, co byla na poště, má na sobě "R" razítka s čárkovým kodem z HK a Prahy..
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam