• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SCHWEPZTerence McKenna ۞ जयरामकृष्णन्हरी۞
    SCHWEPZ
    SCHWEPZ --- ---
    Myslící moře... uááá :)
    kdo chcete, stahujte tady:
    http://ulozisko.sk/22458-more.part1.rar.html
    http://ulozisko.sk/22474-more.part2.rar.html
    DARJEEL
    DARJEEL --- ---
    XCHAOS: souhlas. vim, ze vis. jen schwepz se ptal, trak pridavam svou trosku do diskuze....
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    DARJEEL: ono je ale jedno, jestli tomu řekneš "kauzalita" nebo "antropický princip"... prostě to, že svět vnímám kauzálně znamená, že jsem člověk. Až ho budu vnímat jinak, tak už budu něco jiného... nevím co, možná zvíře, možná polobůh... pokud si budu pamatovat, že jsem předtím byl člověk, tak budu asi post-člověk...
    DARJEEL
    DARJEEL --- ---
    SCHWEPZ: jde o to, ze kauzalita je s nejvetsi pravdepodobnosti iluze a pricina, nasledek jsou navzajem zavisle jevy, jde tedy spise o to, ze se tyhle dve "udalosti" potkaji, nez ze by jedna zpusobila druhou. krome kvantove fyziky podporuje z aplikovanych ved tento nazor i nektere biologicke teorie....
    ohuzel nemam zadnej "matros" na podoporu tohodle. nejsem ve skole a v praci neni pristup do databazi....
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    SCHWEPZ: jojo, McKenna byl posledním velkým fenomenologem - pak následoval už jen postmoderní chaos (ehm, tedy já :-).

    Když si člověk zkusí přečíst něco od Kanta (nebo spíš o Kantovi, než od něj), tak zjistí, že je to skoro stejně ujeté, jako ten McKenna... :-). (A to vůbec nemluvím o Husserlovi... ano, i to je příjmení, které spellchecker ve Firefoxu dokáže nepodtrhnout červeně...)
    SCHWEPZ
    SCHWEPZ --- ---
    tohle je opravdu lahůdka!!!!
    Terence Mckenna - Schizophrenic or Shamanic?
    http://www.youtube.com/watch?v=ZEglHjd_gUQ
    SCHWEPZ
    SCHWEPZ --- ---
    videl jsem ted par videí z různých konferencí kde McKenna mluvil a zjistil sem ze jedno z jeho nejoblibenejsich slov je "phenomenon" - což si myslím že je příznačné :))
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    JHA: co máš proti diskuzím o sexu na oběžné dráze ? jsem se jen snažil odlehčit podle mě trochu příliš mysticko-duchařské vyznění toho auditka...
    JHA
    JHA --- ---
    SCHWEPZ: esli se mi ho podaří najít, tak jo...
    SCHWEPZ
    SCHWEPZ --- ---
    JHA: ...nechces sem prosimtě ten elaborátek o tý zvrácený kauzalitě hodit? dost by mě to zajímalo!!
    JHA
    JHA --- ---
    ehm... zrovna to tam ale vypadá spíš jako 'konference o topoření penisů'... ;*)
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    SHEALA
    SHEALA --- ---
    XCHAOS: konference na mogareni lidi ? Muzes o tom sdelit neco blizzsiho ? :)
    SYMBIONT
    SYMBIONT --- ---
    k tej zmene vekov je dobre si pozriet napr. aj toto http://www.zeitgeistmovie.com/
    V prvej casti toho filmu vysvetlene (okrem ineho)
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    SHEALA: na to je založená celá konference, na tohleto. samozřejmě že kolem roku 2012 budou lidi magořit už nezvládnutelně...
    JHA
    JHA --- ---
    SHEALA: ále houby ;*) jen jsem XCHAOSe ujišťoval/uklidňovat, že jsem (JHA) jen ze srandy upřesňoval vtipnou poznámku od YBUKO
    ;*D

    SHEALA
    SHEALA --- ---
    JHA: jakoze lidi budou ocekavat neco velkyho, zacnou magorit a budou problemy ?
    jinak mame prijmou euro nebo neco tak .
    SCHWEPZ
    SCHWEPZ --- ---
    nejlepší bude když se vrátíme k interpretacím starých mayů, jenž 2012 takhle vyzdvihly. neska sem si pučil v zemské knihovně knihu: mayská proroctví a tam se píše: "začátkem posledního mayského věku bylo "zrození" venuše, Quetzalkoatlovy hvězdy, 12.srpna 3114 př.n.l Posledního dne tohoto věku, 22.12.2012 jsou kosmická spojení mezi venuší, sluncem, plejádami a orionem opět nepřehlédnutelná. toho dne venuše symbolicky umírá - těsně před západem slunce 22.12.2012 klesne venuše pod západní horizont a současně vyjdou plejády na východě. jakmile skutečně zapadne slunce, vyjde orion, čímž možná předznamená začátek nového precesního cyklu a symbolicky tak odstartuje nový věk."

    ufff...tak to sem si oddechl...žádný doomsday nebude :)
    ...ale možná se prohodí magnetické póly země, jak už se několikrát stalo, a propukne chaos a celosvětová anomie...tak to bude třeba ta změna ústící v nový věk...
    JHA
    JHA --- ---
    XCHAOS: ;*) "příští zastávka Perunova před 1500 lety"
    ale vážně - né, že tohle bude to, co se stane 20121221, myslel sem tím (vtípek), že příčinou toho, co se stane, bude následek očekávání toho onoho... :*D

    jinak o tzv. "zvrácený kauzalitě" tu někde (zahrabanej ve skříni) mám vcelku zajímavej elaborát, a není to zas až tak absurdní (možná se to děje/stává běžně i v současnosti)
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    JHA: u Peruna, to už by snad byl lepší ten přechod časové dimenze v prostorovou... dopravní značky "doleva 30 km včera", "doprava 50 km zítra"...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam