• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SCHWEPZTerence McKenna ۞ जयरामकृष्णन्हरी۞
    SCHWEPZ
    SCHWEPZ --- ---
    KALIPH: jednobodová koncentrace? (meditace šine) fixace na zřídlo Bytí?
    a je pod tím provazem natažená síť nebo není :))
    KALIPH
    KALIPH --- ---
    SCHWEPZ: Je to spirituální varianta provazochodeckého umění založená na aktualizaci jediného bodu v systému nekonečného počtu souřadnic.
    SCHWEPZ
    SCHWEPZ --- ---
    KALIPH: ano takové nazírání je dar. snad dar přirozenosti, snad dar vůle. každopádně "takovost" je skvostný diamant jenž zrcadlí těkavé jevy do mnohosti aby se pak vrátili k Jednomu...
    KALIPH
    KALIPH --- ---
    SCHWEPZ: Prorok Mohammad si po celý život vroucně přál, a obracel se s tím v modlitbě k Bohu, aby směl spatřit věci tak, jak jsou. Tak rozlišovat je nejvyšší sídha.
    SCHWEPZ
    SCHWEPZ --- ---
    KALIPH: přál bych si aby se to obešlo bez potoků krve ale sám tomu nemohu věřit.
    KALIPH
    KALIPH --- ---
    SCHWEPZ: Žijeme v nové renesanci; nejdřív vykoupeme planetu v krvi a pak to bude dobré. A ještě lepší.
    SCHWEPZ
    SCHWEPZ --- ---
    _B2SPIRIT_: houby patří do pařníku ty trdlo!
    a propos: NENECHTE OSLEPNOUT PRASTARÉ ZRCADLO HVĚZD!!!! (jan skácel)
    SCHWEPZ
    SCHWEPZ --- ---
    _B2SPIRIT_: joooooo. a lysohlávky budou růst všude po městských parcích a lidi se budou usmívat a mít rádi a nad městem bude duha a práčci budou zpívat Odu na radost a už nebudou rozpeře mezi idmi páč poznají že jsou jedno spojité pole "stoupající a klesající" energie. u
    MORPHLER
    MORPHLER --- ---
    SCHWEPZ: McKenna to podporuje jeste svymi zazitky s houbami, ze mu to sdelily on y a tak... ale to ja nemohu :)
    SCHWEPZ
    SCHWEPZ --- ---
    MORPHLER: dík! to zní jako koheretní sdělení. vypadá to zajímavě. budu o tom tedy přemýšlet :)
    že by přiletěli na metoeru spory psychoaktivních hub se jeví jako zajímavé...
    MORPHLER
    MORPHLER --- ---
    SCHWEPZ: jo to jsem pochopil taky. a nesouhlasim s nim ta otazka mi prijde vpoho. a puvodne jsem na tohle nereagoval, ale to uz jsme si asi vyjasnili...
    MORPHLER
    MORPHLER --- ---
    SCHWEPZ: houby maji z organismu vetsich nez vir ci bakterie asi nejvetsi potencial pro mezihvezdne cestovani, takovy spor je maly a odolny, nevadi mu vesmirne zareni (coz seminku uz asi ano)... houba je hodne dole na potravinovem retezci (roste na vykalech), je skromna, nenarocna, neagresivni, prospesna...

    nerikam ze si myslim, zejsou z jine planety/ soustavy, rikam ze to povazuji za mozne. mozn az s nimi nekdy vic pokecam budu vedet vic :)
    SCHWEPZ
    SCHWEPZ --- ---
    MORPHLER: a jo. me prislo ze bitu reagoval na vetu "nova anketa" vetou "tyhle otazky mi neprijdou podstatny". ser na to.
    SCHWEPZ
    SCHWEPZ --- ---
    MORPHLER: a proč myslíš že jsou houby z jiné planety?? nebo jen lysoně? a mochomurka-muscaria ne?? tu žrali šamani-slované už před několika tisíci lety. nejak si nevzpomínám jak tam McKenna argumentuje proč jsou houby UFOni....
    ...mě přijdou jako součást GAIA....
    a vodkud by pak byla šalvěj divotvorná, peyotl, meskalin, ayuhasca ... jiný solární systém :)

    ....každopádně je zajímavá myšlenka, že téměř na každém kontinentu (a v každé době??) jsou nějaké takové "chemické klíče" k (zvýšeným) změněným stavům vědomí a různé kultury na ně při zkoumání biosu jež je obklopuje narazí. jedni papají liánu, jedni moč těch co požili muchomůrku, další kouří ganju ...ale všichni (při dobrém settingu) "putují" do obdobných oblastí, které, zdá se, máme latentně v sobě.

    teď čtu zajímavou knihu "Mysl v jeskyni" (http://www.academia.cz/cs/kniha/mysl-v-jeskyni) kde jakýsi doktor popisuje pravěké jeskyní umění a srovnáváho z poznatky o změněných stavech vědémí ap. je to krásná předstva těch lovců před 20 000 lety jak v uplné tmě dole v hoře jen s lojovou svíčkou kreslí krásného bizona jaksi v letu...
    MORPHLER
    MORPHLER --- ---
    SCHWEPZ: o druzichvim, sem vice na severu, tak tu mame jeste treba Lys. Moravskou :) .. ale celkove jich je moooc (http://biotox.cz/enpsyro/pj3ppsiall.html)
    MORPHLER
    MORPHLER --- ---
    SCHWEPZ: nikde neraguji na anketni otazku ci jeji smysl... na miste vidim otazku na lysone protoze mi prijde ze patri k McKennovi a tedy do toho klubu. s konstatovanim bi-tu- "no tak tyhle věci mě vůbec ale nepřijdou podstatný" se neztotoznuji a tento jeho (jako vetsinou nemistny) vykrik neocenuji...

    me houby neposunuly, protoze me posunulo spise LSD... asi jsem jich proste nikdy nesezral dost..
    SCHWEPZ
    SCHWEPZ --- ---
    MORPHLER: voni ty houby mají také rozdílnou ntenzitu, že. já teď sem v Brně, tady jich jsou mraky, a až po několika zkušenostech s nimi sem se dověděl, že tu roste několik druhů (bohemica, kopinatá ap.) a že mají různou intenzitu.
    SCHWEPZ
    SCHWEPZ --- ---
    MORPHLER: ano!
    MORPHLER
    MORPHLER --- ---
    SCHWEPZ: tyjo tak na akci jsem houby nedaval a asi ani nedam... psychedelika konzumuji temer zasadne sam ci v male skupince... ale sem docela rezistentni, obvykle potrebuji o neco vetsi davku na stav podobny (silou) spolucestovatelum...

    tvuj pohled se mi jevi jaksi vice odpovidajici tomu co zazivam i ja nez to jak to popisoval McKenna... ale nad tim uvazuju dal, tvuj pohled ten McKennuv nevylucuje, nebo rovnou jako moznost obsahuje- vesmir objevuje sebe sama i ve vedomi houby a tato s nami, kdyz ji snime, komunikuje... a nic nerika ze je z teto planety...
    SCHWEPZ
    SCHWEPZ --- ---
    MORPHLER: myslel sem tu narážku na to, že mě houby nikam spirituálně neposunuly, jako vzdání pocty klasickým metodám jako je joga, koncentrace (šine) a zazen. jinak houby respektuji (z lat. respicirio - ochota podívat se znovu :) stejně jako jinou psychedelii.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam