• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SCHWEPZTerence McKenna ۞ जयरामकृष्णन्हरी۞
    BIOH
    BIOH --- ---
    spacetime continuum will continue :-)
    DARJEEL
    DARJEEL --- ---
    XCHAOS: tak vyber naky dobry hlasky, ja na to moc nemam cas, a muzem to do neceho nalepit... :)
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    DARJEEL: no, uděláme speciální McKenna set pod názvem Velký Prorok :-)
    DARJEEL
    DARJEEL --- ---
    XCHAOS:-)

    XCHAOS: tak to naprav :))))
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    myslím poslední dobou vzniká hanebně málo psytrance setů, ke kterým by byly přimíchané projevy McKenny. chtělo by to někdy v létě napravit, a vzít na některou party theremin a MP3přehrávač s těmi projevy.. :-)
    DARJEEL
    DARJEEL --- ---
    E2E4:-) yop
    E2E4
    E2E4 --- ---
    DARJEEL: Prekvapive to bylo pro toho Fischera.. Kazdopadne duvod proc jsem to posilal je ze tam Terence uchvatnym zpusobem napodobuje jeho hlas a prizvuk. :-)
    DARJEEL
    DARJEEL --- ---
    E2E4: proc myslis, ze je to prekvapive, ze zlepsuje zrak?
    E2E4
    E2E4 --- ---
    Uz jsem konecne nasel to misto, kde Terence cituje R.Fischera (ten s tim experimentem ktery prekvapive ukazal ze male davky halucinogenu zlepsuji zrak) - je to tady
    od 17:10. Nemohl jsem to leta najit, protoze prvni cast mp3
    Original Tree Of Knowledge se vyskytuje ve dvou verzich, z toho jedna je useknuta v pulce..
    DARJEEL
    DARJEEL --- ---
    SCHWEPZ: jo, no tak to je peknej model... :) salvej tohle potvrzuje
    SCHWEPZ: tez si myslim, ze by to bral jako ok, A uuups, sou z nas vykladaci postoju osobnosti ve stavu post mortem, takovych bylo a bude a vis jaky byli!!! :-D
    SCHWEPZ
    SCHWEPZ --- ---
    DARJEEL: já vím, že je to tu trochu OT, ale kdyby byl McKenna živý a na nyxu :-) určitě by ho téma a konceptualizace zaujala :-)
    SCHWEPZ
    SCHWEPZ --- ---
    DARJEEL: vortex je "vír", je to jakoby "smyčka energie". jeden z nich seš ty, například. pak můžeš jít v rámci mentálního experimetu po škále nahoru (galaxie) nebo dolů (superstruny). autor pak tvrdí, že jsou tyto "drahokamy-v-síti-ostatních-sebe-a-vše-odrážející-sítě" velmi aktivní - viz: "svou tvůrčí aktivitou vytváří dvojitou elektromagnetickou Jin/Jang šroubovici, ve tvaru globu. Ve středu každého vortexu je nulový bod, který je elektromagnetickými siločarami - červími děrami propojen s úrovní kolektivního vědomí, většího vortexu".
    DARJEEL
    DARJEEL --- ---
    SCHWEPZ: E2E4 ti chce jasne naznacit, ze ses OT a jestli toho nenechas, dostanes banana! tady zadny offtopic diskuse nebudou, chapes? :))))

    co je mysleno tim vortexem? sem to mozna nepochopil uplne presne...
    SCHWEPZ
    SCHWEPZ --- ---
    E2E4: ono je obvyklé že lidé se neshodují ve slovech ale ve významech :-) a třeba v pravdivých halucinacích říká tak divné věci, že nějaká propojenost vortex-hologramů a časoprostorové projekce aktivního vědomí je jako pohádka pro novorozence :-)
    E2E4
    E2E4 --- ---
    SCHWEPZ: Terence nic takoveho nerika, byt nemam prectene vsechny jeho knihy..
    SCHWEPZ
    SCHWEPZ --- ---
    E2E4: nevím, takhle asi konkrétně ne. je to trochu na hraně new-age teorii, možná to spíše koreluje s teoriemi fyzika Davida Bohma (svinutý implikátní řád ap.). Ale přišlo mi to zajímavé a ne-příliš-vzdálené myšlenkovým mapám terrencovým. také jsem chtěl trochu pobídnout debatu. Třeba o přístupu k názorům že "qoud est superrior, quod est inferior, ad perpetranda de miraculai mistaca Dei" (co je nahoře, je stejné, jako to, co je dole, k zázraku jediného). nemám McKennu naštudovaného tam kompletně, abych jeho moh prezentovat jeho názor na korelace vyššího (galakttikcého) s nižžším (zemského). někdo "more advanced" to zkusí? :-)
    SCHWEPZ
    SCHWEPZ --- ---
    DARJEEL
    DARJEEL --- ---
    E2E4: ne to rika schwepz!
    E2E4
    E2E4 --- ---
    SCHWEPZ, SCHWEPZ: a to rika terence mckenna?!
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam