• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SCHWEPZTerence McKenna ۞ जयरामकृष्णन्हरी۞
    PAD
    PAD --- ---
    btw, 'mysleni srdcem' (pokud oba mluvime o rozhodovani se primarne na zaklade emoci) napachalo snad nejvice skody v dejinach lidstva (krizaci 'milvoali boha', muslimsti fundamentaliste 'nenavidi neverici psy', naciste 'milovali' nemecko ...)

    emoce jsou velmi uciny kognitivni mechanismus umoznujici netravit hodiny nad vyberem jidla nebo partnera. nevim ale, jestli jsou tak uzitecne v koordinaci politik centralnich bank, nebo vyjednavani o snizovani emisi freonu ...
    PAD
    PAD --- ---
    ID_0: videl/a jsi nekdy smutneho cloveka utapet se v alkoholu? co mu to vice diktuje? zaludek, srdce, nebo hlava?:] samozrejme, ze emoce jsou dulezite a je dobre s nimi umet pracovat - v empatii jsou zeny imho urcite lepsi. jak to ale souvisi s tim, jestli golem muze nebo nemuze byt vedomy? jestli muze mit dusi?
    ID_0
    ID_0 --- ---
    PAD: nejde o to myslet hlavou. to tu je právě teď (pochybuju, že žaludek nám diktuje jíst cukr,salámy nebo alkohol) jde o to myslet srdcem a k tomu mají ženy blíž...
    DARJEEL
    DARJEEL --- ---
    DARJEEL: je to hodně heslovitý, ale snad to jde pochopit, poslední slide by mohl napovědět nejvíc.
    DARJEEL
    DARJEEL --- ---
    mimochodem tohle je třeba jeden z aspektů sémantiky (a v podstatě i syntaxe, respektive její struktury), který imho stroje nemůžou jen tak pobrat. Thx to SVTONIK.

    http://hum.uit.no/lajanda/conference%20presentations/my%20Prague%20presentations/Kruh.ppt.pdf
    DARJEEL
    DARJEEL --- ---
    BRANA: jj, Mulforda má hodně rád můj bráška ;)
    Já sem na tyhle díla a knihy asi moc inženýrský, trochu jako PAD, i když ženskost vnímání se snažím reflektovat a pracovat s ní. V určitým ohledu jsem zjistil, že nepotřebuji ve "své" teorii žádný metafyzický koncepty, žádný dělení duše, stejně jako názory a teorie postavený na argumentech, který jsou buď tautologický nebo jinak logicky inkoherentní, či jsou neověřitelný. K Poznání se dá dojít jednoduchou čistou praxí není k tomu třeba tyhle příběhy. Příběhy jsou moc fajn, mám je rád a se zaujetím sledují, které příběhy mě oslovují a které ne a vím, že třeba řecká mytologie je velmi sofistikovanou mapou archetypálního nevědomí (proto jsem se ptal na toho Apollóna) nebo Mulfordova práce holdem obrovskému potenciálu Ducha.
    U Mulforda mi příjde, že je moc zaujatý myslí a duševní/duchovní stránkou člověka a opomíjí to, že mysl a tělo jsou dvě strany téže mince, jinak teda mám z jeho děl příjemný pocit jako z málo čeho.
    JJ, budu rád ;)
    KAMAHL
    KAMAHL --- ---
    další věc co by se možná dala chápat v souvislosti propadu časové vlny
    Grafologie a Psychologie: Červená kniha C. G. Junga
    http://ografologii.blogspot.com/2009/11/cervena-kniha-cgjunga.html
    PAD
    PAD --- ---
    BRANA: slo by to a asi by to i usetrilo spoustu trapeni mnoha lidem trpicich napriklad slepotou nebo kognitivnimi poruchami. problem samozrejme je, ze se takto clovek pousti na pole eugeniky, ktere uz jednou bylo zdiskreditovano nacisty, takze by to vyzadovalo dlouhou diskuzi, ale v principu nejsem proti nicemu, co zmirni utrpeni lidi - i kdyby to melo znamenat draty v hlave;]

    co myslis konkretne tim zenskym jemnocitem a chapanim souvislosti? jak to souvisi s vyjimecnosti duse, ktera nemuze byt ve stroji, jakkoliv by byl podobny nam?

    ano, snazime se zmocnovat sveta kolem sebe, protoze to nam umoznuje prezivat. souhlasim, ze se to vymklo z kloubu a myslime vice zaludkem jako opice (ktere ovsem nemaji traktory a jaderne zbrane), nez hlavou. v kombinaci s nechapanim, nebo aspon nerespektovanim slozitosti a krehkosti ekosystemu se tak dostavame do trablu, nebot poskozujeme Gaiu. nicmene porad mi prijde, ze v zasade pokrok a veda muze (a take tak cini) snizovat utrpeni lidi, resp. zvysovat stesti. pokud tomu tak neni, tak jen proto, ze nase schopnost tyto poznatky vsadit do sirsiho kontextu vzajemneho porozumneni mezi lidmi a prirodou a/nebo mezi lidmi navzajem.
    BRANA
    BRANA --- ---
    PAD: teoreticky je mozne vse i toto jak pises a to se mi na muzskem mysleni libi a doplnuje me, avsak ti mozna chybi ten zensky element v chapani souvislosti, jemnocit, ze je tu zivot a vse kolem tebe neni pouze material, a co treba nez cloveka vytvaret treba je opravovat napriklad postizene, dementni;]podle tveho postupu, to by slo? Obycejny clovek, lidska duse vidi ve stromu, ptaku, zvireti, hmyzu pouze vec nerozumnou, vhodnou jen ke zniceni nebo zotroceni, vyuziti, pobaveni coz je zasadni chyba v systemu ;]


    DARJEEL: toto je zrovna Mulford, ktereho prekladal Weinfurter, a kdyz opomenu jeho slova o Kristu, tak se velmi dobre cte a jeho myslenky z let 1886 maji dost co rici, jeho filozofie (ktera byla jiz pred nim a po nem kopirovana) uci - ze myslenka je zvlastni neodolatelnou silou, ktere clovek dosud nedovedl pouziti spravnym zpusobem, ze si clovek myslenkami muze prospet i skodit, ze myslenky pusobi na lidske telo a hlavne na jeho zdravi [ze mysl jest sidlem vsech nemoci, je pricinou oslabeni a bolesti tela]. Mam jeho knihy napr. Magicke sily cloveka a jejich pouziti, Kouzelna moc cili zakon zmeny, Sila a jak ji nabyvame, Jak udrzime svoji silu
    Jeste se pokusim vyjadrit k tem dalsim vecem ;)

    DARJEEL
    DARJEEL --- ---
    BRANA: dobrý, dobrý, to je jako kdyby z Tebe mluvil Weinfurter nebo Meyrink, náádhera! :)
    Mimochodem se mi moc líbí ta argumentace, ta je fakt rafinovaná, to se v metafyzice nezapře... Ta nižší a vyšší duše, dá se to nějak napasovat na nějaké pojetí dobra a zla v člověku, sury a asury, anděly a démony?
    Ale když jsi už zmínila toho Apollóna, já jsem nikdy nepochopil pořádně, proč je ztotožňovaný se sluncem, vždyť bohem slunce byl Hélios, jehož stádá rozežral McDonaldův koncern. Má to nějaký hlubší význam?
    DARJEEL
    DARJEEL --- ---
    E2E4: jak říká PALEONTOLOG, respektive jak jej parafrázuji, kód není klíč a klíč není kód... Můžeš mít kód (program, jak píšeš), ale když nemáš platformu, na které jí číst, tak je k ničemu a to stejné je s dna. Prostě jak nemáš zygotu, tak seš s technologií v prdeli ;]
    PALEONTOLOG: čoveče, to co tady sázíš jsou fakt brilantní úvahy!! !!!
    PAD
    PAD --- ---
    BRANA: a co clovek? ten by pak musel byt stvoren bohem podle toho, co rikas, protoze jinak nase tela vlastne nejsou nic jineho, nez evoluci vyslechteny system - a takovy system muze vzniknout i samovolne z dratu a plastu (teoreticky) - anebo, muze proste vzniknout na podobnem zaklade, jako je tvoren clovek. predstav si myslenkovy experiment, ze budeme mit laborator, a budeme se snazit upatlat golema z toho, z ceho je clovek - budeme vyrabet nejdrive bunky, pak tkane a nakonec se nam podari vytvorit vajicko a spermii - v umele deloze napojene na pocitac tak, ze bude simulovat styk s matkou dle historickych pozorovani z delohy zivych matek. narodi se 'clovek'. podle tebe mu pak bude chybet duse, ja ale pro to nevidim duvod ...
    BRANA
    BRANA --- ---
    DARJEEL: ano, podle Tajnych nauk, vedy kralovske je slozen zivy clovek ze 7 navzajem se prostupujicich a v jednotku sloucenych principu, ktere odpovidaji zaroven vesmirovym urovnim, neboli svetum. Tak jako ve vesmiru jsou svety nizsi a vyssi, viditelne, neviditelne (pro oko) tak take v cloveku je 7ro urovni
    1. hmotne telo, 2. astralni telo(dvojnik), 3. sila zivotni, 4. telo zadosti (KAMA), 5. nizsi duse lidska (MANAS), 6. vyssi duse (BUDDHI), a 7. Duch (PNEUMA, ATMA, DUCH SVATY)
    Princip 5, 6, 7, jest trojice nesmrtelna, ale obycejny clovek neni si jivedom, anebo jen velmi malo. Zevni rozum je nejnizsim svetlem lidske duse, je pouhou bludickou u porovnani se sluncem praveho poznani. Ne nadarmo spojovali stari Ducha svateho se sluncem, ne nadarmo byl Apollon s timto telesem ztotoznovan. A kdo se o zivot zajima, vi ze do stroje duse neprocitne.
    KAMAHL
    KAMAHL --- ---
    E2E4: taky mě napadl ten objev arzenových bakterií jako významná novinka
    MTO
    MTO --- ---
    E2E4: jeee vono to funguje :-)
    E2E4
    E2E4 --- ---
    MTO: viz záhlaví [ 2012 ]

    povšimněte si prudkého poklesu při hosp. krizi a wikileaks
    MTO
    MTO --- ---
    Zrychlování času 5
    http://www.jitrnizeme.cz/view.php?nazevclanku=zrychlovani-casu-5&cisloclanku=2010120012

    Opět se po čase vracím k fraktální křivce Time Wave Zero bratří McKennových, křivka novosti opět strmě klesá. Co se děje a co se může dít do roku 2012 s naší "západní" civilizací?
    V současnosti prudce klesající křivka signalizuje, že události jsou opět v překotném pohybu. Potvrzuje se, že oproti předchozímu cyklu se nové kvality a vlastnosti objevují spíš na úrovni vědomí a našich paradigmat. Nápadné je třeba dění okolo WikiLeaks. Alespoň část společnosti si začíná uvědomovat nutnost změn. Být poslušným kývajícím stádem přežvýkavců pomalu přestává být "IN".




    E2E4
    E2E4 --- ---
    tady máte kompilátor hmoty se sebe-replikací.. :)

    Čech staví stroj, který tiskne ve 3D a vyrábí sám sebe - Aktuálně.cz
    http://aktualne.centrum.cz/veda/clanek.phtml?id=685217
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    E2E4: co popisuješ zvyšuje entropii svoji i svého okolí, zatímco organismy plavmo svou entropii příliš nezvyšujou, spíš svého okolí na úkor životních funkcí
    E2E4
    E2E4 --- ---
    PALEONTOLOG: co počítač chlazenej chladící kapalinou? co olejíček do ložisek větráčků? :)

    už jsme asi moc mimo
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam