• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TSOHpermakulturni zahrady, zemědělství a tak... aneb upadající kult Přemka Podlahy
    PETRUNA
    PETRUNA --- ---
    DACUBE: jo jo? hmmm zkusim teda
    DACUBE
    DACUBE --- ---
    PETRUNA: vyvařit tabák a nastříkat
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    JAGA: no myslim ze vsichni nestaci mrkat, co ze se jim to pod rukama deje.. v tom dokumentu ten pekar co se strukturovanou vodou misi testo vypada ze ho to naramne bavi a ze mu to funguje, toz asi tak :) jinak s tou esoterikou resp. biozemedelstvim a anastazii ti rozumim, asi potom opravdu zalezi na osobe daneho permakulturnika :)
    JAGA
    JAGA --- ---
    DENDROBATA: Tak oni tam zas mluvěj o "vnitřní struktuře vody" jako o hotové věci, což mi opravdu nestačí. Otevřená jsem, ale současně i myslím vlastní hlavou a řídím se vlastními zkušenostmi. Pořád se chystám, že někdy udělám vlastnoručně nějaký experiment s některým tímhle jevem, ať už by šlo o některou tuhle "zázračnou" pí nebo diamantovou vodu, biozemědělství (roháček), rekonekci (kdy rostliny ošetřené psychickou energií vyškoleného léčitele mají přežít ve tmě dvakrát déle než neošetřené) apod., ovšem kdyby experiment žádný rozdíl neukázal, tak je tu stejně ten obvyklý argument převzatý z kvantové fyziky, že výsledek pokusu je ovlivněn osobou experimentátora, takže to je pak těžké...
    PETRUNA
    PETRUNA --- ---
    tak ja doufam ze mi tu zeleninu nezdevastujou... zadny postriky nechci..
    FAKEQUAKE
    FAKEQUAKE --- ---
    OGMIOS: taky bych to asi nesnasel
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    PETRUNA: tak sem si pro zajimavost precetl o molicich a hned prvni clanek ma peknej spek, pojednava o jedny vosicce ktera klade vajicka do molic:
    Dospělec se líhne z molice tím způsobem, že do ní vykouše otvor. Molice tyto otvory nesnáší a proto okamžitě umírají.
    PETRUNA
    PETRUNA --- ---
    ááááá jo to je ono..
    FAKEQUAKE
    FAKEQUAKE --- ---
    molice?
    PETRUNA
    PETRUNA --- ---
    Zdravim. nejaky maly mrchy se mi usadily na kapuste (asi i na brokolici).. kdyz klepnu do listu nebo se kouknu pod tak vylitaji takovy maly pidi bily mrsky... co to je??diky
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    JAGA: tak jasne jsou to veci sice neprokazane ale na serizoni urovni se tim dost zabyvaji v rusku a vysledky maji .. stejne jako ten pantata z rakouska Johann Grander http://www.granderova-technologie.cz ... jako je fajn byt dobre uzemneny ale zaroven byt otevreny i novym vecem, postupum, zmenam ve zpusoby mysleni a uvazovani a o tom to prece je
    JAGA
    JAGA --- ---
    MATT:
    DENDROBATA: No my jsme probírali Schaubergera v rámci kurzu permakulturního designu a už když jsem to slyšela poprvé, přišlo mi to trochu jako paravěda - spousta mlhavých, neprokázaných věcí, které nemají vazbu na běžné přírodovědné poznatky. Věřím, že okysličená voda je pro nás lepší, že v ní třeba nepřežijí některé patogenní organismy, taky věřím, že lze využívat proudění vody a jeho fyzikálních zvláštností ke stavbě efektivnějších hrází, potrubí apod., ale větší části celé té agendy kolem "paměti vody", pí vody apod. prostě nevěřím. Pokud se ponoříte do pramenů typu časopisy Nature, Science, Scientific American apod., zjistíte, že pokud se nějaké klustery molekul vody tvoří, pak pouze na milióntinu vteřiny nebo na podobně krátkou dobu. V tom všem jsme se šťourala během svého krátkého působení v klubu skeptiků Sisyfos, ze kterého jsme ale rychle odešla kvůli jejich neuvěřitelné zapšklosti a demagogičnosti - a mj. nenávisti ke všemu ekologickému.
    ANABEL_LEE
    ANABEL_LEE --- ---
    KUATO: tez mi zlikvidovali jednu supr sklenici medu :/
    KUATO
    KUATO --- ---
    ANABEL_LEE: taky jich mame letos dost. mi vadi akorat, ze nam lezou do konvi s medem :o/.
    ANABEL_LEE
    ANABEL_LEE --- ---
    KUATO: jestli ti mravenci taky narovnavaji molekuly tak mam cely barak v naprostem feng shuei, protoze mruwki jsou letos naprosto vsude, uz je ani nevnimam, proste je akorat porad vymetam, luxuju, obcas dojde i na nerovny boj chemickyma zbranema, delam to nerada, ale ja je predtim slovne varuju at jdou pryc!
    KUATO
    KUATO --- ---
    ANABEL_LEE: nevim, zminovaneho vytecnika uvidim az o prazdninach, tak snad dotahne vzorek a -tajemstvi dosud skryta budou odhalena- :o))
    ANABEL_LEE
    ANABEL_LEE --- ---
    KUATO: ne ne ne tak to vubec nemyslim :D jen jsem zameditovala nad vhodnosti obalu pro molekularne modifikovanou vodu. Ackoliv pravda, kam jinam ji pak pouzit, nez do kvalitnich lecivych napadu. ovsem mravenist mame asi tisic, ze bych to s tim hulenim zkusila? melo to nejake vysledky? :D
    KUATO
    KUATO --- ---
    ANABEL_LEE: jeste abys zminila, ze ona poptavana voda muze byt pramenita i ohniva a bude jasno, kam miris. Kamarad takto loni zakopaval huleni do mraveniste se slovy - tajemstvi Ferdy mravence bude konecne odhaleno!
    ANABEL_LEE
    ANABEL_LEE --- ---
    KUATO: ci dreveny soudek.. .)
    KUATO
    KUATO --- ---
    ANABEL_LEE: funguje to i v plastu, ale zvlast uvedomeli soudruzi mohou pouzit sklo :).
    ANABEL_LEE
    ANABEL_LEE --- ---
    KUATO: ale jeste teda, tu vodu v jejich blizkosti nechas treba v plastovym barelu? trochu bych se bala ze se mi tam ten plast bude uvolnovat a voda bude sice narovnana vcelama ale zaroven se do no vytresou molekuly toho plastu a to mi teda moc jako homeopaticky spravne neprijde...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam