• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TSOHpermakulturni zahrady, zemědělství a tak... aneb upadající kult Přemka Podlahy
    KUBALIBRE
    KUBALIBRE --- ---
    MYKO: brokolice, kedlubny, květák, ředkvičky a červenou řepu...ale ta nějak nejela nebo jsem při propletí špatně identifikoval co má jít ven a co zůstává :) není to zase taková sranda...kor když to sázela(rozhazovala semínka) 3,5letá dcera se stylem sobě vlastním...tzn že to bylo moc nahusto :)
    MYKO
    MYKO --- ---
    KUBALIBRE: co jste meli za smesici na smisenym zahonku?
    KAREN
    KAREN --- ---
    konzumujete nekdo koren mangoldu? nekde jsem se docetla, ze se to obcas nekde ji a zaujal me, kdyz jsem zbytky ohlodany rostliny vytahla ze zahonu - zkousel jste to nekdo varit?
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    TRISSIE: no trhal jsem je zelená a jsou potreba pak rychle zpracovat protože měknou, ale to není problém :)
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    DENDROBATA: do jednoho dvou dnů zčervenají, jen když už jsou skoro došlá. Já sklízela už 3 týdny zpátky a některé dojíždějí teprve teď. Ale trpělivost matka moudrosti, aspoň máme domácí rajčata pořád :-)
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    Nevím jestli to znáte, ale protože tu máme první mrazíky ... Pokud máte ještě zelená rajčata na keři, stačí je utržená doma položit do mísy s jablky a do jednoho dvou dnů krásně zčervenají ..
    LURA
    LURA --- ---
    KATUSA: Na tom jsem byla před pár lety. Některé věci super, ale něco mi přišlo už moc. Asi nejsem takový Steinerián.
    KATUSA
    KATUSA --- ---
    Ahoj, možná by vás to zajímalo, tak přeposílám:

    přijměte pozvání na již 4. Seminář o biodynamickém zemědělství v Nové Vsi nad Popelkou, který volně navazuje na předešlá setkání.
    Seminář začíná v úterý 20.11. 2012 ve 13:00 a končí ve čtvrtek 22.11. 2012.
    Přednášet bude pan Hinnerk Lenz z Lipska, dlouholetý biodynamický zemědělec a pedagog.
    Opět se pustíme do studia Zemědělského kursu Rudolfa Steinera. Nabyté poznatky se poté pokusíme uplatnit při pozorování přírody, ale třeba i při zazimování zahrady a jiných praktických činnostech.

    Máte-li zájem o alternativní způsob zemědělství, jste srdečně zváni.

    Cena semináře včetně plné penze a ubytování v Sociálně terapeutickém centru Tabor činí 1 000 Kč

    Přihlašujte se a případné dotazy směřujte na email: meriomark@email.cz

    Těším se na setkání.

    Markéta Mériová
    Sociálně terapeutické centrum Tabor
    Nová Ves nad Popelkou 57
    KUBALIBRE
    KUBALIBRE --- ---
    jo a neměli by ste náhodou někdo starej koberec? bych potřeboval něčím přikrýt zaplevelený záhon, at to pod tim pěkně všechno zhnije a umře :)
    KUBALIBRE
    KUBALIBRE --- ---
    KUBALIBRE: jinak tedy na záhonu bylo vysazeno: cukety, dýně hokaido + normální, lichořeřišnice, mangold, rajčata, led.salát, rukola, petrželka a libeček :)
    jinak na vedlejším záhonu sme zkoušeli polykulturu a paráda, př.rok sázíme jedině tak...opravdu vše dozrává postupně, rostliny si nepřekážejí(při vhodném mixu) a vše je jednodušší na práci než obyč záhonové setí...
    KUBALIBRE
    KUBALIBRE --- ---
    KUBALIBRE: a takhle to vypadá zaplněné :)

    2012-08-18 20.09.03.jpg (3416266 B)
    KUBALIBRE
    KUBALIBRE --- ---
    KUKIDE: proti krtkům ;) ale zjistil jsem, že sem měl dát hustší nebo ho hodně přetáhnout přes okraj, páč furt se mi tam nějaká mrcha vrtá...naštěstí nedělá žádné škody...
    KUKIDE
    KUKIDE --- ---
    KUBALIBRE: jé to je hezký a to pletivo na dně má co za účel?
    JANYNA
    JANYNA --- ---
    KAREN: Může to být poměrem N - P - K v půdě. Dusík podporuje růst zelených částí, fosfor a draslík kvetení a plození. Takže hnůj s obsahem P a K. :) Chce to taky zastřihávat rostlinu, pokud má moc dlouhé šlahouny, to se pak vyčerpává na růstu, a jak říkáš, zlepšit i světelné podmínky, pokud byly střední... Nicméně i nám rostou vždy hodně samčí květy, ale těch samičích je také dostatek.
    KUBALIBRE
    KUBALIBRE --- ---
    KAREN: mno hele my to sázeli na záhon, který byl podestlaný ovčím hnojem...
    za chvilku hodim odkaz na galerii, jak jsem budoval vysoký záhon, kde nám to vyrostlo....btw cukety nám tam rodili cca 4 měsíce v kuse :)
    KAREN
    KAREN --- ---
    to mi pripomina plody nasich hokaidovejch zaprdku... KAREN:


    mno. takze pristi rok hnuj, lepsi misto, snad vice zavlazovani... ale cim je dany, ze na hokaido rostou hlavne samci kvety?? muze to bejt spojeny s kyselosti pudy? mela jsem je asi dost dlouho predpestovany, nektery uz byly pred soupnutim do pudy nakveteny...

    KUBALIBRE
    KUBALIBRE --- ---
    takže když tu byla řeč o dýních, zde je naše letošní úroda...ta největší má přes 50kg, nakládali sme jí na kolečko 2 lidi a vubec se netěšim, až to začneme zpracovávat :)

    2012-10-17 12.30.38.jpg (3741247 B)
    KAREN
    KAREN --- ---
    KAREN
    KAREN --- ---
    DENDROBATA: ahaa. tak mozna distribuce tohoto vydani bude takhle omezena - kolik toho tentokrát vydali? nějak to tam nevidím...

    úvod do permakultury - Zboží.cz
    http://www.zbozi.cz/?q=%C3%BAvod+do+permakultury


    vyslala jsem dotazy na dostupnost...
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    KAREN: tak on se daval dohromady nejaky obnos na to druhe vydani http://www.alter-nativa.sk/index.php?akcia=aktuality&id=282 a Dan ze Slamaku neco prispel tak ma nejake vytisky k vlastnimu prodeji .. pastni sem pls ty odkazy kde to maji levneji :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam