• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TSOHpermakulturni zahrady, zemědělství a tak... aneb upadající kult Přemka Podlahy
    CHESUS
    CHESUS --- ---
    dub je jasnej; taky akat (Robinia) a olse; orech a jedle jsou asi nesmysl pro tohle pouziti ... urcite i dalsi. sem zvedav kdo co doplni ..
    LITTLEPUNKK
    LITTLEPUNKK --- ---
    OGMIOS: tuším že na konstrukce "spojený s vodou" se používalo hlavně dřevo z dubu,jedle,olše ... vdyštak mě opravte ...
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    nemate nekdo doporuceni z ceho udelat kuly na molo? chci si udelat mensi molo na potoku u nas a nevim ktery drevo na to bude nejvhodnejsi a pripadne jak ho opracovat a zakonzervovat aby tolik nehnilo a vydrzelo aspon nejakej ten patek
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    KOCOURR: Z růže svraskalé jsou větší výnosy šípkové hmoty řekněme, stejně jako z růže dužnoplodé. R. canina je zase původní .. klidně namíchat, z tohoto plot + ta mnou opěvovaná ostružina .. u trnky obecné bych byl opatrný kvůli šíření viru šarky .. ještě bych do toho zamíchal keře dle doby kvetení, tedy např. dřín (březen) atd ...
    DA_NIELA
    DA_NIELA --- ---
    LURA: šum, omlouvám se.
    BROZKEFF
    BROZKEFF --- ---
    Objednávka u Gengelu nachystána, zítra se odesílá.

    Času zatím dost, ale nezapomeňte na to. Letos je navíc možné mít až 15 plodin na jednu gengelovskou objednávku.
    LA_PIOVRA
    LA_PIOVRA --- ---
    DA_NIELA: zadani bylo mj neprostupnost, to splnuje dobre (snad asi nejlip z mozneho). Navic mam svraskalou prste (i)racionalne rad:)
    (s tim, ze i sipkova by byla ok jsem souhlasil a souhlasim)
    LURA
    LURA --- ---
    DA_NIELA: ??? Nerozumím...
    DA_NIELA
    DA_NIELA --- ---
    LURA: = prostna? To jsem se poučila.
    KOCOURR
    KOCOURR --- ---
    LURA: LA_PIOVRA: zatím to vypadá, že to z největší části poskládám právě z těch trnek, šípku a růže svraskalé (i když zatím nevím kde ji seženu - nějaké rady? ) jinak začetl jsem se do Ekozahrady od Jaroslava Svobody a myslím, že než se dostanu na konec, tak mě inspiruje i jinými keři, které tam zakomponuju ;-)
    LURA
    LURA --- ---
    DA_NIELA: Svraskalá je trnitější a hustší a rychle se rozrůstá. Pokud ji chce někdo jako neprostupné houští, tak je vhodná. Ale však ona píše, že i šípková by byla dobrá.
    DA_NIELA
    DA_NIELA --- ---
    LA_PIOVRA: Proč Rosa rugosa - čím vás tak fasicnuje - obyč a domácí rosa canina není dost dobrá? :)
    LA_PIOVRA
    LA_PIOVRA --- ---
    LURA: me pak napadla i ta sipkova + trnka, ze by to byla pekne mez:)
    LURA
    LURA --- ---
    LURA: Aha - koukám, že tu už byla navržena LA_PIOVRA
    LURA
    LURA --- ---
    KOCOURR: Viděla bych to třeba na trnky, případně v kombinaci se šípkovou růží nebo růží svraskalou.
    LA_PIOVRA
    LA_PIOVRA --- ---
    KOCOURR: to je dobre, ze si ji nedomitl, hodne lidi ji nema rado, ale je krasna, nadherne kveta a voni a prostna muze byt jen pro nejakeho ultramasochistu. Navic poskytnes utociste drobnejm zivarum a ptakum...
    KOCOURR
    KOCOURR --- ---
    KUATO: DENDROBATA: no tu ostružinu asi vyzkouším na pár metrech a uvidím jak poroste...

    LALOBA: když vrby já nijak nevyužiju a aby z nich nebyly stromy, tak se musej taky každej rok stříhat

    LA_PIOVRA: hele perfektní nápad, tohle by mi tam perfektně zapadlo do rázu krajiny a požadovanou funkci by to mělo plnit taky, jdu gůglit kde ji sehnat ;-)

    Díky všem za rady!
    LA_PIOVRA
    LA_PIOVRA --- ---
    A co nahusto do trojsponu nasazena rosa rugosa?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam