• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TSOHpermakulturni zahrady, zemědělství a tak... aneb upadající kult Přemka Podlahy
    JANYNA
    JANYNA --- ---
    DENDROBATA: To by mohla být ona. :-)
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    JANYNA: To bude nejaka M. spicata ne?

    Muj favorit je takova ta s mirne nakrabacenymi listy prej odruda "Mojito" :)
    JANYNA
    JANYNA --- ---
    OGMIOS: Před pár lety mi koupila sazeničku v supermarketu kamarádka, nevím jak se jmenuje. Zespodu listů kresba a stonek nafialovělý, listy shora sytě tmavě zelené, bez chlupů. Chuť hodně výrazná, taková "lavish" spíše než klasická máta. Výborně se hodí do mojita a usušená vydržela asi 2 roky silně aromatická, vůbec nevyčichla.
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    JANYNA: jakou mate dobrou matu? ja se snazim pomalu nasbirat ruzne druhy.
    KUATO
    KUATO --- ---
    JANYNA: :o)
    JANYNA
    JANYNA --- ---
    KUATO: A já ti hned, jak začne rašit, pošlu pořádný kus té naší máty, kterou ti ještě dlužím. :-)
    KUATO
    KUATO --- ---
    DENDROBATA: oman a rebarboru ti muzu poslat, ale az bude lepsi pocasi, ted je jeste u nas snih. kdyz tak se tak za mesic pripomen, jestli to jeste bude aktualni.
    TRAVIX
    TRAVIX --- ---
    Ahoj, chtěl bych rozšířit svůj domácí sad a sháním nějaké odolné odrůdy. Nevíte, kde se dají koupit? (Raději bych i trchu větší stromky, ne úplně malé sazenice.)

    Zatím jsem našel
    http://www.gengel.webzdarma.cz/
    www.stareodrudy.cz
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    OGMIOS: Konkrétně ten se dá poslat v dopisni obálce jako řízky
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    DENDROBATA: no chtel jsem ti rict o pelynek ale Zlin je pro me prilis daleko.
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    OGMIOS: toz vsecko ne, treba takova aloe :) a letnicky se pravidlene vysemenuji, treba kotvicnik
    JANYNA
    JANYNA --- ---
    DENDROBATA: Určitě mám zájem o některé rostlinky, napíšu do pošty.
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    DENDROBATA: prosimte to vsechno v tom seznamu ti roste venku celorocne?
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    Mám tady nějaké přebytky osiva a sazenic, tak kdyby měl někdo zájem měnit či se domluvit jinak :)

    KAREN
    KAREN --- ---
    a sakra, taky jsem to nakonec nejak vytesnila ./ tak snad aspon tohle [ Malý workshop péče o stromy / workshopworkshop / 2.3.2013 / CR - Stredocesky kraj - Říčany u Prahy ] mi vyjde, kdyz uz do toho praglu zrovna jedu.)
    JANYNA
    JANYNA --- ---
    LURA: Škoda, je mi líto. Ale spousta z těch ostatních pěstitelů nabízejících osivo přijímá objednávky i později, já komunikuji nejen s Gengelem, ale ještě asi se čtyřmi dalšími, semena mi přijdou z celé republiky.
    LURA
    LURA --- ---
    JANYNA: Tak koukám, že já ji letos opět nepošlu, protože by musela dorazit dnes...
    JANYNA
    JANYNA --- ---
    Já dneska poprvé po třech letech, co jsem každoročně chtěla, skutečně poslala objednávku do Gengelu. HURÁ! :-)))
    ATRON
    ATRON --- ---
    Na konci roku 2012 vyšlo nové vydání knihy Úvod do permakultury od Billa Mollisona:
    Bill Mollison : Úvod do permakultury (nové vydání 2012) :: HLEDAJICI.CZ - poštovné od 40 Kč
    http://knihy.hledajici.cz/detail.php?id=3129&action=kniha&ssearch=%FAvod%20do%20permakultury
    KLATIC
    KLATIC --- ---
    VSOUKOLOHLOR: presne jak to delal deda...s citem pro kazdy strom a moc se stim neparat :o) .... uz aby zima odtahla
    BUBLINATOR
    BUBLINATOR --- ---
    OGMIOS: do jedné odrůdy se prý matky kladoucí vajíčka nedostanou, protože jejich vrtací zařízení není dost dlouhé, chci tím říct, že některé odrůdy mají tlustší skořápku
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam