• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TSOHpermakulturni zahrady, zemědělství a tak... aneb upadající kult Přemka Podlahy
    EJDRI23
    EJDRI23 --- ---
    nevíte někdo jak se prořezávaj jabloně?
    DRUDRIGER2
    DRUDRIGER2 --- ---
    720nm napadlo 20cisel snehu stred slavkovskeho lesa..
    medvedi cesnek mame ho pod liskou ale nejak nezvetsil svoje teritorium je stale stejnej o par cibulek je ho vice za ty leta...nebyl ze seminek ale z cibulek privezenech s malych karpat
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    DIXIE: To je dane typem pily a hlavně zubů, třeba ramova pila reze od sebe :) kazda se hodi na neco jineho, s rámovkou si troufnu i na 30cm kmínek, ty co rezou k sobe jsou spis na prorezavani a maji cistejsi rez.
    KAREN
    KAREN --- ---
    DIXIE: .) nemuzu se dockat - hned bych ji otestovala, ale v keru moc nemam do ceho riznout,D a na chatu se dostanu nekdy pristi tyden.
    DIXIE
    DIXIE --- ---
    KAREN: Tu mam taky.. a dnes uz nechapu, jak jsem kdy mohl rezat od sebe ;)
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    DENDROBATA: co znamena nejake sazenice? tez bych bral, cesnek medvedi je dobra vec :)
    KOCOURR
    KOCOURR --- ---
    DENDROBATA: tak zájem bych určitě měl :-), já teda zahradničím v 700mnm., dařilo by se mu ve vlhčí směsi hlíny smíchané s rašelinou? já totiž sázím zahradu kolem rybníčka, kde se mi na jihozápadní straně přirozeně vyskytuje takovýhle složení půdy, zatím se v tom daří akorát kanadským borůvkám, zbytek stromů a keřů sázím jinam, kde to není tak kyselý a převlhčený...
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    KAREN: 250m n/m ... Na upati vizovicke vrchoviny
    KOCOURR: Idealnim biotopem pro medvedi cesnek je luzni les .. cili vlhke vyzivne pudy, ma takovou specialni vlastnost ze rasi jeste driv nez listy dubu a habru cili si uzije slunicka i v lese, jak se stromy olisti tak uz zatahuje a ceka na dalsi jaro :) Mam nejake sazenice, kdybys mel zajem.. idelani doba na posilani pac za chvili bude plne olisteny
    KAREN
    KAREN --- ---
    DENDROBATA: nakonec jsem koupila tuhle - tesim se, az ji otestuju:



    btw. jsem zvedava, jak se preucim na rezani smerem k sobe.)
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    DENDROBATA: u nas +-5cm noveho snehu :D
    KAREN
    KAREN --- ---
    DENDROBATA: wow. kde ze to vlastne sidlis?
    ja o vikendu na chate odmetala srnci bobky ze zaprazi a cesticek, zacla prorezavat jablon a ted a o vikendu se u nas chystaj mrazy kolem -6. na prvni jarni den snih a kolem nuly. vystrnadim funkie po predeslejch majitelich ze zahonu na bylinky nekam jinam, kouknu, jestli to implantovanej cesnek medvedi z lesa pod jabloni zmaknul. neco predpestuju a rozjedem zahony... halt 500 metru je 500 metru.)
    KOCOURR
    KOCOURR --- ---
    DENDROBATA: u nás na Vysočině zatím ještě období vegetačního klidu :-), nepodělíš se o radu jak nejlépe pěstovat česnek medvědí? letos ho chci někde pořídit, ale zatím osobní zkušenost nemám....
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    Tak jak u Vás? My uz ozdibujeme mladou brslici, je vyborna chuti jemne celerove (s dosp. listy ktrere pachnou se neda srovnat), baby kopřivy, jemné a hodně silné .. cesnek medvedi, s listy jeste svinutymi, chutí silně česenkovou :)
    CASTROL
    CASTROL --- ---
    JAZZZ: otec to má taky. od tý doby žádnej krtek. to vrčení mi nevadí od tý doby, co vim, že to dělá ta tyčka. než jsem to zjistila, tak mě to dost nervózňovalo :)
    DIXIE
    DIXIE --- ---
    Mate nekdo zkusenost s osivy z planty naturalis?
    Zarazi me ze doporucuji zhruba tretinove mnozstvi osiva na stejnou plochu narozdil treba od "Roznovskych travnich semen" (10kg vs. 35kg na hektar)
    LA_PIOVRA
    LA_PIOVRA --- ---
    Je to docela problem, nechyta se to uplne dobre, je potreba byt cistotny, presny a i tak neni jistota, pokud to nedela nekdo, kdo to fakt umi. Osobne bych si troufnul na to, ze se mi chytne jeden z peti:)
    WORLIS
    WORLIS --- ---
    XL1: myslim ze to nebude zadny problem asi stejny jko jakykoli jiny roub
    XL1
    XL1 --- ---
    najde se tu někdo kdo by uměl naroubovat ořech- udělat sazenici z roubu ořešáku s obříma plodama ?
    KLATIC
    KLATIC --- ---
    DENDROBATA: zahrada kde si vsechno najde svoje misto s malou pomoci samo je presne to co chci a co uz mi v malem funguje.... nesnasim okrasne jednoletky serazene umele v zahoncich a vlastne zadne umele naaronzovane rostliny jen na okrasu....bud to roste nebo poroste roky tam kde je tomu dobre, nebo to na zahradce nepotrebuju.... jednoletky pestuju jen ty co hned snim :o) a hnojvo si tez vyrobim vlastni .... krtky bych mohl usmernit pokud bych tam zil trvale....takhle proste otestuju odpuzovac....maj okolo spustu mista kde je nebude rusit vubec nic...
    KLATIC
    KLATIC --- ---
    JAZZZ: diky...otestuju to
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam