• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TSOHpermakulturni zahrady, zemědělství a tak... aneb upadající kult Přemka Podlahy
    COMODOR_FALKON
    COMODOR_FALKON --- ---
    DACUBE: Mno nevím, my vždy sázeli když začaly kvést třešně, což byla cca první polovina května - a to už teoreticky nějaká posečená tráva byla...
    DACUBE
    DACUBE --- ---
    hlavně bych chtěl vědět kde chcete brát v tuto dobu, popř. za 3 týdny 10cm vrstvu trávy. Většinou se ty brambory přikrývají senem/slámou bo v době kdy se sadí erteple ještě moc trávník narostený není
    COMODOR_FALKON
    COMODOR_FALKON --- ---
    LINKOS: Jen to chce fakt jen velmi slabou vrstvu trávy - tak 10 cm pod, 10cm nad a na to ještě podobnou vrstvu hlíny, aby k trávě nebyl přístup vzduchu, jinak zhnije a v lepším případě nebude efekt žádný... V horším shnijou i brambory...
    Ale celkově je myslím jednodušší se na to vykašlat, vzít krumpáč, kopnout, hodit bramboru, poodstoupit, kopnout, hodit bramboru, poodstoupit.......a potom vzít brambory kartáčkem...
    JAGA
    JAGA --- ---
    Pozvánka na sobotu 13. dubna
    Přijďte na jednodenní tradiční permakulturní setkání typu 5P (přátelské pracovní pohodové permakulturní potkávání)!
    Kde to bude: Dejvice, Praha 6, Na čihadle 55
    Na programu jsou návrhy designů dvou malých městských zahrádek: 10 - 12 h zahrádka u rodinného domu, pak si uvaříme oběd a odpoledne se přesuneme na druhý pozemek v blízké zahrádkářské kolonii. Akce je zcela zadarmo, s sebou si vezměte nějakou podložku formátu A4 na psaní, náčrtky zahrádek dostanete a budete do nich zakreslovat své nápady. Pokud zbude čas a bude hezké počasí, můžeme například hloubit jezírko, dělat zvýšený záhon apod.
    Prosím, přihlašte se mi předem, abych věděla, kolik lidí dorazí, na redakce@permakulturacs.cz, nebo telefonicky na 734 636 804.
    Těším se na vás!
    Eva Hauserová
    DRUDRIGER2
    DRUDRIGER2 --- ---
    u nas nic moc, pozbiral sem co sem nasazel, v tvem pripade skusim experimentalny sadbu, proste vetsinu brambor si vypestuj zarucenou cestou a cast vyzkousej v mensim poctu a experimentalne, kdyz ti experiment vyjde tak ho aplikuj na pres rok, kdyz nevyjde neprijdes o celou urodu....
    JANYNA
    JANYNA --- ---
    LINKOS: Zkoušela jsem předloni bez hlíny, zato s mnohem větší hromadou trávy a proschlo mi to tak, že nic nevyklíčilo.
    KACHNIK
    KACHNIK --- ---
    LINKOS: Jen zprostředkovanou od dědy. Prý v pohodě a brambory jsou navíc čisté. Příští rok to chci zkusit.
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    brouzdám tak po netu a narazil sem na toto:
    Pěstování brambor v trávě - Zahrada - 8. krok - MojeDílo.cz
    http://mojedilo.ireceptar.cz/navody/pestovani-brambor-v-trave/8#stepcontent
    máte s tím někdo nějaké zkušenosti?
    LURA
    LURA --- ---
    OGMIOS: To mi povídej - jsem na tom úplně stejně. A to když už jsem se přes to všechno trochu do zahrádky pustila, tak mi pak utekly kozy a všechno mi sežraly :-(
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    LURA: ja si ted objednal z http://medvedicesnek.webnode.cz/produkty/
    vcera psali ze to poslali tak uvidim jaky to bude..100cibulek mi bude stacit snad do zacatku. ale jinak ten odkaz taky vypada fajn, maj tam bio-osiva a tak to by snad nemelo bejt moreny. jsem trochu pozadu zase se vsim. holt jeste dodelavam barak a tak to flakam, uz se tesim az budu mit cas hlavne na zahradku :D
    LURA
    LURA --- ---
    OGMIOS: Koukám, že tady mají česnek medvědí jako osivo: http://www.zesemen.cz/exoticke-uzitkove/468-cesnek-medvedi-osiva-7-ks-allium-ursinum.html

    A vůbec mají dost zajímavých a neobvyklých rostlin, budu to muset prozkoumat.
    KATUSA
    KATUSA --- ---
    Ahoj, možná by to někoho z vás zajímalo - výprava s českým biodynamicým zemědělcem na statky v Německu:

    PODPORUJTE SVÉHO SEDLÁKA!
    Bio Liga (pobočka od PRO BIO) pořádá 2.dubna (odj. ve 22 h z Prahy) do
    5. dubna (06.00 h?) dvoudenní (třínoční) exkurzi do SRN na
    antroposofické statky Buschberghof za účelem seznámení odborné i
    laické veřejnosti s jedním ze sociálních principů hospodaření na
    biodynamických statcích. Tento způsob financování vytvořil v USA
    evropský antroposof.
    V aglických jazykových částech světa se tento způsob nazývá CSA
    (Community Supported Agriculture)
    v německých Solidarische Landwirtschaft ( SoLaWi)
    ve Francii AMAP (Associations pour le maintien d´une agriculture paysanne)
    v Japonsku Teikei
    a u nás Komunitou podporované zemědělství.
    Pokud myslíte, že se budou chtít podívat mladí ekologové nebo
    ekonomové, lidé zajímající se o zemědělství zdravých i postižených
    osob nebo o sociální trojčlennost, nenechávejte si to pro sebe, ale
    věnujte jim čas přeposláním mailu.
    Cena je zatím 2500 Kč za jízdu, 2 noclehy a 2 snídaně, ale s počtem
    lidí se může snížit. Přihlášky byly do 19.3., ale vyjednal jsem ještě
    prodloužení.

    S pozdravem Petr Janát Dolista, kontakt: centrumtabor@centrum.cz
    KLATIC
    KLATIC --- ---
    BIOH: Zatim muzu poreferovat jen o kvalite konstrukce a hlavne te plachty.... oboji vypada dobre....uvidim jak se to osvedci... jinak dodano asi den od zaplaceni a postovne zdarma...

    na terasu mame tohle..
    Fóliovník pro pěstování rajčat 200 × 77 cm - BERGLAND24
    http://www.bergland24.cz/zahrada-terasa-grily-/foliovnik-pro-pestovani-rajcat-200-77-cm

    a na zahradu tohle...
    Fóliovník 290 × 270 cm - BERGLAND24
    http://www.bergland24.cz/zahrada-terasa-grily-/foliovnik-290-270-cm
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    OGMIOS: Podle mně bude dost záležet na místních podmínkách jako je sklon pozemku, zastinení atd .. Ale takto jak se ptas to IMHO predem neni nijak určené. Spis bych je tvaroval po vrstevnicích (podobne jako svejly, jen ty jsou mirne ve sklonu) a tak aby tvorili jakoze slunecni past.
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    hele kdyz se dela vysokej zahon tak jak by mel bejt orientovanej?
    JUNIOR
    JUNIOR --- ---
    Jistě to není cíleně permakultura, ale dost inspirující to každopádně je.

    Podivuhodná zahrada Igora Ljadova :: Leva-Net
    http://leva-net.webnode.cz/products/podivuhodna-zahrada-igora-ljadova/


    LEA1
    LEA1 --- ---
    BIOH: máme jílovitou půdu, takže máme rycí vidle od fiskars, tím pracuje můj muž, půda se musí hluboce prokypřit, máme přidaný písek, kompost i hnůj, jakmile je už lehčí, tak můžu i já použít rycí vidle, protože na rýč prostě nemám sílu.
    BIOH
    BIOH --- ---
    no když už jsem tady tak se ještě optám jestli nemáte typ na nějaký fóliák, který se vám osvědčil, link uvítám
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    DENDROBATA: noja premejslim co by se s tim dalo delat, dik za info, clovek nema poneti kolik ceho je treba na vetsich plochach a tohle pomaha.
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    BIOH: Je to jak pise DUL: ohnes i vidle od Fiskarsu pokud po nich chces moc .. ale jsou fajn, pouzivam je na strhavani drnu pri zakladani zahonu, jednou jsem takhle trefil koren trnky a jeden trn tak ohnul
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam