• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TSOHpermakulturni zahrady, zemědělství a tak... aneb upadající kult Přemka Podlahy
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    _ANICKA_: Pěstovat jídlo, ne trávník :) ale tak jo, dá se to vyhrabat hrabena, mech vyuzit dle potreby a travnik vapnit. Zaleží kolik toho máš, jinak vertikutace strojem.
    COMODOR_FALKON
    COMODOR_FALKON --- ---
    _ANICKA_: Tak my to vždy brali tak jako že na jaře a na podzim jsme si půjčili vertikutátor (ten kromě provzdušnění vytrhá i mech) a pak vzali pytel s vápnem, dětskou lopatičku a tak nějak od oka to rozmetávali po zahradě... Ono se to stejně při prvním dešti přemístí...
    U nás tedy byl mech všude a na většině míst stále je, i když teď už to není tak strašné (i díky dorovnávání terénu kompostem, který je zásaditější a má živiny) a stačí vertikutace...
    JUNIOR
    JUNIOR --- ---
    _ANICKA_
    _ANICKA_ --- ---
    COMODOR_FALKON: jo dobře =) a co se týče vápna...stačí jen tak od oka to rozsypat jen na místa kde je mech, nebo to preventivně nějak rozhodit na celou zahradu?? nevím ani dávku, abych to nepřehnala...
    COMODOR_FALKON
    COMODOR_FALKON --- ---
    LITTLEPUNKK: Tak vápno jsem zmínil už předtím... Problém je v tom, že pokud je trávník na špatně propustném podloží nízký, tak jak pořádně zapraží, tak z něj zbydou jen chomáčky uschlé trávy mezi mírně přisušeným mechem a popraskanou holou zemí...
    S tím souvisí i vertikutace, která trávník jednak prozdušní, druhak načechaná zemina lépe drží vodu
    LITTLEPUNKK
    LITTLEPUNKK --- ---
    COMODOR_FALKON: tohle podle mých zkušeností není dobrá rada- nesekat kvůli mechu. Pokud nebudeš sekat budeš mít sice trávu ,ale trávník Ti bude držet vlhko a mechu se dole nesbavíš a nesou se stím i další problémy-poléhání atd. Dle mě stačí vápnit něčím co uvolnuje ca postupně a zvyšuje ph a ještě železo je dobrý . určitě existuje i nějakey friedly nature přípravek proti mechu .

    linkos: yo yo máš recht! tohleto je nejlepší způsob jak na kvalitní trávník :))
    COMODOR_FALKON
    COMODOR_FALKON --- ---
    _ANICKA_: Tak potom sekat navysoko... Tam jde spíš o to, aby trávník moc neprosychal v kořenech - narozdíl od mechu zvládne zadržet málo vody a která po těžké půdě rychle steče. Když přijde delší sucho, nižší trávník proschne snáze, zatímco mech to přežije.
    _ANICKA_
    _ANICKA_ --- ---
    COMODOR_FALKON: No my máme ale psa, jezdí k nám sestra s děckama, ti tu trávu zvalchují, není to špatně? prostě sekat jen když je to už opravdu nutné?
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    před časem sem viděl v televizi návod, že trávník se zakládá tak, že se celá zahrada postříká Roundupem, pak se nanosí na pytlovaná zemina a vyseje se trávník. "Vše samozřejmě seženete v našem obchodě"

    Nevím jestli sem to sem už nepsal, ale nedá mi to, nepodělit se o tak bezvadnou radu
    COMODOR_FALKON
    COMODOR_FALKON --- ---
    _ANICKA_: Světlo, vápno, vertikutace, dosypávání kompostem (na jílu roste tráva fakt špatně), většinu léta bez sekání...
    U nás mech - zdá se - prozatím ustoupil, ale trávník je stále dost řídký...
    _ANICKA_
    _ANICKA_ --- ---
    CASTROL: to bych brala zas já, aspoň bych si konečně mohla koupit koně =D
    CASTROL
    CASTROL --- ---
    _ANICKA_: jé, to bych chtěla! vyměním za louku
    _ANICKA_
    _ANICKA_ --- ---
    Nevíte, prosím, někdo co dělat se zahradou, na které je hrozně moc mechu? vím, že mech je hlavně v těžkých půdách a kyselých, tak bych měla asi povápit celou zahradu a to na podzim že? no a měla bych udělat ještě něco před tím nebo po tom? slyšela jsem něco o vertikulaci, ale moc o tom nevím, jen že bych musela koupit stroj, a to se mi moc nechce....existuje nějaká možnost jak to nahradit?? nebo je to zbytečné??
    SCHIZOGENES
    SCHIZOGENES --- ---
    našel jsem recepis na výluh proti motýlům; je teda z afrikánů proti háďátkům, zatímco já budu stříkat na běláska mátou... jak se vám tam zdá to mýdlo? používáte proti běláskovi (na zasazení česneků a rajčat už je trošku neskoro) něco osvědčeného?
    "v litru vařící vody postupně rozmixujeme 100 g čerstvě natrhané nati, přidáme trošku tekutého
    mýdla a směs necháme macerovat do dalšího dne. Získaný roztok filtrujeme a zředíme ještě půl litrem
    vody."
    AKI4CE
    AKI4CE --- ---
    OGMIOS: od nich jsem brala odkopky kotvicniku a musim rict, ze prisly v super stavu, dobre zabalene, takze doporucuji
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    jako matovej uchylak jsem prave nasel docela dobrej odkaz kde maj hodne druhu asi to vodzkusim si neco objednat. tohle neni reklama jen jsem ted na to narazil a jsem vyberem nadsen tak to sem prdnu.
    Prodej máty, prodej sazenic máty Český kotvičník zemní
    http://www.kotvicnikovafarma.cz/maty/?pageNo=2&
    VSOUKOLOHLOR
    VSOUKOLOHLOR --- ---
    KAREN: Vesměs cokoliv. Záleží totiž nejvíc na tom, jak vysazené "ošetřiš" a zajistíš.
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    VEVER: Aronii objevuji na zahradě v divoce rostoucích částech podel plotu asi jako ptačí náser :)
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    Štefan Vaľo -- vraťme lesům jejich kapacitu držet vodu - YouTube
    http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=2M30zSTTrIo
    LUKAS
    LUKAS --- ---
    klokoč, dřín - pěkně roste
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam