• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TSOHpermakulturni zahrady, zemědělství a tak... aneb upadající kult Přemka Podlahy
    KUATO
    KUATO --- ---
    JANYNA: a to nemluvim o tom, ze prvni sec je az kdyz odkvetou pampelisky, abych neodtrhaval vcelam od huby a to uz se semena rozletaji do daleka :o), takze pro lidi s peclive sestrihavanym travnikem, cestickama vysypanyma bilym sterkem, drcenou kurou mezi ozdobnyma stromkama a peclive udrzovanyma zahonkama ve kterych plevel nema sanci, je to zlo!

    SELECTOR_IX: kdyby ses vic usmival a zdravil lidi prvni, nemuselo to tak daleko dojit!
    SELECTOR_IX
    SELECTOR_IX --- ---
    mě miluje celá ta prdel ve který žiju... sem holt jinej a to se nesmí :)
    JANYNA
    JANYNA --- ---
    KUATO: Naši sousedi nás taky za tohle milují. :-)
    KUATO
    KUATO --- ---
    JANYNA: ano, na sousedy jsem zapomel! nase sousedka treba nasi 2x rocne kosenou zahradu primo miluje. je totiz nikdy nevysychajici studnici slimaku, kteri ji chodi zrat jeji milovane skalnicky, ktere ma (pro ni) bohuzel na te strane pozemku, co sousedi s nasi :o).
    JANYNA
    JANYNA --- ---
    KUATO: No tak pro ty sousedy...
    KUATO
    KUATO --- ---
    JANYNA: akorat je to prakticky k nicemu ;o)
    JANYNA
    JANYNA --- ---
    JAGA: To je fajn, že už to dělají po celé republice.
    JAGA
    JAGA --- ---
    Jak mi certifikovali přírodní zahrádku. Blog - Eva Hauserová (blog.iDNES.cz)
    Jak mi certifikovali přírodní zahrádku. Blog - Eva Hauserová (blog.iDNES.cz)
    http://hauserova.blog.idnes.cz/clanok.asp?cl=350573&bk=70171
    O tom, jak mi z Veroniky přišli certifikovat zahrádku - bližší info o tomto procesu viz www.veronica.cz
    SELECTOR_IX
    SELECTOR_IX --- ---
    tý skalice se trohu bojím.. koupil sem nějakej bio ol, tak uvidím (ale v žatci nám to myslím moc nepomohlo)

    no a taky zjišťuju, že mi to tu špatně koření... papriky jsou už měsíc v zemi, ale furt jsou "vyndavací", takže se poohlídnu po žížalkovym hnojivu... (to šlape dobře)
    LUKAS
    LUKAS --- ---
    SELECTOR_IX: když tu čtu měděnej drátek a cupricol.. na plísně je dobrá modrá skalice, ale používám spíš manganistan, ten si myslím, že je šetrnější k rostlinám (výsevný misky, kolikrát je "něco" v substrátu a začne to hnít), venku na sluníčku jdou dobře, tož větrat! :)
    SELECTOR_IX
    SELECTOR_IX --- ---
    máš nějaký zajímavý odrůdy?
    SELECTOR_IX
    SELECTOR_IX --- ---
    BIOH: ale účinkem se to neminulo... sorry, je to pro mě prostě akutní a uvítám každou zkušenost...
    BIOH
    BIOH --- ---
    SELECTOR_IX: 15 kytek, 5 odrůd , zvednutý záhon, řádně vyvázané, protrhávané, žádný problém a já neprudím s tím když mi nikdo neodpoví že jsou tu pouze teoretici ;-)
    SELECTOR_IX
    SELECTOR_IX --- ---
    odolná odešla první (pár kousků F1). o tý skalici taky uvažuju, když to bude patřičně naředěný...
    KUATO: ve foliáku mám vlhko pořád, kondenduje to tam tak vydatně, že tam prakticky nemusím zalejvat (vyjma květináčků)
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    SELECTOR_IX: no kamarad strika modrou skalici a plisen nema. to je taky med ne? ale nakolik to potom je zratelny...ale to mas se vsim stejny s tema postrikama. nejlip podirit odolnou odrudu.
    KUATO
    KUATO --- ---
    SELECTOR_IX: o alternativnich pripravcich na bazi medi samozrejme jsem slysel, ale to uz bych si radeji koupil a pouzil ten Kuprikol :o), ktery by mel na houbove choroby pomoct a kdyz se dodrzi nejake predpisy (umyj si po aplikaci pracky, 14 dni po aplikaci z rostliny nic nestrkej do huby..) tak by mel byt relativne neskodny.

    hele, jestli ti plesnivi rostliny i ve foliaku, kde na listy v podstate neprijde voda, takze by tam mela byt mensi sance k plesneni, neni to tim, ze mas nejakou nachylnou nebo nepovedenou odrudu? nam zatim neplesni ani kerickove na oknech, ani ty na zahradce. ani tchyne co ma ve skleniku si zatim nestezovala (teda ta si nikdy nestezuje, protoze ji ve skleniku prakticky nikdy plisen nechytaji).
    SELECTOR_IX
    SELECTOR_IX --- ---
    KUATO: o měděným drátku jsi slyšel? povídala sousedka, chci to vyzkoušet... jen nemám měděnej drátek :(
    BIOH: mě plesnivějí rajčata už měsíc, i ve foliáku, i v baráku za oknem. pokud tobě ne, jsi šťastlivec. pokud ale žádný nepěstuješ, nepruď ;)
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    me zase tedkonc zacaly rajcata a bob zavijet listy. zbezna prohlidka neodhalila zadneho skudce co by to zavijel.
    KUATO
    KUATO --- ---
    SELECTOR_IX: odvar z preslicky nebo koloidni stribro, postrik ve dnech, kdy je luna ve vodnim znameni. to jsme zkouseli a pomohlo to. na cas.
    BIOH
    BIOH --- ---
    SELECTOR_IX: jsou tu pratcici kteří nemají problémy s plísní tak se nechovaj jako dítě
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam