• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TSOHpermakulturni zahrady, zemědělství a tak... aneb upadající kult Přemka Podlahy
    KOCOURR
    KOCOURR --- ---
    KAREN: a co prosímtě sháníš tak speciálního? abych se při jaru inspiroval ... :)
    DRUDRIGER2
    DRUDRIGER2 --- ---
    chsytam se zavarovat topinambury na kyselo, mate nejake rady a tipy, nebo skousel ste to nekdo, nasel jsem velmi strohe recepty, ale chci zavarovat vetsi mnozstvi tak nechci udelat nejakou zasadnou chybu.vetsimmnozstvim myslim 10-20 sklenic....
    ANABEL_LEE
    ANABEL_LEE --- ---
    MYKO: tak to asi bude dobry .)
    MYKO
    MYKO --- ---
    ANABEL_LEE: oni se tepelně upravujou i ty solený ;D
    ANABEL_LEE
    ANABEL_LEE --- ---
    MYKO: noo, tak snad se nepo.. .)))) ja bych radsi tepelne upravovala .)
    KAREN
    KAREN --- ---
    SCHWEPZ: vsak pisu, ze tam chodivam - tam maj Semo, spoustu hybridu a nesehnala jsem, co jsem potrebovala.
    MYKO
    MYKO --- ---
    ANABEL_LEE: no já vim, ale pochybovači pochybovali ;) Ohledně salmonely - přebytky zkouším podle čínskýho receptu nakládat do silnýho solnýho roztoku, konzervujou se tim a po 50ti dnech by to měla být delikatesa. ;)
    LA_PIOVRA
    LA_PIOVRA --- ---
    ANABEL_LEE: dekuji za rozsireni obzoru:)
    ANABEL_LEE
    ANABEL_LEE --- ---
    (tepelna uprava je samozrejmosti, takze vejce do buchet a tak .)
    ANABEL_LEE
    ANABEL_LEE --- ---
    LA_PIOVRA: u slepicich vajec ano, ale kachni maji vetsi pory ve skorapce takze tam salmonela proleze a pak se mnozi.
    LA_PIOVRA
    LA_PIOVRA --- ---
    ANABEL_LEE: hele, neni salmonela jako spis z toho, kdyz se matla to co jis s vnejskem skorapky a pak to neni tepelne upraveny?
    ANABEL_LEE
    ANABEL_LEE --- ---
    MYKO: tak zensky taky ovulujou i bez chlapa .))) jestli ta vejce jite, bacha na salmonelu, sbirat a jist co nejdriv
    MYKO
    MYKO --- ---
    K debatě o běžcích. Snášej skutečně i bez kačera, a to už od 21. února. A někdy dvě denně, což nechápu. :)
    SCHWEPZ
    SCHWEPZ --- ---
    KAREN: no je to trochu z ruky...tak zkus ještě prodejnu semen na ulici Jánská (v centru), kousek od Malinovského nám. Tam mají hodně širokej výběr.
    ANABEL_LEE
    ANABEL_LEE --- ---
    KAREN: nevim jak ve vase zahradnictvi, ale v tom nasem neni problem cokoliv z katalogu semen objednat, taky jsem si nechavala dovezt nejake specialitky, zkus se s nima domluvit
    KAREN
    KAREN --- ---
    KUATO: jo vim, ale chci par ne uplne beznejch veci a u nas ve velkym albertu maj jen par zelenin./
    SCHWEPZ: trochu streka... asi jeste zkusim zahradnictvi u semilassa - nevis nahodou, co tam maj za semena?
    SCHWEPZ
    SCHWEPZ --- ---
    KAREN: tady mají vždycky široký výběr http://www.ctyrlistek-brno.cz/
    KUATO
    KUATO --- ---
    KAREN: nevim jak v Brne, ale u nas v Opave maji tyhle semena normalne v Albertu. treba to tak bude i jinde :o)
    KAREN
    KAREN --- ---
    nevedel byste nekdo nahodou, kde po Brne sezenu v kamennym obchode dobrej vyber semen Nohel Garden, nez to objednam po netu? obvykle chodivam do obchodu na Jansky, ale tam maj jen Semo a chybi mi tam x veci...
    JAGA
    JAGA --- ---
    Srdečně vás zveme na
    Pražský permakulturní podvečer: cesta z města a zase zpátky
    Jurta Šárynky, Ekodomov Praha, www.ekodomov.cz
    Středa 9. dubna od 18 do 20 h

    Rozhodujete se, zda žít ve městě nebo na venkově? O zkušenostech získaných na vlastní kůži i o poučení z osudů jiných lidí bude mluvit Denisa Tomášková, permakulturní lektorka a designérka, absolventka permakulturních kurzů Billa Mollisona, Geoffa Lawtona, Rosemary Morrow, Darrena Dohertyho a dalších.


    Dnešní doba je pestrá, často přeplněná... mnoho z nás se rozhoduje, zdali stráví svůj život ve vibrujícím velkoměstě nebo na pomalém poklidném venkově. Při rozhodování, kde se usadit, často zvažujeme různá pro a proti. Beseda Cesta z města a zase zpátky vnese do této problematiky permakulturní náhled. Permakultura sama je systémem pravidel designu, ale přezkoumáním a aplikací jejích principů si můžeme ušetřil nejednu nepříjemnost, která by nás v našem životním rozletu táhla k zemi.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam