• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TSOHpermakulturni zahrady, zemědělství a tak... aneb upadající kult Přemka Podlahy
    KAREN
    KAREN --- ---
    KOCOURR: ja s tim nic moc nedelam - jen jsem odlamala par samcich kvetu, ale to spis pro forma (pry "to" pak jde vic do plodu a neni zbytecne moc samcu...)
    KLATIC
    KLATIC --- ---
    KOCOURR: nejen vcelam...daji normalne jist :o)
    ANABEL_LEE
    ANABEL_LEE --- ---
    KOCOURR: cukety se snazim sklizet male, ale ty dyne by se mely kdyz zacne zasychat stopka. Ovsem kdyz je nahodou stipnes driv, nic se nedeje, ony dojdou a zesladnou i ve skladu. Mam letos butternuty, acorn (naka novinka od Sema), jedny italske muskatove a pak nejake nezname male ploche ze seminek z italske dyne, tak uvidim co se tam vyvrbi. Ty posledne jmenovane mam uz tri .)
    KOCOURR
    KOCOURR --- ---
    ANABEL_LEE: a sklízíš až když jim začne zasychat stopka nebo dřív?
    ANABEL_LEE
    ANABEL_LEE --- ---
    KOCOURR: ja mam tyto trifidy za stodolou na takovem policku a nic nezastipuju, ono se to nejak vyvrbi samo. Jestli bude teply podzim, budou dozravat az do rijna, a jestli ne, tak proste zmrznou .) hlavni je prubezne sbirat a ukladat do sucha, temna a chladu .)
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    Srdečně bychom Vás chtěli pozvat na další ročník našeho festivalu, který proběhne v sobotu 16.8.2014 v Hostišové u Zlína na kopci v přírodním areálu Strážná u Rozhledny, kde sídlí a tvoří o.s.BAOBABY a Svět je tu jako na dlani. Hostišová ( u Zlína ) je jen jedna - vyhledávač tras vyhledá za Vás :)

    Tak nabalte své blízké a přijděte s námi rozhoupat Hostišovský kopec ! :)

    Program festivalu

    Kapely od 15:00 h

    15:00 Monimba
    16:30 Hostband
    18:00 Michal Turek + McNulty
    19:30 Byl pes
    21:00 Načeva + Lavash
    22:30 Opuka
    00:00 Dr.Balkan

    Program přednášek :

    10:00 Standa Muller – Cesty k soběstačnosti
    11:00 Jarda Kovář – Zkušenosti z realizace Kovářovic
    slamáku
    12:00 Radoslav Dvořák - Duch místa versus Babylon
    13:00 – 13:30 přestávka na oběd
    14:30 Alena Mojzešová - Prírodné záhrady
    15:30 Honza Křivonožka – těžká akumulační kamna a multifunkční pece, jako srdce domu
    16:30 Libor Balík - Zelené střechy
    17:30 Ján a Zuzana Matůšovi - LifeReset - reštart k zdravšiemu životu
    18:30 Vlastimil Baránek – Praktická ukázka realizace dekorativních hliněných omítek
    19:00 Exkurze ve slaměném domě na Hostišové

    Doprovodný program - ukázky stavění ze slámy a hlíny, dětský koutek, společné bubnování, občerstvení všeho druhu.

    Možnost stanování. Vstupné - 150 kč, děti do 15 let + ztp - zdarma
    Velmi nám pomůžete pokud informaci o našem festivalu předáte vašim sítím .

    web události - http://www.baobaby.org/baobabyfest/o-baobaby-festu/
    KOCOURR
    KOCOURR --- ---
    DACUBE:
    KAREN: a takový ty výhonky bez plodu co udělají malej kvítek, kterej brzo odkvete a upadne tam necháváte? Já to ze začátku uřezával, ale jak se rozrůstá, tak už to není v mých silách uhlídat, navíc jsem si všiml, že ty květy moc chutnají včelám :-)
    KAREN
    KAREN --- ---
    a my budem mít mj. hokaido stromeček...



    DACUBE
    DACUBE --- ---
    KOCOURR: čoveče, já nevím. Třeba teď nám lezou přes zimolezy (to je vtipné) ale kašlu na zaštipování. Některé můžu sklízet a na konci šlahounů jsou stále květy. Ony prostě dozrají ty co mají a ty co jsou malé posbíráme třeba na konci září a hned z nich něco uděláme, čínu, srajdu na špagety, cokoliv.
    Dáváme kytkám na zahradě prostor, ať si dělají co chtějí a osobně by mě mě nebavilo mít to jinak
    KOCOURR
    KOCOURR --- ---
    Zdravím všechny zahrádkáře, kolik necháváte plodů na jedné rostlině dýně hokaido? Moje největší rostlina má už snad 7-8 metrů na dýlku a pořád se rozrůstá do všech stran, 2 nebo 3 dýně už začínají mít konzumní velikost, jen se dobarvit a "dozrát", ale celkem jich je na rostlině momentálně kolem 20-ti, není to moc, neměl bych to zaštipovat aby ostatní lépe dozrály? Pěstuju to prvním rokem, takže zkušenosti zatím žádné...
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    IPH: Na jaře 2012.. Loni, i letos na jaře jsem lecos sklidil ale todle je fakt úroda konečně :) na dalších spalcich to samé :)) sklízíme a sklizime
    IPH
    IPH --- ---
    DENDROBATA: jak dlouho ti to trvalo od naockovani, nez vyrostly?? pripadne kdy byl kmen ockovany (jaro/leto/podzim/zima) Diik!.)
    JAGA
    JAGA --- ---
    XL1
    XL1 --- ---
    ZATAMOKO: fík je ve velikým květináči a zimu tráví ve sklepě...jeho kolegové byli letos celoročně venku ale kvůli poklesu teplot pod nulu v květnu nebo kdy to bylo na jeden den, tak nějak nenasadili plody...takže obří květináč a sklep v zimě je jistota...
    KUATO
    KUATO --- ---
    ZATAMOKO: my dyne sazime i do cerstveho hnoje, no cerstveho - pul roku stareho (z podzimu). nahoru jen kydnem nejakou hlinu, at to neni primo v hnoji a dari se jim celkem zdarile.
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    ZATAMOKO: slamenej a asi 3-4letej
    ZATAMOKO
    ZATAMOKO --- ---
    OGMIOS: btw ten koňský hnůj máš nějak vyzrálý/kompostovaný? A je slamnatý nebo pilinový?
    ANABEL_LEE
    ANABEL_LEE --- ---
    jojo, cukety maji spis kerickovity habitus a dyne se plazi. Akorat mam teda tedka odrudu dyne Acorn, a ta dela spis kericky, nez ze by se plazila, zajimave!
    ZATAMOKO
    ZATAMOKO --- ---
    OGMIOS: není to odrůdou? Cukety mi taky takhle "keříčkovitě" rostou.
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    no a ja letos zasadil cukety a tykve do hromady konskyho hnoje a kupodivu rostlina neroste do dalky, ma neco kolem pul metru a plodi a plodi. cim to je?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam