• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TSOHpermakulturni zahrady, zemědělství a tak... aneb upadající kult Přemka Podlahy
    NYA
    NYA --- ---
    SVAN: ten plot na sadě určitě bereme :)
    s tím smotáním nebude problém, pokud by pletivo nešlo už použít na plot, uděláme z něj ochrany pro mladý stromky, nebo něco jiného
    BOREC
    BOREC --- ---
    SVAN: ten plot by na sadu urcite brali
    SVAN
    SVAN --- ---
    Ahoj mám na zahradě jednou natažený a zase smotaný plot, nevím jestli je možné ho znova použít, ale kdyby to šlo a nebyla to zbytečná práce, tak ho můžu nabídnout i s plotovkama, kdyby se někomu hodil
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    WAMP_ELF: Aha .. takže dělení na Ekobio (perma) a konvenční .. hned jsem o něco chytřejší, takže pokud použiju cereritguano od Babiše (agrofert) tak už nejsem Perma? .. no inspektori certifikátu prirodnich zahrad od Veronicy to tak mají ... ale tuším že permakultura je jinde, jinak se chápem a trošku provokuju tak nic ve zlém, a hlasoval jsem tak peace2all
    WAMP_ELF
    WAMP_ELF --- ---
    DENDROBATA: tak "běžným" zahrádkařením/zemědělstvím v čr je myšleno používání "konvenčních" chem. sraček
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    KAREN: perma je punk IMHO :) ale k tomu dělení, rozdělování, kategorizování ajanevimcočemu .. to právě o tom není že .. sem si dohledal jakousi diplomku ke staženi zde, slečna to pěkne shrnuje .. půlka Vietnamu a Kuby permakuturu dělá aniž by o tom věděli, klasika .. poďme si o tom povídat co je PK a co ne ... ta anketa je imho mimo, resp. špatně se ptá ale tak jakýsi výstup z toho budetakjaktak, peace
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    KVIIIK: to mi delaly letos tykve. ale vetsinou proto ze mi okousli slimaci tu spicku kdyz to bylo maly.
    KAREN
    KAREN --- ---
    ZUZKAOU: nejak se neumim rozhodnout mezi zahradkou a permazahradkou... asi bych potrebovala moznost "punk zahradka" .)))
    KVIIIK
    KVIIIK --- ---
    ZRNKO: tak jedno z pěti (stejně jako cukety) výdycky divně od špičky začlo hnít hned z počátku. Prostě hnilo a zároveň rostlo, divný...
    ZRNKO
    ZRNKO --- ---
    nikdy jsem neviděl plesnivět hokaido,až letos u známýho na čerstvým kompostu z trávy ze sekačky,
    měl jsem (a budu mít..) originální semínka japonské hokaido,která je zelená a hlavně chutove výraznější a odolnější oproti u nás rozšířenému oranžovému hybridu,nakonec jsem měl i velice pěkný hokaido na poli netřeba přímo hnoja
    jo a ty rajčatka z gengelu jsem měl na zkoušku ,a přesně jak popisujete...
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    Aktuální, třeba někomu přijde vhod ..
    Umění fermentace II: Jak a co fermentovat? | potravinovezahrady.cz
    http://www.potravinovezahrady.cz/umeni-fermentace-ii-jak-a-co-fermentovat/
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    [SERVER ERROR]
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    KLATIC: Mám zkušnost, i když ne přímo s odrůdama jak uvádíš, chuť bezkonkurenční (rajče jak ma byt), odolnost, no dycky ju plíseň napadla ale dycky tomu urostla, čiže ty listy které byly napadené tak uschly a dál se to nešířilo, a díky bujnému růstu výpadek dohnala . zaštipování si nedokáži představit, živý plot.. ok :) .. kde vidím zásadní problém tak je velikost plodu, tedy výnosu a následnému objemu sklizně ... Ale na takový to pozobávání dobrý :) Enjoy
    WAMP_ELF
    WAMP_ELF --- ---
    ahoj, mohl by někdo s premkem vložit hlasování na téma:
    děláte zemědělství/zahrádkaření v nadmořeké výšce:
    300 a nižší
    400
    500
    600
    700
    800 a víc
    s tím že by bylo možno zaškrtnout: dělám zahrádku, zemědělství, perma-zahrádku, perma-zemědělství
    ?
    KLATIC
    KLATIC --- ---
    Pokud jste nekdo jeste netestovali divoka rajcata (napr. z gengelu) tak vrele doporucuji je pristi rok otestovat... my je priste rozjedem jeste na daleko vetsi plose protoze:
    - jsou chutove absolutne bezkonkurencni
    - vyroste z nich krasne vetru odolne krovi (obzvlast z odrudy klokan :o)
    - jsou odolne proti plisni a hnilobe (ted kdyz uz jsem vsechny ostatni rajcata vyhazel, divoka stale vesele dozravaji a to bez jakychkoli hnedych tecek na plodech)
    - nemusi se nijak zastipovat ... staci pripadne sestrihnou jako zivy plot
    - kdyz se nejaka vetev nahodou zlomi vyrosou misto ni tri dalsi :o)
    - rajcata pouzivaji uplne spodni vetve jako operne...a i kdyz se vali v hline a bahne tak nehniji (kdybych to nevidel na vlastni oci neuverim)

    cast podzimni divoke urody...


    KUATO
    KUATO --- ---
    ZRNKO: dyne bezne pestujem na hromade lonskeho hnoje jen zvrchu trochu pohazeneho hlinou a plesni hodne akorat kdyz je takovy svinsky rok jako letos.
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    ZRNKO: vidis na to se musim podivat jeste. ale bez dusiku to taky bejt nemuze.
    ZRNKO
    ZRNKO --- ---
    plíseň je všude kde je dost dusíku,zplesnivěli i hokaido na kompostu ze sekačky...
    ZRNKO
    ZRNKO --- ---
    pokud bojujete s plísní na rajčatech, ano, jak někdo poznamenal ,jde plíseň ze země, z půdy,idealní je suchý skleník a zalevat jen ke stonku,nebo venku zamulčovat čerstvou slámou a občas to vyměnit a otrhat listy odspoda,omezit přístup plísně třeba z brambořiště tak že je nezasadíte vedle sebe,a nebo divoký rajčata ty jsou celkem samostatný
    ZRNKO
    ZRNKO --- ---
    permakultura je o udržitelnosti-pokud to půjde a zvladnem TO i s folií- tak prosím, proč ne..když s tím kdysi v naší západní kultuře začínali, měli v oblibě domy s pneumatik...

    ty lísky vemte na jaře na pařez-v září budou dvou metrový
    ZRNKO
    ZRNKO --- ---
    to tam nechej kosum na zimu, a nebo to prožen mixerem a přes plátno sceď,taková trocha..
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    URPUTNIK: Mošt, to vychlemtáš jak nic :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam