• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TSOHpermakulturni zahrady, zemědělství a tak... aneb upadající kult Přemka Podlahy
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    EXCITE: Slepice pod lískou likvidují larvy nosatce lískového, a snižují tak napadení oříšků v příštím roce
    OGMIOS: Jak se říká nejlepší kuchař je hlad, tak to plati i u drůbeže. Ale stejně mají nejradší bílkoviny takže hrabou a hledají červíky, žížaly ... Ten pytel zrní co jim tam pohodíš tě finančně nezruinuje a slepice pěkně stromky pohnojí .. Aspoň máš krásné ovoce.
    KAREN
    KAREN --- ---
    vypůjčila jsem si od [ KAMAHL @ PŘED A PO ]



    The picture above shows Bealtaine Cottage after a lot of cutting and clearing, around the time that the planting began, followed by the same view today.



    "The Permaculture Gardens of Bealtaine Cottage…nine years of planting by one woman and a spade!" .)))


    Permaculture Brings Hope…before and after images! | Bealtaine Cottage
    http://bealtainecottage.com/2013/02/21/permaculture-brings-hope/

    + much more...
    EXCITE
    EXCITE --- ---
    Dobrý je když necháš slepice hrabat pod třešněma, snižujou pravděpodobnost napadení vrtulí třešńovou v příštím roce..
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    jinak jakou mate kdo zkusenost s jedlym lesem pro drubez? ja treba koukam ze to ovoce co maj u me k dispozici jim moc nejede. jedna se o jabka, svestky, spendliky. trochu pozobou ale vetsina toho zustane a shnije. jabka je trochu zajimaj az kdyz jsou hodne jety treba. vic maj radi ty drobnejsi veci jako treba maliny nebo kanadsky boruvky. sranda byla pozorovat slepici jak skakala jak raketa po boruvkach vejs na keri.
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    tak jste me premluvili s tim drinem :D
    JESTERKA_NA_ZDI
    JESTERKA_NA_ZDI --- ---
    prosím nenarazil jste někdo na netu na nějaký obrázky ze zaběhnutejch (tzn aspoň 10 let) peramkulturních zahrad většího rozměru (kde se počítá i s chovem zvířat). Zajímá mě ten design a zónování v jinejch než ideálních (rozuměj dům v centru, zahrada okolo) tvarech a taky v rozměrech trochu větších než jen malá zahrada rodinného domu (s jednou spirálou, jedním vyvýšeňákem, haldou kamení a klacků a kompostem) a kde se počítá i se zvířectvem. Principy jsou molisnovi, zajímají mě realizace a nedaří se mi gůglit. Díky
    DA_NIELA
    DA_NIELA --- ---
    Na dřín se platonicky chystám už dlouho, marmeláda je boží a žluté květy v březny taky.
    A ten muchovník je mrcha - chce sice propustnou půdu, ale teplo a zalívat (atlantskej mediterán!) , jinak bude mít kuličky velký jako myší bobky.
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    Tu něco ke kopicování, resp. ať má užitek již ten kdo stromy vysadil.
    Unikátní projekt se pokouší využít metodu středního lesa - Deník Referendum
    http://denikreferendum.cz/clanek/19408-unikatni-projekt-se-pokousi-vyuzit-metodu-stredniho-lesa
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    Odrůda Lukjanovský :)
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    OGMIOS: Výborná je marmeláda, nebo oxymel, kompot mně moc nezaujal, přímý konzum samozřejmě, limonáda, dřevo jedno z nejtvrdších, a kvete časně zjara takže dobrý pro včely, sucho a soli vzdorný ...
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    LITTLEPUNKK: co se da delat s tim drinem? me ho nabizel chlapik v zahradnictvi a tak nevim jestli ho brat nebo ne. ale kdyz jich par vezmu tak to stejne asi nebude na skodu :D
    LITTLEPUNKK
    LITTLEPUNKK --- ---
    DA_NIELA: žádný strachy :) původně jsem měl semínka dřezovce na výrobu korálků ,ale samozdřejmě jsem jich pár zasadil , pár 100+ a vzešly snad všechny a je mi líto je zlikvidovat jen tak ,tak je nabízím . Sám pro ně nemám místo ,ale ta fixace dusíku + pastva pro včely může být pro někoho zajímavá ...

    btw kdyby měl někdo typ kde koupit zajímavý odrůdy dřínu sem snima . Mám jen "Děvín" ....

    a pro zajímavost dobrý stránky co se zimolezu kam. , muchovníků ad. týče plnazahrada.cz , kdo nezná ...

    EXCITE
    EXCITE --- ---
    ZATAMOKO: Muchovník máme, je dobrej na jídlo..Aljašská borůvka :) na Dřín se chystám taky..
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    ZATAMOKO: Dřín je i muchovník je skvělý, pokud máš rád ovoce, ale někomu nechutnají. Dřín kyselý a trochu svíravý, muchovník takový mdle sladký, ony ty muchovníky jsou dost podobné všechny .. U dřínu není od věci pořidit nějaký očkovaný kultivar, ty semenáče mají plody drobnější ..
    ZRNKO
    ZRNKO --- ---
    švestka (švestka domácí)neobrazí,snad ani durancie,možná podnož...,vzhledem k tomu že sem nikde neviděl obražené pařez....,ale udělám pokus a uvidíme, uříznu starou švestku nad zemí
    (...a pařez zhnije,zítra nějaky nafotím),samovolně se množí přes kořeny ,pecku
    ZATAMOKO
    ZATAMOKO --- ---
    Btw máte někdo Muchovník lamarckův / Amelanchier lamarckii a Dřín jarní / Cornus mas?
    Dá se to jíst? Na netu jsem se dočetl dost protichůdné zkušenosti ;)
    ZATAMOKO
    ZATAMOKO --- ---
    MYKO: jj, rakytníků jsem dával 20 do plotu, zatím jedou dost pomalu (2 roky). Na druhou stranu se chytly všechny rostliny. Mám navíc poměrně těžkou jílovitou půdu (podhůří Novohradských hor).
    MYKO
    MYKO --- ---
    ZATAMOKO: chcem místo toho použít rakytník, kromě fixace N je i plodinou
    ZONKER
    ZONKER --- ---
    DENDROBATA: Ty jo.. děkjíi za info. Sadhana forest byla pro mě brana k PK když jsem ji nahodou objevil při cestování po Indii. Aviram (zakladatel Sadhany v Aurovillu)byl pro mě neco jako muž který sázel stromy.Mluvil jen když jsi chtěl něco vědět jinak tě učil tím že sám nejvíc pracoval. Sadhana mě tenkrát očarovala komunitou a PK designem že jsem tam zustal skoro pul roku. Ted aspon vím kam se poděl Rozin a parta okolo něj. Tehdá se mluvilo o tom že se planuje nějaký velký projekt v africe ale vše bylo v nedohlednu. a šup o 3roky později jsou tam. Děkuji za krásné připomenutí.
    EXCITE
    EXCITE --- ---
    DA_NIELA: jojo koukal jsem na to,že to je celkem protivná invazní záležitost ,ale nechtěl jsem moc prudit :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam