• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TSOHpermakulturni zahrady, zemědělství a tak... aneb upadající kult Přemka Podlahy
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    Zkusil bych původní botanické druhy zelí, kapusty a brokolice.. do toho nějaký pastiňák a divokou mrkev, vojtešku a ten jetel, měsíček, vikev, lupinu . prostě cokoli čeho máš dost :))
    ZRNKO
    ZRNKO --- ---
    pokud se jedná o směs produkčních semen,musím konstatovat ,že je to taková loterie v tom co nakonec vzejde a dozraje ikdyž to nakonec nemusí dopadnout špatně,polykulturu je lepší dělat v ostrůvcích co se vzájemně překrývaj
    ZONKER
    ZONKER --- ---
    OGMIOS:
    Ahoj, skus tuhle směs.
    Planta naturalis - Markvartice
    http://www.plantanaturalis.com/
    ja se na to chystám tohle Jaro
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    DENDROBATA: to vypada na smesku semen, tedy ne jen zelene hnojeni ale rovnou uz produkcni plodiny.
    MYKO
    MYKO --- ---
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    OGMIOS: Tak asi nějaký zelený hnojení ne? Asi záleži co chceš aby ti tam rostlo .. jetel bílý plazivý je imho v poho základ ...
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    kdyz jsem takhle koukal na naky videa od Seppa tak tam nekde jde s kyblikem a rozhazuje na nove obhospodarovanou pudu smesku seminek. nevite nekdo jestli je nekde nejakej seznam co takova prvotni smeska obsahuje?
    JAZZZ
    JAZZZ --- ---
    XL1: jak téhle odrůdě říkáš? my jsme je tu pěstovali v kanclu za oknem, ale obávám se, že pokud by tyhle přežily svilušky tak by neprošly korporátní cenzůrou :)
    XL1
    XL1 --- ---
    sháním pár řízků josty, vyměním za semena těhle pálivých papriček

    KUATO
    KUATO --- ---
    ZUZKAOU: "Ale je potřeba slíbit a dodržet, že ho nesežerete." Made my day :o)).
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    Kdybystě někdo chtěl romanovského beránka tak kamarádi z Jesenicka se potřebují jednoho loňského zbavit. Ale je potřeba slíbit a dodržet, že ho nesežerete.


    podrobnosti u mě v poště.
    LITTLEPUNKK
    LITTLEPUNKK --- ---
    zkusím to zase , nemohl byste někdo darovat rouby zajímavých , jedlých jeřábů ? Mám hodně podnoží jeřábu ptačího a rád bych nějaké narouboval . Na revanž buď výsledked práce nebo tu mám navíc kamčatku-"pruhonický letní", dříny -semenáče , nějaký rybízy , dřezovce , klokoč zpeřený ad.
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    KOCOURR: jj, ja to mel na pude v chladu. ale zas uplny teplo tomu taky nesvedci pac doma v kuchyni se mi stalo ze to "zvadlo" po chvili.
    KOCOURR
    KOCOURR --- ---
    OGMIOS:
    EXCITE:
    ZATAMOKO:
    ANABEL_LEE:
    DENDROBATA:
    MARTHINEZ:
    JESTERKA_NA_ZDI: díky všem za reakce, vychází mi z toho, že letošní sklizeň budu skladovat v teplejším prostředí :)
    JESTERKA_NA_ZDI
    JESTERKA_NA_ZDI --- ---
    KOCOURR: no my je po sklizni měli nejdřív venku pod přístřeškem na seně ale jak začlo být hnusně někdy vpůli listopadu tak jsme je šouply na verandu kde je chladno a to jim nedělalo dobře začaly plesnivět od stopky a tak jsem je přesunula domů do špajzu kde máme kolem 15 stupňů a sucho a vedou si skvěle, takže příště ze sena rovnou do špajzu :-)
    MARTHINEZ
    MARTHINEZ --- ---
    KOCOURR: no já mám pocit, že právě skladování v chladu moc nemusejí, že by se naopak klidně mohly skladovat při pokojové teplotě.
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    KOCOURR: Hokaidu je nejlépe právě v suchu a takové trochu nižžší pokojové teplotě (třeba v ložnici) a mají rády lidskou společnost .. tak se dají uchovat až do jara
    ANABEL_LEE
    ANABEL_LEE --- ---
    KOCOURR: jak mrzlo a pak bylo 12 stupnu, tak to vsechno slo do kopru... ale nemela jsem je nikde v pisku ani sklepe, jen ve stodole na slame :) no je treba to skladovani jeste vychytat
    ZATAMOKO
    ZATAMOKO --- ---
    KOCOURR: u mě se ještě pár drží, ale chytaj postupně plíseň. Navíc je vzala útokem místní myší posádka.
    Letošní výpětky budu asi zavařovat do polotovarů a hotových pokrmů.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam