• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TSOHpermakulturni zahrady, zemědělství a tak... aneb upadající kult Přemka Podlahy
    IPH
    IPH --- ---
    ja zas planuju u nas na Sumave (cca 900 mnm) tohle: http://www.blueland.cz/cs/projekty/akumulacni-sklenik/ stavel to muj kamarad v Himalajich..plus vzhledem k tomu, ze taky nebyvam pravidelne, tak pridam jeste kapkovou zavlahu z nadoby na destovou vodu, cerpanou pomoci el. ze solarniho panelu, sklo budou tvorit starsi okna..doufam, ze letos alespon castecne neco stihneme vybudovat..
    DA_NIELA
    DA_NIELA --- ---
    OGMIOS: tož trošku si to tam povápníš.
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    no ja ted rozkradu sousedovic spadlou stodlu. teda rikal ze muzu. ma tam peknou opuku. jen mi rikal vcera kamarad ze se opuka rozpada kvuli vhkosti tak ted nevim jestli to muzu nechat valet jen tak na zahrade.
    KAIRRA
    KAIRRA --- ---
    ke kamenům: řeším placáky. Kdysi je děda natahal z Berounky na zahradu a měl je mezi záhony, když umřel, tak je můj táta zase slavně odvezl zpátky do řeky.. no a mně by se teď zase ohromně hodily (koloběh generací...) :)) takže, jak se tu řešilo že nelze někam přijet a na nabrat do materiál - myslíte že v případě té řeky by to byl takový průšvih, kdybych to brala na různých místech a po kusech? Na nákup a dovážku placáků asi nemám prostředky
    a druhý dotaz: chci z nich pak mít takovou jakodlažbu - zpevnění, stačí to uložit do štěrku?
    DARJEEL
    DARJEEL --- ---
    KOCOURR: slušný... zas takovej šutr jako schod dobrý :))) ten můj kámen by se Ti líbil, krásně placatej, na sezení i na čajování ideál... ale dal by se tak zkutálet ze svahu a tam by rozsekal plot na maděru :-)))
    KOCOURR
    KOCOURR --- ---
    DARJEEL: já taky nepočítám s tím, že bysme to měli zvedat :), prostě se připraví místo kam se ten kámen uloží a ten se tam prostě nějakým způsobem dovalí a případně pajcrem/krumpáčem doposouvá na konečný místo (pokud nepadne jako ulitej hned na první pokus), na zvedání takovejhle šutrů bysme museli být aspoň 4 a to je zase na nějakých 8-9 schodů zbytečně moc lidí...
    DARJEEL
    DARJEEL --- ---
    KOCOURR: tyve, to je šílená hmotnost... já vykutal ze stráně jeden kámen tak 1x1m a to neunesou ani dva chlapi, kor v tý sjezdovce tam u nás :)
    DENDROBATA: je to tvrdá, ale krásná práce s tím šutrem, to zase jo... a dobrá posilka :)
    DARJEEL
    DARJEEL --- ---
    DENDROBATA: já mám dřeva dost a okna z bouračky už na místě, tak to zkusím nějak zpíchnout z toho... vodovodní trubky nevím jaké myslíš... já trubky budu shánět až na přesrok, až pořídíme čerpadlo a budem v chatě dělat tekoucí vodu...
    KOCOURR
    KOCOURR --- ---
    DENDROBATA:
    DARJEEL: na druhou stranu ta práce s kamenem je taková vděčná, když to člověk poskládá poctivě, tak má jistotu, že ho dílo jeho rukou přežije :-), já se teť z jara chystám udělat kamený schody do rybníka, budu si muset pozvat švagra na pomoc, protože kameny co na to mám připravený mají tak cca 100-150kg (možná i víc) a s tím už si člověk sám neporadí...
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    DARJEEL: Ta spotřeba kamenu je fakt velká, jak to poskládáš na sebe tak tatra zahučí jak nic, a práce je to tvrdá co si budem povídat :)
    Ad foliak: co konstrukci udelat z tech vodovodních plastových trubek, teda pokud jsou po ruce, nedávno jsem viděl nějaké se válet, ony ale asi nebudou UV stabilní co?
    ZRNKO
    ZRNKO --- ---
    pokud jste na zahradě jen o výkendu tak si nainstalujte kapénkovou závlahu,v tom jsou mistři izraelci,ikdyž ten jejich med z cukru bych jim nacpal doprdele

    dá se to koupit, ale i udělat
    ZRNKO
    ZRNKO --- ---
    na ty roxory natahnete hadici,tu čínskou extra levnou co se tváří jako hadice,izolace je drahá jako svině a to budeš potřebovat kilometry

    použijte co je po ruce -zbytečně neroztáčejme spirálu pěnez a ničení přírody

    okna z bazaru,super ale zaplatíte....,ti blázni co montujoo ty příšerný plastový okna ,který jsem snad viděl jenom v česko/slovensku ,ti ty krásný starý okna z modřínu demolujo a za směšnou úplatu vám je dovezou,někdy i rádi zadarmo

    severní stěnu ,nejlíp zděnou pro akumulaci tepla,nebo aspoŇ část

    dnešní prašivě individualistická doba vytváří klamný pocit ,že můžeme mít všechno podle utkvělé představy,potom se snadno stáváme obětí své samolibé pasti,důležité je mít a potom teprve jaké...

    cesta je cíl cíl je cesta
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    DARJEEL: ja bych to tak tragicky nevidel. ono urcity proschnuti hliny je taky dobry.
    DARJEEL
    DARJEEL --- ---
    OGMIOS: já o tom též letos přemýšlím, ale bojím se toho vysychání... když je na zahradě člověk jenom o víkendu...
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    DARJEEL: to mam na zahrade, je to pekna okenni chatrc :D
    DARJEEL
    DARJEEL --- ---
    OGMIOS: oni vůbec ty skleníky a jejich plastové nápodoby jsou pekelně drahý... to fakt radši udělat konstrukci ze dřeva z lesa, okna z bouračky a je to jen za šikovný ruce :-))
    DARJEEL
    DARJEEL --- ---
    DENDROBATA: díky za tip s tou zídkou... zkusil jsem to, je to teda fakt šílená hokna, ale vypadá to dobře a snad to bude i držet :-) A je na to potřeba fakt hodně kamenů, chci dělat zídku mnohem větší a vyšší na horní terase kde máme i ohniště a budu si muset nechat šutry dovézt, protože z toho co vytahám ze svahu bych to neposkládal ani omylem...
    JAZZZ
    JAZZZ --- ---
    ZATAMOKO
    ZATAMOKO --- ---
    OGMIOS: chci si ho stavet, roxory a folie, bez zakladu. Ty roxory se obali necim, aby to neprodrelo folii, idealne izolace na trubky.
    Resil jsem to s chlapikem z http://www.farmavicemil.cz a doporucoval prave tuhle konstrukci.
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    DENDROBATA: o tunelu premejslim taky. v polsku jsou vcelku za rozumny penize. teda aspon jsem u nas nenasel tunel 30x7x3 s folii za 20-30k korun.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam