• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TSOHpermakulturni zahrady, zemědělství a tak... aneb upadající kult Přemka Podlahy
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    VODOMERKA: jednou jsem je zapomněla v té pětilitrové zavařovačce a poněkud je uvařilo sluníčko. Smrdělo to strašně.... Ale zničit je pomocií malých organismů právě zkouším, že.
    VODOMERKA
    VODOMERKA --- ---
    ZUZKAOU: nedá mi to. co je zkusit zkvasit? ;D já je začal stříhat zahradníma nůžkama. zbytek zvládnou mravenci a spol.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    LITTLEPUNKK: no než jsem nalila hlístitce, tak jsem vyhubila současnou generaci feronalem - první letošní sypání a to tak 700 g spolklo. Udržovací dávka by na nějakých 300-400g týdně taky dosáhla.

    Bednění samotné moc nezabírá a dát dohromady systém elektrických ohradníků, který ovšem nebude rizikový pro kočky a zároveň bude kočkovzdorný - tedy ho neponičí při první příležitosti - no tak to je pro mě z oblasti scifi.
    RAHANUR
    RAHANUR --- ---
    já je posbírám a zaleju horkou vodou...je to rychlé, nesahám na ně sbírám je do starého hrnku a snažím se vysbírat i ty malé..na záhoncích jsem si dala místo cestiček prkna..tak pod nimi
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    ZUZKAOU: a co dreveny bedneni a mini elektrickej ohradnicek proti slimakum?
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    ZRNKO: u sousedu neposbiras. ale zaplat panbuh za ty sousedy aspon maj kachny co zrat kdyz si to slimaci prilezou az k nam. no a jestli funguje evoluce tak casem vsichni slimaci co lezou k nam vyhynou a snima jejich geny a zustanou jen slimaci co sedej u sousedu a k nam se necpou :D
    ZRNKO
    ZRNKO --- ---
    hned ty první zavčasu posbírat než nanesou všude vajca,plus pivní past
    LITTLEPUNKK
    LITTLEPUNKK --- ---
    ZUZKAOU: půl kila feramolu týdně si opravdu zkoušela ? To by mě docela zajímaly výsledky...i v malým prý docela funguje jen je nutnost právě opakovat , opakovat ...


    MARTHINEZ: z phy nejsem ,ale do měsíce se tam dostanu a jsou koflíkovaný takže s přesazením není problém :)
    MARTHINEZ
    MARTHINEZ --- ---
    LITTLEPUNKK: no já bych taky kdyžtak poprosil o klokoč O:-) jsi z Prahy?
    KLATIC
    KLATIC --- ---
    ZUZKAOU: fiknout, strihnout a nechat bejt..... je to nejrychlejsi a nejmene hnusne (narozdil od chemek a soli atd) slimaci se totiz nevysliznou a do rana zmizi, nebo tam zustane jen mini cerny kousek ktery zmizi do druheho dne...zaroven tim i hnojis a nezasvinis si zahon nicim co tam uz samo neprilezlo.... nejlip se lovi v podvecer a kdyz padne tma s baterkou, protoze slimaci se ve svetle baterky blyskaji a jsou videt neomylne na dalku.....
    KAREN
    KAREN --- ---
    LITTLEPUNKK: diik.) a to bys sazel jeste ted, ne na podzim? mela jsem v planu si rict z podzima...
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    LITTLEPUNKK: půl kila feronalu týdně vyjde výrazně dráž (dýl to prostě nevydrží), běžce nemám a mít nebudu, přesekávat plže nezvládnu a hlavně nevím co pak s těma přesekanejma. A sběr a odnos jina je super zenové cvičení, ale úrodu to nezachrání.

    Takže holt zkouším hlístice.
    LITTLEPUNKK
    LITTLEPUNKK --- ---
    ZUZKAOU: četla sis nějaký recenze od lidí co je použily ? já o jejich pomoci uvažoval před lety a po dosti neurčitých výsledcích co lidi psali na několika forech jsem si to rozmyslel
    (a za ty peníze by to byl drahey pokus) a sbíral dál....žádný holocaust totiž tyhle breberky nedělají....

    no jinak bych tu měl roční kolkoče zpeřený(10-15cm ) , přesazený loni napodzim , mám jich víc než užiju tak kdyby někdo chtěl ... -KAREN na Tebe myslím ;)
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    Tak jsem zalila zahradu hlísticema a urputně se snažím ignorovat pocit že po mě lezou a že se musím jít vykoupat.

    Hele tušíte někdo jak je to s jejich trvanlivostí? Předpokládala jsem, že se prostě zabydlí v půdě a vlezou na každé plzáče co se tam začne líhnout. Toho že by došli se nebojím. Ale v návodu je trvanlivost ošetření pozemku 6 týdnů...
    KOCOURR
    KOCOURR --- ---
    KAREN:
    DA_NIELA: tak koukám, že jdu s křížkem po funuse...to mám za to, že místo prokrastinace na internetech pilně pracuju... :)
    KOCOURR
    KOCOURR --- ---
    DA_NIELA: beru jestli ještě jsou...
    DA_NIELA
    DA_NIELA --- ---
    KAREN: OK, jsou tvoje ;-)
    KAREN
    KAREN --- ---
    DA_NIELA: ja bych si je klidne prevzala - v byte fakt nemam dobry podminky na predpest, smutnice tomu jeste "pomohly", tak mam zase takovy jen 10cm chudacky. docela me to prudi, a moc nevim, jak to do budoucna vylepsit - v plastaku se to pekne rozjede, a kdyz to prepicham, docela to vsechno skomira ;/
    DA_NIELA
    DA_NIELA --- ---
    DA_NIELA: Už jen 5.
    DA_NIELA
    DA_NIELA --- ---
    Daruju 6 sazenic divokých rajčat, cca 40 cm vysokých. Brno. Už je fakt nemám kam dát.
    DA_NIELA
    DA_NIELA --- ---
    OGMIOS: jestli je našel v mrazáku ve vakuu ... ;-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam