• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TSOHpermakulturni zahrady, zemědělství a tak... aneb upadající kult Přemka Podlahy
    DARJEEL
    DARJEEL --- ---
    DENDROBATA: hele a kde je vykupují (a za kolik?) vyplatí se to sbírat a pak prodat? .)
    DARJEEL
    DARJEEL --- ---
    DENDROBATA: já to taky říkal, že nám po zahradě leze výborná polívka, ale tudle táta od Karen mi to rozmlouval, že jsem duše romantická a ty naši hlemýždi se jíst nedají...
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    KAREN: Kuchyňská úprava? Prý je dokonce vykupují :) .. já si je hýčkám, ty jejich ulity mi svým způsobem připomínají to všechno .)
    KAREN
    KAREN --- ---
    a s hlemyzdema "s domeckem" si bezci umej poradit?? mame je tu misto tech hnusnejch spanelskejch hnedejch, co maj lidi pres kopec ve vesnici (mela jsem letos obavu, ze se doplazej i sem, ale zda se - tuk tuk - ze nase svahy stale zdarne odolavaji), a drozdi je docela pricinlive louskaj, ale zajimalo by me to pripadne do budoucna...
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    FUNTL: Taky na místních podmínkách, ale genetická linie možná taky .. ale běžci jsou víc do divoka, narozdíl od pižmovek a spol. Každopándě důležitá součást PK designu
    Ducks in the ricefield that is my back yard in Ubud, Bali (Indonesia)
    https://www.youtube.com/watch?v=YyObMiituUA

    KAREN
    KAREN --- ---
    DENDROBATA: dik za tip - jsem slysela jen to o prirodnich atb a uz me nenapadlo zkoumat, co vsechno tam ta pani kocianova provozuje)
    FUNTL
    FUNTL --- ---
    DENDROBATA: ha, takze zalezi i na geneticke linii nebo co :)
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    FUNTL: Zkušenost, zjistíš ... Moje zkušenost říká plotit, jsou fakt divoký, aspoň ten můj chov ale Pavel z Jaroslavických pasek je mám fakt na volno :)
    FUNTL
    FUNTL --- ---
    OGMIOS: no tak to je idealni scenar. Ja jen jestli si ho coby osoba, co potkala kachnu tak leda na pekaci, prislis nemaluju na ruzovo.
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    FUNTL: kachny ti prolezou zahradu, vyberou slimaky a pujdou na potok. prijdou se max nazrat a vecer se vratej a zavres je ;)
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    ANAT0MI: Sekat, rýt, sekat, rýt, sekat .. jinak jen herbicid...
    FUNTL: Jsou to běžci, zdrhnou .. ale známej má káčata ode mně z loňska, na volno, na pasekách bez oplocení, akorát na noc zavírá a drží se u baráku, jsem hleděl .. v indii je mají taky na volno :)

    A doporučuji sledovat pořady Martiny Kociánové .. nejen tento http://www.rozhlas.cz/...nastroj-kterym-lze-prodat-draz-rika-zemedelsky-analytik-petr-havel--1484076
    FUNTL
    FUNTL --- ---
    OGMIOS: ja o tech kachnach v tomto obdobi slimaci populacni exploze zas zacala premyslet. Ale muj muz ma stihu z toho, ze bude mit plnou zahradu hovnisek. Tez si myslim, ze pri poctu 2 kusu by toho nemuselo byt tolik. A porad lepsi sbirat (zahrade prospesny) kachni trus, nez milionkrat vetsi pocet slimaku. Mame zahradu cca 600 m plus primy pristup na pozemek na brehu potoka, kde jsme dalsich cca 500 m znarodnili. Akorat to tam neni oploceny. Jsou schopny zdrhnout , kdyz by cely den byly nehlidany na tom neoplocenym pozemku?
    ANAT0MI
    ANAT0MI --- ---
    Nemáte někdo radu jak se zbavit křídlatky? Je to nalet a naivně jsem si myslela, ze kdyz ji vykopu ztyju a vše co najdu vyhazim a spalim tak bude pokoj:/ no jaro je tu a ta mrcha je snad ještě ve větší míře než byla. Než použiju nějakou chemii není nějaký trik jak se jí zbavit?
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    OGMIOS: Pokud to smrdí tak je tam dusík, v amonné formě .. Taky narvu kybl kopřiv, zaleju vodou a jak to smrdí (za 14dní v létě) tak ředím 1:10 a zalívám
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    KAREN: alchymie ne..pac to micham podle voka plus minus autobus. mam na to starou naberacku tak jedu par naberacek toho, par naberacek toho a dolejt vodou :D indikator toho ze jsem to prehnal bude az mi chcipnou rostliny :D
    KAREN
    KAREN --- ---
    OGMIOS: dobra domaci "alchymie" ,D
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    ja delam kostivalovou jichu. ted zkousim co to udela pac mam jeste plnej sud z lonskyho leta. pres zimu to kvasilo, vybublavalo z pod ledu a ted jak je teplejs se rozjel ten prijemnej zapach. no uz jsem tim podlejval ve skleniku, smichal se slepicakem, popelem a vodou. to by bylo abych to neprehnojil :D
    PETEKKA
    PETEKKA --- ---
    KAREN: díky:)
    KAREN
    KAREN --- ---
    PETEKKA
    PETEKKA --- ---
    Děláte si někdo kopřivovou jíchu? Za jak dlouho je "hotová" a jak ji mám potom prosím používat?
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    DENDROBATA: jo detaily. stejne si to clovek musi sam osahat, ziskat vlastni zkusenosti a vlastni porozumeni veci :)
    no dneska jedu na tejden do polska na barak. v planu bylo obouchat omitky ve 2 mistnostech, ale ve finale nemam kladivo a tak se budu venovat zahrade. z rozpadlyho chliva vytaham cihly, udelam vyvyseny zahonky, navozim slamu ze stodoly a pekne to promisim s tou jilovitou pudou a snad bude k dispozici trochu hnoje. jeste kdyby me za to nekdo platil tak muzu zahodit stavajici praci a venovat se jen tomu co cloveka bavi :)
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    ZRNKO: A slimáky potom zkompostovat .. Pozorováním se mi podařilo zjistit že teda jdou po čerstvě vysazených rostlinách (zřejmě vůně substrátu, či nakypřené půdy). A taky pokud zaléváte tak ráno..
    DENDROBATA: Kamarád bilancuje, stěhujou se z Moravy zpátky na Slovensko (podědili statek) budou mi chybět :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam