• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TSOHpermakulturni zahrady, zemědělství a tak... aneb upadající kult Přemka Podlahy
    ZRNKO
    ZRNKO --- ---
    co je to btw? těmhle srandám nerozumím ikdyž jsem v 90 letech dost programoval
    ženská by mě nevyměnila,je do mě blázen,ta předchozí už lituje že mě vyměnila,a vůbec to bys musela probrat s nima,jak já to mám hodnotit,ona je na zemi a já jsem povětroň

    máme starou chalupo v sudetech,hospodařím a dělám devět řemesel,mám 17 let starý auto a hromadu nářadí pro zedníka obkladače dlaždiče malíře vodaře zamečníka strojního i konstrukčního, svářeče -svařím i litinu tesaře truhláře podlaháře zahradníka včelaře opraváře kde čeho od kombajnu po počítač a já nevím co bůhví ještě,dělal jsem v cizině v holandsku 3 roky v loděnicích,ve švédsku,no když je potřeba 20 000 tak jdu a vydělám je za 14 dní ale jinak na to seru, když jsem nadřené doma pak sedím v lese na pařezu óm

    jako anarchista neplatím nic-vlastrně odpady který nevytvářím zdaleka tak jak ostatní,jsem na pracáku a bydliště mám na úřadě ,doktora dělám sám sobě i ostatním

    kdybych byl sám tak sedím na pařezu a z lesa se nehnu,a jím med ve vlněným svetru jak král ve středověku

    DARJEEL
    DARJEEL --- ---
    ZRNKO: jo a btw... soběstačnost... seš schopnej uživit rodinu? Ženu, děcka... ženská je spokojená s tím jak to máš? On když je člověk sám, tak se mu jinak žije a s jinejma potřebama...
    ZRNKO
    ZRNKO --- ---
    kdo se směje naposled většinou nic nepochopil....

    to kairra:dík...,3 děti super ,to je to nejcennější co lidi mají ,děti

    samozřejmě jde o vnitřní vhled a o to se zapojit,někomu nepomuže nic,někomu kniha,někomu kurz,je to v podstatě jedno co

    to kocour:důležitá je snaha ne cíl---"cesta je cíl a cíl je cesta"
    psychedelii tu nemíním řešit,to je z jinýho soudku ikdyž mám bohaté zkušenosti,ale i ta sama o sobě oči a srdce neotevře ...

    taky tu máme speciální burany,říkám jim Tupouni



    KAIRRA
    KAIRRA --- ---
    KOCOURR: já už jsem tu nadizajnovanou přírodu taky párkrát viděla, neboj ;) ale trochu jsem to nadšení, že tímhle způsobem uvidí i ten kdo nechce, musela časem zrevidovat.. kdo nechce, uvidí nejspíš až po smrti..
    WAMP_ELF
    WAMP_ELF --- ---
    tak jsem si říkal že bych taky něco napsal k tý problematice kurzů a "etiky" ale když čtu co tu mezitím vzniklo tak už jen ...
    KAREN
    KAREN --- ---
    KOCOURR: u nas tonda, bejvalej cinovnik jzd, hlasi, ze "to bych byl blbej, kdybych sel s tou lahvi do plastu" - kontejnery ma asi 100 m od domku a pry to rve do kachlaku. sestimsmir......

    vsak prijedem moc radi, jsem na to vase kralovstvi moc zvedava - neco domluvime.))
    KOCOURR
    KOCOURR --- ---
    KAIRRA: hele když už narážíš na ty tripy do pití, tak o víkendu jsem podobnou psychedelickou seanci v přírodě absolvoval a rozhodně to rozšíří obzory ;) akorát jsem pak byl zklamanej z mého téměř 20-ti letého úsilí na vlastním pozemku, protože jsem pochopil, že tak krásně jako příroda sama to nikdy udělat nemůžu...prostě když se člověk vrátí z procházky z místa, kde je příroda poněchána svému osudu více než půl stolení (CHKO 1, správně by tam člověk bez povolení neměl ani chodit) a pak ten přírodně přírodní dizajn porovná s plody své práce, tak zjistí, že se kráse a rozmanitosti toho, co příroda sama vytvoří může pouze pokušet přibližovat, ale nikdy to nedotáhne do stejné dokonalosti (možná za 50 let změním názor, až mi všechno na pozemku trochu zestárne, doroste a rozmnoží se i do širého okolí)


    KAREN: "iluze o zdravém ryzím vesnickém člověku" tak to je bohužel jenom iluze, spousta lisí na vesnici jsou hrozný prasata a chovaj se někdy i hůř než lidi z města, například se skoro v každý vsi najde nějakej blbec co pálí plasty a podobný bordely, taky mě dostávaj hlášky typu "proč bych měl třídit odpad, když za svoz platím 3000,-kč ročně, ať to za mě někdo roztřídí na skládce", o házení rostliného odpadu do popelnice na vsi !!! ani nemluvě...většina vesnických pivařů raději sedí doma u televize nebo v hospodě, než aby šli na procházku do lesa nebo tvořit nějaký jiný hodnoty...holt tak to je a nezbýva než se s tím smířit, nebo můžete nasednout s Darjeelem do auta a přijet na návštěvu ke mně k rybníkům a pokecáme :)

    Upřímě závidím všem, co jsou teť na vsi a můžou jít neco tvořit ven, tak ať vám to jde pěkně od ruky!
    KAIRRA
    KAIRRA --- ---
    sorry že sem napíšu, i když o pk vím zatím velmi málo a na víkendové zahradě kousek od Prahy toho moc nevymyslím.. ale. Představuju si Zrnka jako šamana.. toho, co má nějakej dar shůry a kterej je pak za pomoci substancí / samoty / ... schopnej pozorovat a hlavně pak pochopit a interpretovat nějaké dění a zákonitosti. Respekt! Jenže nemůže bejt každej ve vesnici šaman. Zaprvé prostě nemá ani zdaleka každý ten talent a házet tripy do pití hromadně šamany nevyrábí (i když občas si taky říkám, že by to leckomu prospělo). A za druhé, jak by pak ta vesnice vypadala ;) Šaman je jeden, za tím se jde, něco se mu přinese a šaman dá radu. Šamanovy rady lze aplikovat a ti chytřejší od nich pak třeba odvodí nějakej obecnější způsob žití a můžou ho zprostředkovat ostatním - nějakým mainstreamovějším způsobem. Pak se to samozřejmě zvrhne, někdo začne dary od Boha vykořisťovat, z rad se stane systém pouček s horou byrokracie, postupně se to zadrhne.. a zase se jde za šamanem :))
    Ale prostě ta pokora by měla bejt i vůči tomu, že každej prostě nedokáže ty oči otevřít tak dobře, z jakejchkoliv důvodů.
    Nemám pk půdu, zase mám tři děti, to je taky nekonečný zdroj poučení a práce na sobě ..a přesto to tak lidi obvykle nechápou, že by děti měly něco naučit je. Tak konec řečí a jdu taky něco dělat :)
    KAREN
    KAREN --- ---
    DENDROBATA: prece Krasna pani u sveho dreveneho pocitadla ;)) jo, taky by me to zajimalo)


    u nas na chate stale prsi (konecne!), jak jsem instantne zjistila z webkamery nabizejici pohled na naves nasi pokrokove vesnice. jinac teda my jako "chatari" jsme v nasi vsi asi nejvetsi "ekologicky aktivisti" a pozorovatele - v lese nikoho nepotkavame a osazenstvo vesnice stejne nejvic resi, jestli jim nevypad televizni signal, co novyho na letacich bystrickejch supermarketu a jestli je v jednote dost burtu, cipsu a lahvatoru... tak nejak mi tam rychle vysumela iluze o zdravem ryzim vesnickem cloveku;) ale stale doufam, ze tam nejakou tu spriznenou dusi potkame.)
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    ZRNKO: Na ja ale kdo ta astronomická data interpretuje? Paní Thůnová? Máš recht, přestalo chcat, jdu ven :)
    ZRNKO
    ZRNKO --- ---
    a vůbec...
    jak říkal pan Werich

    přestalo chcat,jdu do lesa pro klacek do kachlí a něco dělat než tady rozumovat
    ZRNKO
    ZRNKO --- ---
    to karen: jea, sice je to z mýho uhlu zekřiva, konstruktivní mi to teda nepřipadne,ALE furt lepší než nic,díky Bohu
    ZRNKO
    ZRNKO --- ---
    zdroj je astronomický,je to spočítaný,polopatě je to tak že na obloze je Měsíc a z pohledu ze země je za ním souhvězdí ono znamení zvěrokruhu., je za ním,"pohybuje se v něm,2 až 3 dny,tak jako Slunce ,kdyby nebylo světlo tak je to vidět,ale za ním je cca jeden lunární měsíc, no a to astronomové vypočítaj,no stačí se podívat na hvězdnou oblohu a pozorovat
    KAREN
    KAREN --- ---
    ZRNKO: a neni ve vysledku vlastne lepsi, kdyz se v tomhle smeru treba clovek z mesta, kterej neni tak sikovnej a talentovanej a nema moznosti jak ty, treba i diky pk kurzu trochu presaltuje a vrati ke korenum, zemi..., poridi si zahradku a zacne si pestovat svou zeleninu a premejslet trochu jinak, zacne se ucit znovu pouzivat poradne svy smysly, nez kdyz se bude v tom svym meste dal placatit a vyplnovat cas mezi praci kdejakou min smysluplnou aktivitou?

    respekt tobe a tvymu pristupu, ale prijde mi v dusledku konstruktivnejsi do toho zapojovat vic a vic lidi a davat jim i tuhle prefabrikovanou osvetu, pac to je (verim, ze pozitivne) transformativni a z hlediska toho, co to generuje, jaksi vic do plusu, nez kdyby to nebylo...
    EXCITE
    EXCITE --- ---
    DENDROBATA: ten zdroj všech těch lunárních kalendářů by mne taky zajímal..
    ZRNKO
    ZRNKO --- ---
    PK je o udržitelnosti lidskýho bytí,nic víc nic míň,všechny cesty vedou domů,k Bohu

    učit se ,učit se,učit se
    je to vlastně o přístupu...

    přístup ovlivňuje míru,míra ovlivňuje přístup

    netrpím konsensualní halucinací ,nebo jí nechci trpět,

    nenávidím chataře,ne to asi ne, já je nesnáším a dost dobře a nedávám(ale to se spíš týka udržitelnosti socialního prostředí)

    what's it? standart

    tipuješ dobře,ale nerad vzdával to ne,to není uplně ono,spíš jsu takové transmiter,přináším info jako ufo z krajin za devatero horama a devatero řekama...,smrt je veselá a nahá

    souhlasím
    DARJEEL
    DARJEEL --- ---
    a něco jiného je pak opíjení rohlíkem, kdy se za pár tisíc a ještě výpomoc na zahradě člověk dozví pár poušek, které by si během odpoledne přečetl u čaje v chytré knize....
    DARJEEL
    DARJEEL --- ---
    bych řekl, že se míjíte v tom, že Zrnko má prostě "jasno", jak to je... (tedy jak je to pro něho) a jede si svoji cestu... ale právě spousta lufťáků, lidí co začínají, zrnkem nenáviděných chatařů a dalších lidí si ráda zaplatí za kurz... kde je poptávka, je i nabídka.)
    Mně to přijde úplně univerzální princip jak u všeho, třeba i jogy... je to přece duchovní systém, všichni jsme jedno a přibližujeme se Bohu, tak jakýpak víkendový kurzy v řádech tisícikorun??!! ale světe div se, klientela je velká a dá se tím i živit... což zase může být dobře, protože takový člověk může jezdit do zahraničí se učit, být na svým celý týden a všechno zdokonalovat a přitom si třeba zachovat standard...
    Což je samozřejmě něco jiného než punk přístup, kdy Zrnko víš, že vlastně nic moc nepotřebuješ (i když bych si tipnul, že některých "plodin" by ses velmi nerad vzdával ,-) a všechny informace jsou "tam vevnitř" a "tady venku" a seš dobrej pozorovatel... osobně to beru, že není jedna cesta, ale mnoho způsobů a hádat se o tom co je ta pravá a skutečná PK... no ty vole, to snad ne... ne? .-)
    ZRNKO
    ZRNKO --- ---
    na slovíčkaření ti seru,přijeď mi pomoct a v lese u ohně nebo u vodopádu to proberem ,aji ti to pivko koupím ,FB neznám nemám nepoužívám,když jsme u toho pozorování tak to není slunečnice ale pupava
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    ZRNKO: Jo příroda (slunečnice, kosí hnízdo v dutině) design nepotřebuje, to jsou ty přírodní vzory .. design pořebuje člověk, páč je už trocha mimo to všechno tak se potřebuje zase nějak napojit skrz to pozorování pak konat ... Na ja, taky mně PK diskuze na FB už nebaví a sklouzává k zahrádkaření a radám typu receptáře nejen na neděli (nenarážím na název audítka:) .. současnou PK v ČR vnímám jako propojení původních osvědčených postupů a nejnovějších poznatků s uplatněním těch mezinárodních standardů které nejsou úplně od věci .. ty lidi se musej potkávat, i na tech kurzech tak mně napadlo zda teda uspořádáš za pivko nějaký ten víkend? :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam