• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TSOHpermakulturni zahrady, zemědělství a tak... aneb upadající kult Přemka Podlahy
    KAREN
    KAREN --- ---
    OGMIOS: u nas mraziky letos neuderily a vypada to dost nadejne, nicmene jsme se venovali praci na chatce, delali podlahu atd., takze jsem taky ve znacnym skluzu... nenadelas nic, ono se to nak vyvrbi;)
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    OGMIOS: sezona mi holt zacne pozdejs. takze na hrani dobry ale bejt sobestacnej samozivitel tak uz jsem umrel hlady jako vegetarian :D
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    KAREN: no u nas byla do zmrzlejch kosa a nic se nedalo dat ven. co jsem ven dal to poradne nerostlo jak byla zima. pak jsme na tejden odjeli a ted to clovek dohani :D
    KAREN
    KAREN --- ---
    OGMIOS: u nas taky neni zadny velky teplo, a jak jsem nak nestihla od zacatku kvetna natahnout netkanou textilii, tak to vsechno trva... zas na druhou stranu diky tomu chladnu, a jak u nas konecne zacalo taky prset, dobre rostou redkvicky a tak podobne)
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    a ja muzu jen zavidet :D ja se musim konecne prestehovat protoze tam mam hrozne zimu :(
    KAREN
    KAREN --- ---
    a u mě čtvrteční směs z přesluněné zdivočelé zahrádky.)

    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    MRNOUS: kostival muzes uplne u zeme, vyroste znova z korene. jen tim vycerpavas koren takze na zimu nech rostlinu nabrat silu. ja to otrhavam tak 2x do roka.
    KAIRRA
    KAIRRA --- ---
    a já se také amatérsky zeptám, vykvetla mi rebarbora, mám tu nádheru zničit? Nebo se mi vysemení a opanuje okolí (to bych brala)?
    MRNOUS
    MRNOUS --- ---
    když už je řeč o kostivalu, odpusťte trapný začátečnický dotaz, ale jak moc mohu rostlinu kostivalu ořezat, abych ji nezabil? :) můžu uříznout celou u země (x cm nad) nebo míň nebo jak, aby zase obrostla? :)
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    KAREN: povestna plachost bezcu prisla vnivec, ted se o ne muzu zabit a kdyz jim davam slimaka z ruky tak mi div neroztrhaj rukavice. banda jedna loupeznicka :D
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    a tady moje zahradkarsky pokusy. mulc pilinama je na jednu stranu dobrej. vlhko drzi. ale na druhou stranu rostlinkam trvalo desne dlouho nez se vzpamatovaly. prvni listy vsechny zezloutly a teprve ted se to rozjizdi. slimaci na to lezou tak jako tak ikdyz ne tolik. a ty vlhkosti je fakt hafo takze to ne vsem rostlinam svedci a to to je vyvyseny nad terenem kvuli spodni vode. takze asi fakt dobrej mulc do vylozene suchejch oblasti. jo a zacal jsem prolivat kostivalovou jichou tak se to snad trochu rozjede. nalevo vzadu mulc slamou a posekanou travou. hodil jsem to na travu a koprivy a zatim je to zahlusilo tak uvidim jestli to proroste casem. jinak je to skvely prostredi pro slimaky, jeste ze mam kachny.


    KAREN
    KAREN --- ---
    OGMIOS: lahváče v pohybu.)))
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    a tohle je moje kazdovecerni realita...kachnys tepujou u branky a ukecavaj me at je pustim na slimaky..respektive docela kricej takze kdybych umel po kachnim tak si to asi za ramecek nedam :D

    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    ZRNKO: prasek do peciva pomaha. dlouhodobe jsem s nim mel dobre vysledky uz i kdyz jsem byl maly. tenkrat to radila babicka a fakt to funguje. nicmene vloni jsem ho nasypal 4zadky v baraku na mravence a voni ty potvory si v nem vzdycky vyhrabali diru do druhyho dne a vubec jim nevadil. ve finale se mi u zdi vrsila docela pekna hromadka prasku do peciva a pak uz to nezvladli vyhrabat.
    ZATAMOKO
    ZATAMOKO --- ---
    Tak u mě, zdá se, že emulze po opakované aplikaci z části zabrala. Dnes jim dám kopřivu.
    Každopádně keře jsou celkem zdecimovaný, místy mají listy nejen zkroucený, ale ty větší jakoby panašovaný.
    Uvidíme, ta kopřiva je i N hnojka, tak to třeba zlepší.
    ZRNKO
    ZRNKO --- ---
    jo to by šlo mšice vydrtíš olejem,smícháš to s vlažnou vodou v postrikovači,pořádně zaštěrcháš -vytvoří se emulze a stříkáš,to je zadusí,když to obereš tak se taky nic nestane,no a kolem stromku možeš navalit ten prášek dopeč..zkus to a uvidíš, vypozorovat mraveniště,a navalit to i na ně,vystěhujou se
    ANAT0MI
    ANAT0MI --- ---
    ZRNKO: Takže touto metodou by stačilo mechanicky mšice odstranit a obsypat stromek prdopecem? Protože unas ani vyluh z kopriv nepomáhá. Nastrikam sundam mšice a ty mravenci si tam farmaří druhý den znovu :/ a to je řada stromku rybízu a jdou mi po jediném a samozřejmě potom na který se těším nejvíc. A ten stromek fakt chřadne :/
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    Mravenci a jejich kukly = nejlepší doplněk stravy pro slepice .. jináč proti mšicím prej ten výluh (ne zákvas) z kopřivy .. A přikládám pár fotek z návštevy u přátel :)




    ZRNKO
    ZRNKO --- ---
    mravenci nesnáší prášek do pečiva,nasypat do cestičky
    DA_NIELA
    DA_NIELA --- ---
    LITTLEPUNKK: vajglová jícha, to je punk!
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam