• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TSOHpermakulturni zahrady, zemědělství a tak... aneb upadající kult Přemka Podlahy
    KAIRRA
    KAIRRA --- ---
    KAREN: "svilusky" máme taky, ten měsíc v roce kdy se zavrtávaj, se dá přežít s pomocí častého sprchování.. až teď jsem si spojila, že jsou to tihle broučci. A už chápu, proč nám jako dětem prarodiče nebránili těmahle broučkama kreslit po placákách....
    KAREN
    KAREN --- ---
    LUMIAN: takze mivate prisaty larvy po tele, o to jde? jestli jo, tak je to fakt sametka ruda/podzimni, lidove sviluska... zije to hodne u nasich na zahrade v praglu a byla to nedilna soucast mych detskych letnich dnu, fuuj.) na druhou stranu to vic nez to svedeni nedela, v aktualnim pusobisti mi zas vadej komari, ovadi, kdejaky "vecerni" musky a hlavne klistata - to je, myslim, o hodne vetsi problem.
    LUMIAN
    LUMIAN --- ---
    Hezký den, chtěla bych moc poprosit o radu, co je toto za pavoučka, přijde mi to podle obrázků jako sametka rudá (nebo jak se to jmenuje) máme to uplně všude, na terase, na kytkkách v truhlíku, ale i zemi, parapetech, zábradlích, a celkem mi to otravuje život, nevítě někdo co to je zač? :)

    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    KAREN: Jo, asi to den dva vymáchat ve vodě a potom šup s tím do země (podle lunáru samo:), já na to pak zapoměl a za měsíc dva koukám co mi to tam roste ...
    KAREN
    KAREN --- ---
    DENDROBATA: takze nechat den dva nabobtnat a vrznout rovnou do zahonu? toz zkusim.)
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    KAREN: Přímy výsev se mi osvědčil
    KAREN
    KAREN --- ---
    zacinali jste se ctyrbocem z predpestu, nebo funguje i primej vysev? a jak dlouho trva kliceni? docetla jsem se, ze "dlouho"...
    PETEKKA
    PETEKKA --- ---
    DA_NIELA: já je házim di kopřivový jíchy - to je pak hnojivo
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    dneska jsem narazil na to ze v planta naturalis je den otevrenych dveri takze asi neodolam. ma prijet tchyne na vikend tak ji vyvezu na vejlet :D
    Akce ! | Planta naturalis
    http://plantanaturalis.com/akce/
    FUNTL
    FUNTL --- ---
    DA_NIELA: Ale jo. Jako chemicky experiment dobry :) Porad lepsi nez soleni. Tim slimacim octem se da aspon pohnojit.
    DA_NIELA
    DA_NIELA --- ---
    FUNTL: Vsak je to bydlenkovina. Ale zvrhle se mi libi ta rychlost dekompozice. Zkusím v příštích večerech najít maximální účinný poměr maso:ocet.
    FUNTL
    FUNTL --- ---
    DA_NIELA: imho plytvani materialem. Aspon v nasich podminkach zvici sedmi ran egyptskych bychom spotrebovali radove desitky litru rocne. Pouzivam vrelou vodu.
    DA_NIELA
    DA_NIELA --- ---
    Jako správná bydlenka jsem dnešní úrodu slimáků zkusila v kbleíku polít octem. To blažené zašumění... a zbyl jen stín ;-)
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    PETEKKA
    PETEKKA --- ---
    WAMP_ELF
    WAMP_ELF --- ---
    BRUKEV:
    KAREN:
    jo jak už to tu proběhlo, kdybych se někde usadil hned bych to vysadil
    living fence - Hledat Googlem
    https://www.google.cz/...9aVtVaeLLYn8UpjqgLgJ&ved=0CAcQ_AUoAQ&biw=1344&bih=734#tbm=isch&q=live+fence
    KAREN
    KAREN --- ---
    BRUKEV: co nejaka konstrukce z vrbovejch proutku? roste to pry rychle... viz google images;)
    BRUKEV
    BRUKEV --- ---
    Potřebuju tip na plot, neplot :)

    Máme chalupu, roubenku. Pozemek se sousedem nelze (zatím) oddělit klasickým plotem. Nicméně oddělit je nutno. Běžně se používá trik s naskládaným dřevem, případně stromky tvořící hranici.

    Uvítám fotky, nápady, rady, zkušenosti.

    Spíš mi jde o takový brainstorming, samo pohledám i na netu, ale napadá mě, že tady bych mohl taky načerpat nápady.
    KATUSA
    KATUSA --- ---
    Ahoj, nevím, jestli by vás to tady zajímalo, nebo někoho známého, ale asi jsem tu ani nedávala pozvánku - chceme uspořádat kurz práce s tažnými koňmi, pán má dva koně, bude tam přednáška veterináře a biodynamického zemědělce - máme málo přihlášených, možná to budeme muset zase přesunout, ale ještě nabízíme - tak kdybyste chtěli, podrobněji to je na webu:
    Agroakademie MUDr. Kampelíka - Aktuality
    http://www.agroakademie.cz/studium/aktuality
    kontakt: seminare@agroakademie.cz
    Jo, ohledně ceny - řekli jsme si, že pro vážné nemajetné zájemce umožníme slevu bez ohledu na to, jestli jsou členy organizací či ne. K.
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    ahoj, jestli se mi to neplete tak tu casem prispiva nekdo kdo je v nejaky permakulturni komunite nekde v holandsku? kdo z vas to je? potreboval bych se na neco zeptat.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam