• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TSOHpermakulturni zahrady, zemědělství a tak... aneb upadající kult Přemka Podlahy
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    ZUZKAOU: tak než začalo pršet, tak zahrada byla prakticky plžůprostá nejméně měsíc. Teď už teda se objevujou, ale v menším množství. Pravda - alespoň stihly odrůst rostlinky co loni prostě nepřežily.
    KAREN
    KAREN --- ---
    jinač ten ptáček je fakt linduška, konečně jsem ji viděla vcelku na stromě. dneska se vylíhla první drobotina a taky jsme objevili další nečekanou nadílku - tentokrát v hromadě větví na pálení; tohle hnízdo ale vypadá opuštěný;/



    KAREN
    KAREN --- ---
    kdybyste ještě někdo potřeboval sazenice hokaido, mám přebytky a nemám to kam dát.
    vysejvaný z loňský sklizně (menší kousky, ale otužilý a dlouho skladovatelný - ještě mám jednu pěknou ve spíži), sice jim to nějakou chvíli trvalo, ale klíčivost v podstatě 100%. můžu vyrejpnout ještě zítra k osobnímu předání přímo ve Věžné (okres Žďár nad Sázavou) nebo pár kousků dovézt do Brna, kde by byly od úterka. další možnost zas další víkend Věžná, po víkendu Brno - to jich můžu dovézt víc. kdyžtak pošta. zn.: na revanš přijímám cokoli z domácí produkce.)

    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    jinak diky za kostivalove bohatstvi. dneska po ranu jsem podlil zbylou jichou z minulyho roku a hnedle zadelal novej sud tak za 14dni to uz snad bude nadhera. pritelkyni sice kostival na zahradce prekazi ale ja si ho hyckam. krasne se rozrusta a ta jicha tak pekne voni. ale jsem asi divnej pac kdyz jsem delal se zkvasenym slepicakem tak mi to skoro vuec nesmrdelo a prisel kamarad a z 10metru na me rve at to nekam schovam ze to je smrad ze by jeden pad :D
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    JAGA: a kdo tam bdue prednaset ze to je v anglictine?
    CYRIL
    CYRIL --- ---
    EXCITE: zachvii mame tresne a jah0dy uz s0u-----

    nefacha mi kavesnice
    JAGA
    JAGA --- ---
    Fakulta agrobiologie, potravinových a přírodních zdrojů (ČZU) vás zve na Letní školu „PERMACULTURE AND SCIENCE“ pořádanou 27.7.-2.8. 2015 v universitním areálu (Praha-Suchdol). Tato LŠ je přednostně určena pro místní i mezinárodní studenty VŠ s alespoň základními odbornými znalostmi v některé z příbuzných oblastí (zemědělství, soběstačnost, zahradnictví, krajinná architektura, biodiversita apod.). Studenti budou mít možnost za svou účast na celém kurzu získat 3 ECTS (mezinárodně uznávaný kreditový systém).

    Účast na kurzu je však umožněna i veřejnosti s požadovanými základy a znalostmi angličtiny alespoň na úrovni B1 (plynná konverzace a porozumění přednáškám v AJ). Na základě obdržených přihlášek (5.7.) budou pak vybráni účastníci (max kapacita 35).

    Přednáškové dny (po-pá) bude také kapacita navýšena pro zájemce o přednášky konané v konkrétních dnech. Účast na workshopu bude umožněna pouze při absolvování celé LŠ.

    Více informací najdete zde: http://czu.cz/cs/?r=2873&i=16399 příp. mne kontaktuje na tkacova.anezka@gmail.com „

    EXCITE
    EXCITE --- ---
    CYRIL: poněkud předčasné, řekl bych :)
    CYRIL
    CYRIL --- ---
    ahoj
    mam zajem koupit ovoce a zeleninu, klidne i ve vetsim mnozstvi dle kvality a ceny

    ovoce v podstate jakekoliv
    a ze zeleniny hl- rajcata, okurka salatova, celer, mrkev

    takze kdyby ste se chteli nekd neceh zbavit tak posta

    kidne si prijedu i nazbirat sam

    stredni cechy, praha
    UFOLOG
    UFOLOG --- ---
    KAREN: návody na přírodní postřiky i zde :) Bitva o rostliny minuta 9:50
    Lovci záhad
    http://decko.ceskatelevize.cz/lovci-zahad
    ATRON
    ATRON --- ---
    Nádhernej dokument:
    Permakultura: Hospodaření s přírodou (cz titulky)
    https://www.youtube.com/watch?v=Nj5svZwmzfA
    QUAACA
    QUAACA --- ---
    KAREN: linduška lesní
    KAREN
    KAREN --- ---
    a pry taky mozna linduska. no budu to dal pozorovat.))
    EXCITE
    EXCITE --- ---
    KAREN: tak ještě, pokud je pták spíše kropenatý na břiše,tak by to mohl být druh drozda, kvíčala, cvrčala :)
    KAREN
    KAREN --- ---
    KLATIC: vidisto, po skrivanech jsem v knizce pokukovala - hnizdo sice evidentne neni na zemi, ale mozna mu to neva)
    KLATIC
    KLATIC --- ---
    KAREN: napada me skrivan lesni
    KAREN
    KAREN --- ---
    EXCITE: nene, konipas určitě ne, toho bych poznala - ani na to moc není prostředí, jsme u lesa a konipasi se pohybujou spíš ve vsi, kolem kravína a na loukách... vajíčka jsou kropenatý do skořicova a ten pták je na hlavě a náprsence skvrnitej - ta látka z česáčku mu dost ladí, což o to.)
    EXCITE
    EXCITE --- ---
    KAREN: rehek určitě ne, ten je tmavý. Řekl bych, i když je ptáček špatně vidět, ze to bude Konipas(asi bílý) https://www.google.com/...rce=univ&sa=X&ved=0CBwQsARqFQoTCNCXoYmTh8YCFYO7FAoddUoAkg&biw=1680&bih=956
    KLATIC
    KLATIC --- ---
    BLANITCHKA: doporucuju muchovnik...roste skoro vsude a ve vsem, je nadhernej, roste rychle a je jedlej...
    Vypěstujte si chutné a zdravé plody muchovníku – Abecedazahrady.cz
    http://abecedazahrady.dama.cz/clanek/vypestujte-si-chutne-a-zdrave-plody-muchovniku
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam