• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TSOHpermakulturni zahrady, zemědělství a tak... aneb upadající kult Přemka Podlahy
    BUNA
    BUNA --- ---
    VODOMERKA: uly jsem zabezpecil, mely tendenci se o ne drbat
    WAMP_ELF
    WAMP_ELF --- ---
    OGMIOS: hodně štěstí! Tohle je měsíc změn..
    DARJEEL
    DARJEEL --- ---
    OGMIOS: a taky třeba bude konečně čas na wing chun, což?.)
    DARJEEL
    DARJEEL --- ---
    OGMIOS: toš hodně štěstí chlape... v něčem Ti... vlastně docela závidím :-)))
    ZRNKO
    ZRNKO --- ---
    nezávislost začíná u třech krav...,takže většinou je potřeba si někde vydělat a neupnout se na jedno,valit toho víc ať je pokaždé něco,ve středověku byli dost často takový období ,že celou zimu jedli jenom jabka a věřili v Boha...-víra a tvrdohlavost ,pokud nic nesplácíš,GO!,člověku stačí opravdu velmi málo,hlavně Radost ze Života a seš spokojené....
    tak to zkus a případně mám dost motivace i pro ostatní ,mám kozy slepice včely zahradu a tak ....a stačí mi to,kdo by chtěl mužeto obhlídnout a probrat
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    DARJEEL: pozde, vesel jsem do jamy lvove. v praci jsem se zeptal za jakych podminek by se dalo odejit a za chvili jsem uz mel pripravenou vypoved na personalnim. nabidly mi odstupne, koncim tenhle mesic a tak to beru jako dobre znameni. takze to jdu zkusit. maximalne v tom budu hrozne spatnej a seznam ze jsem budizknicemu :D
    DARJEEL
    DARJEEL --- ---
    OGMIOS: statkarenim se hrozne nadres... nevim teda, co delas za praci, mne osobne prijde prace (treba na castecny uvazek) jako stabilni a jisty zdroj penez a hospodarstvi potom jako fajn prostor, jak mit svoje suroviny, moct skladovat i vetsi sklizen atd.
    Navic mit jen hospodarstvi je docela riziko, blbej rok, pojde zver atd a je pruser... navic bartr nefunguje vzdy vsude a za vsechno a nejaky ty zlataky se dycky hodej... byt pro strycka prihodu,)
    Ale ber to jen jako moje dva centy...
    WAMP_ELF
    WAMP_ELF --- ---
    VODOMERKA: jo na rozebírání úlů jsou odborníci především kozy a kůzlata, nejlépe rohatý...
    VODOMERKA
    VODOMERKA --- ---
    BUNA: kamarádovi ovce úly povalily, jak se o ně drbaly
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    OGMIOS: Tak to si snad spočítáš sám. Mně to vychází tak že čistě zelinařením a farmařením se neuživím.. Ale jako přilepšení je to fajn, taková domácí vejce, zelenina, koření a byliny, občas popustím dál nějaké přebytky + neplýtvání, skromné žití, ježdění na kole a člověk zjistí že zas tak moc toho nepotřebuje
    Tady jedna inspirace ze španělska, kdo neumí jsou tam ENG subtitles :)
    I KNOW A PLACE [HD]
    https://www.youtube.com/watch?v=7CGSuYa0_D8
    BUNA
    BUNA --- ---
    VEGA01
    VEGA01 --- ---
    "Opylaření" v podání Václava Smolíka
    POD RUKAMA Václava Smolíka
    http://www.youtube.com/watch?v=W53ssJn0D4Q
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    KOCOURR: čočka neasi :)
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    DENDROBATA: clanek peknej. ja ted resim to ze uz nemuzu vydrzet v praci a chci rozjet hospodarstvi ale moc nad tim premejslim a pak se clovek obava jak bude. potreboval bych si poradne promluvit o cislech s nekym kdo to dela. videt ze to jde a ze se clovek uzivi i ve state kde po nem porad chtej neco platit.
    KOCOURR
    KOCOURR --- ---
    DENDROBATA: co to je šošovica?
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    Bieda vidieka? Keď oravskí gazdovia kupujú šošovicu z Kanady - Aktuálne.sk
    http://aktualne.atlas.sk/...ieka-ked-oravski-gazdovia-kupuju-sosovicu-z-kanady/slovensko/spolocnost/
    ATRON
    ATRON --- ---
    ATRON: Tady se občas o kořenu zmíní: http://botany.cz/cs/
    ATRON
    ATRON --- ---
    Ahoj. Nemáte někdo typ na web, kde by byly komplexní informace o rostlinách včetně popisu jejich kořene? O kořeny mi jde především :) Zatím se mi nedaří nic solidního najít ať hledám jak hledám :/
    Jde mi o to sestavit vyváženej kořenovej systém..
    KAREN
    KAREN --- ---
    KAREN: kdyby nahodou, mam v brne (cerna pole) ty sazenicky hokaido - po rannim desti vypadaj dost probrane, uz se ohrivaj a nemuzou se dockat, az je nekdo nekam presadi;)
    ZRNKO
    ZRNKO --- ---
    co je to permakulturník na plnej uvazek? udržitelnost je přece přístup k Životu...
    docela mě sere jak to zklouzává jen k zahrádkám a bydlení
    kdo zabije slona zaslouží smrt mučením,kdo zabije velrybu zaslouží smrt utopením,kdo sežere krávu bude sežrán....
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam