• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TSOHpermakulturni zahrady, zemědělství a tak... aneb upadající kult Přemka Podlahy
    LA_PIOVRA
    LA_PIOVRA --- ---
    OGMIOS: je horky na hranici pozivatelnosti a nic moc textura a vyteznost:)
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    A jeste teda jedna cekankova otazka..proc se neji rovnou to afro?
    KAREN
    KAREN --- ---
    MRNOUS: skoda, tak zajimava diskuse kolem toho byla... ,D
    MRNOUS
    MRNOUS --- ---
    ad pěstování čekanky - tady máte návod i s obrázky :)
    Jak pěstovat, rychlit a bělit listovou čekanku? - Užitková zahrada
    http://www.ireceptar.cz/zahrada/uzitkova-zahrada/jak-pestovat-rychlit-a-belit-listovou-cekanku/
    LA_PIOVRA
    LA_PIOVRA --- ---
    ZRNKO: kdyz to bude dostatecne vysoka nadoba, tak asi proc ne, ten koren by mel bejt cim vetsi/desli, tim lip (pro presazovani ho zkratis, ale jde o to, aby byl masivni, cim vetsi koren, tim pak vetsi vypestek).


    OGMIOS: afro nenechas, afro uriznes. Ale ze to vyjelo je divny, ziju v domeni, ze je to dvoulůetka, prvni rok dela afro, druhej rok vyjede kvet. Jdu hledat.
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    A jak tam necham jen ruzici kdyz mi afro vyjelo nahoru a vykvetlo a je tam vysokej stonek? To to mam vyrejt brzy v roku a nebo sazet pozdejs?
    ZRNKO
    ZRNKO --- ---
    dám to přece do něčeho v čem to přenesu,
    no a semínka nebo jak to nastartovat?
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    ZRNKO: Proste vyryješ kořeny, vezmeš domů, dáš do vlhkého písku či zeminy a ve tmě při dostatečně teplotě z kořenů vyrazí puky #teoretizuju
    LA_PIOVRA
    LA_PIOVRA --- ---
    ZRNKO: Afro se urizne tak, aby sly pyrc listy, ale nahore byl stred/zarodek listovy ruzice, tj tak, aby rez nesel korenem.
    Vyryt se to musi, aby to clovek dostal do tmy. Jaksi ve sklepe zahony clovek obvykle nemiva.
    ZRNKO
    ZRNKO --- ---
    mete... tak volala M. na psa,ale teď už se to mate,já teď nechápu co nechápeš,ale ven z toho...

    ještě to nepěstuju,ale mám místo ve sklepě a vždy mě to lákalo,mám pocit že dřív to byla daleko běžnější věc než dnes,nedokážu si představit jak odřežu "to afro" aby tam zustal pupen když je nahoře,a proč jse to musí zasadit tak aby se to pak zas vyrývalo,to snad není nutný?
    LA_PIOVRA
    LA_PIOVRA --- ---
    ZRNKO: co je mete? Mate? Kvete? Pokud jde o teplotu, tak ty bily pupeny rostou v chladu.
    Jinak nechapu dotaz? Ty to mas ted v nadobe? Nebo jak jinak to das do sklepa?
    Podminkou je proste uriznuti afra (ovsem nesmis poskodit ten zarodecnej pupen nahore, samozrejme) a tma.
    ZRNKO
    ZRNKO --- ---
    LA_PIOVRA:
    když to zasadím tak abych to nemusel vyrývat,třeba do kýblu,tak to jen ustrihnu a dám do tmy do sklepa? asi jo...nebo je to nutný to vyrýt? při jakých teplotách to mete?
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    LA_PIOVRA: az takhle jo? No tak to je asi pase se s tim takhle pitvat...
    LA_PIOVRA
    LA_PIOVRA --- ---
    OGMIOS: ja se prave bal toho, ze to takto je:) Tohle nejsou stredy, to jsou pupeny ziskany sekundarne.
    Potom, co ti vyrotse kaderavy afro musis rostliny vyrejt vidlema, urezat ty afra a napichat koreny do mooryho pisku nebo kbeliku s vodou a zajistnit pletivem, aby dyrzely a dat do naprosty tmy. Pak ti vyroste to, co chces.
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    SHILENEC: Mně teďka valí doma za oknem řeřicha, horčice, lze vysadit hrášek a sklízet mladé výhonky, kozlíček polníček, samozřejmě klíčení všeho druhu, na záhonech pořád jede kapusta a brokolice
    JAZZZ
    JAZZZ --- ---
    SHILENEC: nejradsi mam slunecnicove klicky. cerstva zelenina po cely rok a prvni sklizen mas uz za tyden :)
    Vypěstujte si microgreens. Česky? Zelenina do týdne! | Hobby magazín
    http://www.rozhlas.cz/...je/hobby/_zprava/vypestujte-si-microgreens-cesky-zelenina-do-tydne--1463526
    ZRNKO
    ZRNKO --- ---
    to zimni rychlení mě zajmá ,jak začít ?ze semínka?
    VEVER
    VEVER --- ---
    SHILENEC: Já mám bylinky pod diodama a zatím to funguje velmi dobře. Respektive, bazalka a petržel rostou hezky, tymián a saturejka chcípají, ale mám dojem že mají svilušky, takže to bude tím.
    SHILENEC
    SHILENEC --- ---
    co ted na podzim/zacatkem zimy v domacim prostredi? nemate nejake vhodne tipy, cim si zpestrit domov a bylo by k snedku? zvazoval jsem znovu zasadit bylinky a klidne neco dalsiho, ale nevim, jestli na to bude dost svetla..
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    LA_PIOVRA: no neco takovyho nebo listnatyho pac tohle jsou stredy. Ale bylo to kudrnaty jak afro.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam