• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TSOHpermakulturni zahrady, zemědělství a tak... aneb upadající kult Přemka Podlahy
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    XL1: Jo, já, proč:)
    VODOMERKA: Jsem objevil ameriku neasi :)
    XL1
    XL1 --- ---
    Pěstuje tu někdo Potočnici a Světelný kořen ???
    VODOMERKA
    VODOMERKA --- ---
    DENDROBATA: jsem tam už rok nebo dva :)
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    Už to tady bylo? .. je to vlastně takové lepší pokračování vajíčkové mapy která už se neaktualizuje, pomozte tomu se rozrůst .)
    Suroviny.info
    https://www.suroviny.info
    ZRNKO
    ZRNKO --- ---
    v časopise zahrádkář,doporučují nátěr meruněk a broskví vápenným mlékem koncem ledna
    zajmavé graf pro vlastníky pařenišť

    ZRNKO
    ZRNKO --- ---
    mrazová puklina nebo po úrodě nevadí,pokud se chystá strom rozštípnout na dvě pulky,tak je špatně vedená koruna ,je těžká,asi bych odřezal jednu pulku at to nepraskne až ke kořenu,ale to chce vidět
    ZRNKO
    ZRNKO --- ---
    to jidášovo ucho bych syrový teda nedal
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    ZRNKO: VODA: Penízovka má tu tmavou sametovou nohu, to je dobrý znak .. pozor akorát na ty čepičatky a třepenitky, hlívu sem odsekával z pařezu zamrzlou :) Jidášovo ucho je fajn za syrova přímo v lese :)
    BRUKEV
    BRUKEV --- ---
    EXCITE: tak to nehrozí. tipuju, ze do dvou let strom praskne.
    EXCITE
    EXCITE --- ---
    BRUKEV: hlavně bys měl zamezit,aby ti do toho tekla voda a možná aby na to ani nesvítilo slunce
    BRUKEV
    BRUKEV --- ---
    Objevil jsem, že na dvou starších jabloních mi začíná praskat kmen. Na jaře se na to mrknu.
    Myslíte, že má smysl zavápnit kmen, at se zamezí případnému prohloubení prasklin kolísáním teplot? Vápní se hlavbně tedy na podzim a na jaře, ale krom horšího naanášení by zimní zavápnění imho nemělo ničemu vadit.
    ZRNKO
    ZRNKO --- ---
    zdravím houbaře, u nás je už měsíc mlha v kuse takže hlíva roste tolik že ji už ani nesbírám(sušená namletá je výborné koření) , odskočím si kdy potřebuju, ale lysoně nic (v lese ,dřevokazný) aniboha, s penízovkou opatrně snadno se zamění s jakousi jedovatou houbou,jidášovo ucho spolehlivě na starým bezu celý rok,a začal jsem sbírat i výbornou lakovku ametystovou

    ten česnek mám téměř jen pro vlastní spotřebu a to je mi ještě málo
    LITTLEPUNKK
    LITTLEPUNKK --- ---
    mě teda všechny místa na hlívu i "ucho" letos zklamaly...ale možná je zkusím teda ještě jednou oběhnout :)
    VODA
    VODA --- ---
    KAREN: A možná kouzelné houby prozradí, kde stojí v hlubokém lese další hlívovníky. Jsme jich našli taky několik a to jsme nepátrali:)
    KAREN
    KAREN --- ---
    VODA: krasny ulovky, dobre jste je stihli .))
    ja se k nasemu hlivovniku uz bohuzel nedostanu, ale nejaky ty lysohlavky z vikendu jiste taky potesi.)
    VODA
    VODA --- ---
    Teplá a vlhká zima a z lesa je zahrada plná léčivých a chutných hub. Nevinná procházka do lužního lesa přinesla úrodu penízovky sametonohé, jidášových uší a hlavně hlívy ústřičné. Kolik té letos roste!! Neměli jsme nic, v čem si jí odnést domů, takže zítra zpět na místo činu a pěkně nasušit zásobu.





    Penízovka: Léčivý poklad zimní přírody - (jds) - Zdraví - KADUCEUS.CZ
    http://www.kaduceus.cz/online/zdravi/26/penizovka-lecivy-poklad-zimni-prirody.aspx
    EXCITE
    EXCITE --- ---
    ZRNKO: moji hryzci maj rádi moje tulipány :)
    EXCITE
    EXCITE --- ---
    DENDROBATA: & ZRNKO: to dáváte na prodej? My jich měli vloni 50 a něco jsme nechali rodičům a stejně nám malinko zbylo :)
    ZRNKO
    ZRNKO --- ---
    z horní strany mi přijde nepraktické mít desky,bude to přesychat,zarovnal bych drn rýčem, hodnotná hlina až k drnu a šlapáky, hlinu bych přesil, ze spodní strany při tak nizké výšce schodu terásky bych volil téměř bezúdržbový drn(výborně se s ním pracuje a jdou s ním kouzla a snad není ani co pokazit), dá se s ním bezstarosti do výšky pul metra, a hlína se nevysype, což mám pocit, že by se mohlo stát, a líp drží vlhkost a kdeco v tom žije, a taky nezhnije, desky na zahradě to je ráj pro mravence,a nakonec tam stejně bude pěkné česnek...
    ZRNKO
    ZRNKO --- ---
    zajímavé ,loni jsem jich měl taky 550..,letos 600,paličáky Rusák a Bjetin 8 řádků po 50 a 4 řádky naší rodinné genetiky ještě po babce (pravděpodobně rusák),loni jsem to zasadil 7. prosince,letos asi 9.prosince,ještě nevylezl,mořil jsem ho protože mi v něm řádila houbomilka(následky viz foto) a pak ho byla pulka a ještě dohryzaná

    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    550 česneků v zemi :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam