• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TSOHpermakulturni zahrady, zemědělství a tak... aneb upadající kult Přemka Podlahy
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    BRUKEV: Ja s odr. Polka experimentuju asi 2 roky, (prvni rok jsem to vzal nechtě kosou) ale šlechtí se právě proto aby se pracně nemusely vystříhávat odplozené výhony ale lze to vzít na podzim mulčovačem u země naráz .. Já bych to nestříhal, vydrž, třeba zaplodí .)
    EXCITE
    EXCITE --- ---
    XL1: Pokud jseš víceúčelovej zeměděle a máš třeba slepice,tak jednoznačně ty ind. běžci.

    BRUKEV
    BRUKEV --- ---
    DENDROBATA: já mám zatím právě pocit, že moc nových ze země neraší. Jsou tam jen lonské, které začínají do 4/5 pučit.
    Ty nové ještě mají šanci vyrašit? Že bych ty staré do 4/5 šmiknul a modlil se za nové:)
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    BRUKEV: Polka tuším plodí na jednoletém dřevě .. takže vzdy na podzim se vezme sekačkou a to co zjara vyraší zaplodí .. pokud tam máš nějaký suchý vyhony tak s nima ven, živé bych nechal ..
    KLATIC
    KLATIC --- ---
    nejlepsi je nocni lov s celovkou (slimaci se ve svetle diod i na dalku blyskaji) a nuzkama (nevysliznou se, nic se nesbira, rovnou to pohnoji zahon a je dobre to obejit nekolikrat zasebou, protoze jsou to kanibalove a stahuji se ke svym padlym soudruhum...)
    NYA
    NYA --- ---
    dosud jsem měla zahradu na suchém kopci, kde slimáci nebyli, spíš jsem bojovala s vysycháním.
    tak nemám tenhle postup vyzkoušený, ale dávám do placu :)

    nicméně utkvěl mi postup, který mi říkal jeden z mých přátel ... že jediné, co se mu na slimáky osvědčilo, bylo postavit si zvýšené záhony s bedněním a na jejich okraj přibýt pozinkové profily co byly v průřezu ve tvaru 1 .. že to nepřelezou.
    BRUKEV
    BRUKEV --- ---
    Jak seříznout maliník?
    Na netu plno rad, třeba mi tu někdo poradí jednodušeji. Seřezávají na podzim, nebo na jaře. Já zvolil jaro.

    Odrůda Polka, remontatní.
    Zasazena na podzim 2014. Minulý rok bohatá úroda v létě i na začátku zimy. Nyní vysoký asi 150 cm, pomalu začínají rašit pupeny asi do 4/5 výšky.
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    Add slimouši .. ostatně jako každý rok :) Mně funguje elektrická drůběží síť (původně proti kunám a lišce), tam kde se dotýkala země nastalo slimáčí peklo ... No a bežci v počtu 7
    KOCOURR
    KOCOURR --- ---
    KLUZAU: já zkoušel to s tou trávou a pak vajíčka v tý trávě obrátit na slunce, jako funguje to, ale nevýhoda je, že ne vždy, když by to člověk zrovna potřeboval, tak svítí slunce, navíc jakmile má člověk na zahradě nějakej mulč, tak jsou mu podobný věci stejně prd platný, protože mulč = pro slimáka ráj
    LITTLEPUNKK
    LITTLEPUNKK --- ---
    kluzau: myšlenka hezká ,ale ona řešení která odlákají 80% slimáků nejsou řešením , páč i těch 20% Ti dokáže zlikvidovat zeleninovou zahradu ,viz pivní pasti , popel , písek apod... V tomhle ohledu jsem extremista...vyhladit je a nebo v malé ploše záhonů bránit snad i tou elektrikou/nezkoušel jsem ,ale...
    KLUZAU
    KLUZAU --- ---
    XL1: Holzer doporučuje udělat vlhké kouty v divočině, aby si slimáci lezli tam. Hubit slimáky pak navrhuje tak, že dáš na část zahrady vlhkou trávu, do které nakladou vajíčka, a trávu pak otočíš na slunce, což je hromadně zabije. Nemám s tím zkušenost, ale je to možnost pokud nemáš běžce.
    JAZZZ
    JAZZZ --- ---
    SLL_QUY: koukal jsem na to, ale samotna paska pry slimaky neodpuzuje. kdyz ale clovek nalepi dve kousek nad sebe a pripoji k nim baterku, tak to uz funguje spolehlive. ono uz jenom 9V baterku oliznout neni nic prijemneho, takze se jim ani nedivim :)
    http://www.gardenmyths.com/how-to-get-rid-slugs-with-copper/

    samozrejme pouzit se to da jen na vyvysene zahonky ale pro maly zahradky dobry. pro vetsi pak asi uz fakt jen ty bezce.
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    Tu k tomu nějaké obrázky .. zamlouvám si místo hlavního zahradníka :)
    “Nursery Fields Forever” Reconnects Early Childhood Education with Nature | ArchDaily
    http://www.archdaily.com/.../nursery-fields-forever-reconnects-early-childhood-education-with-nature
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    Školka jako farma: Italští designeři navrhli netradiční místo pro učení - Ekolist.cz
    http://ekolist.cz/...i/zpravy/skolka-jako-farma-italsti-designeri-navrhli-netradicni-misto-pro-uceni
    DIABOLUS
    DIABOLUS --- ---
    XL1: na slimáky taky perfektně funguje indický běžec
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    XL1: na slimaky plati pravidelnej sber, tak leda ze bys zamestnal sberace.
    XL1
    XL1 --- ---
    ok faj to je sice dobrý a znám to, ale já nechci mít na 1500 čtevrečních hromadu prken a drátů...navíc to stejně nefunguje, protože slimáci se podvrtávají zespoda zemí. takhle to vypadá kouzelně ,ale praxe je pak jiná.
    JAZZZ
    JAZZZ --- ---
    XL1: slimaku se da zbavit celkem elegentne takto :)
    How to make a Garden Slug & Snail Repeller Fence : Battery powered
    https://www.youtube.com/watch?v=DtdCBWeL4SQ
    XL1
    XL1 --- ---
    zdar ! máte někdo zkušenost s hydroponií-třeba pěstováním rajčat , okurek atd? pokud letos zas budu muset na normální zahradě boovat se slimejšema tak chci zvolit prostě jinou cestu! -ukázka toho co bych tak chtěl za konstrukci-dá se tohle někde sehnat , umí někdo vyrobit za rozumný prachy ?

    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    ZORBOVA: Spis záleží na dispozicich a případném sklonu pozemku.. Tento ma dveře na jih


    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam