• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TSOHpermakulturni zahrady, zemědělství a tak... aneb upadající kult Přemka Podlahy
    HARVIE
    HARVIE --- ---
    Seed Sharing Deemed Illegal in the United States
    https://www.youtube.com/watch?v=txRUeuuKex4
    HARVIE
    HARVIE --- ---
    Growing your own garden will be illegal.
    https://www.youtube.com/watch?v=8yQ-Qv4JY_8
    HARVIE
    HARVIE --- ---
    My Home was Searched for Growing Vegetables in my Bathroom
    https://www.youtube.com/watch?v=_0bsPkDanHk
    HOUBA
    HOUBA --- ---
    KLUZAU: nejsem sice permaodborník, ale já osobně nevidím důvod, proč by to nemělo jít.
    HOUBA
    HOUBA --- ---
    LA_PIOVRA: ten brukvoid vypadá jako řeřišnice srstnatá nebo něco na ten způsob. Ten mechoid netuším, ale je to takovej běžnej mech vyskytující se v trávnících, zvláště ve stinnějších místech, kde se třeba i zalévá.
    VODOMERKA
    VODOMERKA --- ---
    KAREN: jo, to pravděpodobně. páč jalovec je v dosahu spor snad všude :(
    KAREN
    KAREN --- ---
    ... a dost mozna bude problem si tam vysadit hrusne ;)
    VODOMERKA
    VODOMERKA --- ---
    KLUZAU: problém může být spíš semenářský, si myslím :)
    KLUZAU
    KLUZAU --- ---
    Ahoj, jsem úplný začátečník a mám jeden dotaz: jak je to s perma designem v zahrádkařské kolonii? Slýchám, že zahrady okolo jsou většinou zamořeny chemií. Znamená to, že tedy nebudu mít zeleninu tak úplně v bio kvalitě. Znamená to ale také, že to bude problém proto, abych se na tom pozemku naučil perma hospodaření?
    LA_PIOVRA
    LA_PIOVRA --- ---
    Netusite prosim, co je to za rostliny, letos se na zahrade vyskytly prvne a ve velkem rozsahu:

    Mechoid:


    Brukvoid:
    VODOMERKA
    VODOMERKA --- ---
    ZATAMOKO: už jsem to viděl na víc místech. vlastní zkušenost ne. ale je to celkem levný a funkční řešení :)
    ZATAMOKO
    ZATAMOKO --- ---
    VODOMERKA: nebo :)
    Máš s tím zkušenost? Vydrží to pár let?
    VODOMERKA
    VODOMERKA --- ---
    ZATAMOKO: nebo mirelonem :)
    ZATAMOKO
    ZATAMOKO --- ---
    TEEPEK: já letos snad už konečně dodělám tunel 5x12m a kupoval jsem na něj tuhle folii http://www.chovanec.cz/cira--clear--folie-metraz/

    Jen u te kovove konstrukce je potreba poresit ostre hrany, treba obalenim hadrem.
    VODOMERKA
    VODOMERKA --- ---
    TEEPEK: udělejte z něj fóliák
    TEEPEK
    TEEPEK --- ---
    Ahoj lidi, rád bych se zeptal, jestli máte někdo zkušenost s opravou skleníků. V mém případě jde o starší skleník s kovovou konstrukcí v L profilu, do kterého bylo tmelem upevněno sklo. Skleník nebyl udržován X desetiletí a skleněné tabule jsou po obvodu vymláceny a ve střeše poškozeny. Když jsem počítal, na kolik by mě přišla oprava se sklem, tak finančně i časově mi to na tohle léto nevychází :-) Existuje nějaká rychlá oprava (třeba pevným průhledným igelitem) jak jej uvést rychle do provozu? Máme malé prcky, potebujeme jim zabránit se do skleníku dostat (snížené dno se schody) a také zabránit kočkám chodit do skleníku na toaletu... Děkuji za polopatost, jsem panelákové dítě :-)
    WAMP_ELF
    WAMP_ELF --- ---
    SCHWEPZ: hmm.. pěkná kožesinka... vyměním za pětiletého 100% buráka, skvělý skokan ale jinak úplnej píčus..
    SCHWEPZ
    SCHWEPZ --- ---
    CHEVALIER: myslíš spojovat čepem nebo točit pívo?
    Musím se ho zeptat, určitě se zase rozpovídá o tom, co dělal ve službách hraběte Wolfsburga.

    Jo a vyvolávací cena je neuvěřitelných 900kč!

    A pozor! Je perfektně symetrický, to pravé ucho má jen sklopené, protože foukal kurevskej vítr, jak naznačuje ohlá bradka a vlající hříva na zadní kýtě.
    CHEVALIER
    CHEVALIER --- ---
    SCHWEPZ: Umí čepovat?
    SCHWEPZ
    SCHWEPZ --- ---
    Omlouvám se za spam, ale prodám kozla!
    Je milej, ochočenej, má krásný rohy a chlupatý zadní nohy, dobře nakrývá, je mladej, perspektivní, umí tři cizí jazyky a v dobrém rozmaru chodí po zadních.
    Více infa v poště.



    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam