• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TSOHpermakulturni zahrady, zemědělství a tak... aneb upadající kult Přemka Podlahy
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    XL1: pěstuješ na 1500m2?
    XL1
    XL1 --- ---
    a dotaz : má tu někdo reálnou zkušenost s nákupem semen atp přímo z Japonska ?
    XL1
    XL1 --- ---
    LINKOS: OK. a kolik je cca potřeba Feramolu na 1500 m čtverečních zahrady ?
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    OGMIOS: sousedi je mají letos prvně, nahnali je do vody, kam se jim původně vůbec nechtělo a teď se jen čachtají a nějaký slimáci je vůbez nezajímaj. :)
    Ale tak uvidíme, sám jsem je časem chtěl pořídit, nebo nějaký jiný kachny. Nebo aspoň slepice, potřebuju hnojivo :)
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    IVA: ja si ted po pauze porizoval minulej tejden bezce nanovo, jsou letosni z unora. Uz si zvykli za tu chvilku i na me, hlavni je je motivovat jidlem a zvykani jde rychle. Ja jim vzdycky hodim slimaka a volam kackac a uz po par dnech bezeli na zavolanou. Ale i tak minimalne 3dny nez zacli chodit dal od domku nez 5metru. Poridil jsem si jen parek a mam je navolno mezi zeleninou a zatim zadna skoda. Driv jsem jich mel az 15 a to kdyz jsem pustil do zeleniny tak to bylo jak kdyz prebehne stado slonu.
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    XL1: vtipné znám lidi co by ti tvrdili, že běžci jsou k ničemu, moc slimáků nesnědí a jsou s nimi spíše starosti(slimáci řádí jen část roku, běžce musíš živit celý rok). Další by ti tvrdil, že ti poškodí to co chceš pěstovat a další by ti tvrdil, že lepší je normální kachna, že slimáky žere úplně stejně a je z ní aspoň nějaký maso, než od vychtlého běžce, který je navíc podstatně dražší než ostatní kachny.
    Pokud se ferramol dá brzo na jaře aby zlikvidoval první vlnu, která nejvíc škodí, tak pak už stačí málo. Nejsem schopen posoudit škodlivost ferramolu, ale můžou to používat biozemědělci a mělo by to být neškodné pro ostatní organizmy(vanish bych třeba nepoužil). On totiž i třeba takový kofein funguje na slimáky jako nervový jed a těžko budeme mít obavu, že by to ublížilo psu, či člověku. Stejně i tabákový postřik proti mšicím je v podstatě "chemie", postřik z přesličky proti plísni taktéž. Co jsem schopen posoudit je to, že od slimáků je pokoj a energie co zahradě věnuji nepřijde vniveč.
    IVA
    IVA --- ---
    XL1: Mám běžce 2 měsíce a moje představa, jak budou behat po celé zahradě vzala za své. Báli se i malých kachnat. Nedovedu si představit, ze je nekam půjčuji. Ti by se nekam rychle schovali.
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    XL1: no pujcovat je lidi muzou, ale trva jim dost dlouho nez se otrkaj a zacnou prolejzat vsude.
    XL1
    XL1 --- ---
    DENDROBATA: běžci se normálně půjčují, vygoogluj si inzetráty...ale jsou bohuzel mimopražský ..

    LINKOS: sorry ale to je za prvé chemie, kterou na zahradě nechci,za druhé je to šíleně drahý, a za třetí to fuguje minimálně-jak vidím u sousedů...a hlístice nemaslug taky nefungojou. Kdyby něco - kromě běžců OPRAVDU FUNGOVALO - tak by skončil milionovej byzynys s těmahle přípravkama. jsou založený na tom źe fungujou jen částečně, jen někdy/počasí/ a jen proti slimákům do určitého stádia. Tj jde o tom aby se neprodávalo něco, co by je fakt vyhubilo-tím by byznys skončil.
    MUCHOMOORKA
    MUCHOMOORKA --- ---
    Ahoj! Doporuci mi nekdo proutkare..Turnov, severni Cechy. Diky!
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    XL1: co zkusit Ferramol?
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    XL1: Běžci se nepůjčují to je nesmysl, jsou to tak plachá zvířata že nějaký převoz a s tím spojený stres nestojí za to.. nehledě na to že si na nové prostředí taky chvíli zvykají .. pořid si páru ale na stálo
    XL1
    XL1 --- ---
    Kdo zapůjčí cca na týden indické běžce ? je to urgentní, slimáci mi likvidujou Durmany.
    SCHWEPZ
    SCHWEPZ --- ---


    Hľadanie vody pomocou rastlín indikátorov | OZ Biosféra
    http://www.biosferaklub.info/hladanie-vody-pomocou-rastlin-indikatorov/#more-10727
    SCHWEPZ
    SCHWEPZ --- ---
    Omlouvám se za spam, ale

    Prodám kozu - Chrudim, prodám
    https://zvirata.bazos.cz/inzerat/62707523/Prodam-kozu.php
    JOKERKA
    JOKERKA --- ---
    KVIIIK: Kroupy, presne takhle vypadaji nase cukety, divizny a hokaida. :)
    EETEE
    EETEE --- ---
    KVIIIK: Tak v sobotu krupobití bylo, v Praze v Čimicích padaly kroupy jak pětikačky a o 4km dál jen normálně pršelo...
    KVIIIK
    KVIIIK --- ---
    XL1: neptal bych se tak blbě, kdybych o nějakých spadlých kroupách věděl, ale teď bych fakt přísahal na svou největší dýni, že se to objevilo až poslední týden a žádný kroupy nebyly. Asi nějaká lokální noční sprška :(
    XL1
    XL1 --- ---
    KVIIIK: Klasika, kroupy !
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam