• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TSOHpermakulturni zahrady, zemědělství a tak... aneb upadající kult Přemka Podlahy
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    MAR_TINA: akorát s tou folií pozor, že to není dobré na místa, kde hodně fouká vítr.
    bydlíme na větrném vršku a zeleninová zahrada je v proluce mezi domy - tunel jsem zkusila jednou a po první bouřce jsem ho odmotávala z houpačky :-(
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    LINKOS: nic nepomohlo. A když se zlikvidoval bělásek, přidaly se nějaké molice nebo co to bylo.
    Někdo pěstuje kapusty pod folií nebo textilií - nízký tunel z ohnutých prutů a na to natáhnout bílou netkanou textilii.
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    SCHIZOGENES: vratic a pelybek cernobil mi rostl hned vedle a housenek bylo pozehnane.
    SCHIZOGENES
    SCHIZOGENES --- ---
    LINKOS: výluhy z rajčatového listí, blízkost rajčat jako taková (smíšená kultura, možná stačí záhon nebo pár kytek rajčat vedle), totéž pelyněk nebo vratič -- postřikovat, mulčovat
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    LINKOS: ja sbiram
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    loni mi celkem uspesne mordoval moje oblibene kapusticky belasek,tedy jeho potomstvo. Mate pri nemu nejaky osvetseny postup?
    XL1
    XL1 --- ---
    Daruju řízky z rostliny Brugmansia sauveolens/durman/...rostlina je čarodějná a komplet jedovatá takže NE na doma...venku polostín.
    JAGA
    JAGA --- ---
    Právě vyšel šestý svazek edice Klíč k soběstačnosti - Včelaření! Viz http://www.permakulturacs.cz/#publicationsanchor


    LINKOS
    LINKOS --- ---
    URPUTNIK: dřevěný uhlí je fajn, ještě lepší je zuhelnatěná sláma,seno, tedy uhel přímo z rostlin
    URPUTNIK
    URPUTNIK --- ---
    zacnu pridavat do kompostu dreveny uhli, zjevne je to lety overena technika :)
    [ DARJEEL @ Breakthrough - prorážení skořápky reality ]
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    WASPER: jee ja to myslel z hlediska zakonneho co se s timhle typem pozemku smi a nesmi :)
    WASPER
    WASPER --- ---
    OGMIOS: Ahoj. IMO to znamena ze je vysoka hladina spodni vody. ( udelal bych cvicne jamu metr hlubokou a uvidis jak jsi na tom. - Puda bude mit nejspis dost kyselou reakci. Urcite ti tam skvele poroste vres, konopi, rakos a bambus. Ze stromu pak vrbicky vseho druhu...
    NYA
    NYA --- ---
    u nás ve vsi je na návsi velkej platan památnej strom, kdyby náhodou..
    LA_PIOVRA
    LA_PIOVRA --- ---
    ANIKEVESTIFEX: pokud nutne netrvas na semenu, tak zrovna je dobrej cas na narizkovani.
    ANIKEVESTIFEX
    ANIKEVESTIFEX --- ---
    MAR_TINA: To jsem pochopila, ale jakože to semínko je v chmíří tý kuličky (plodu)..Díky za odkaz :)
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    ANIKEVESTIFEX: samozřejmě, že roste ze semene. Jen musím umět rozlišit, která část plodu je semeno. A počítat s úspěšností 1 ze 1000 a menší. Takže začni s velkým záhonem semen.
    PLATANUS Linné – Platanaceae – platan, vodoklen
    http://www.stromy.info/platanus-linne-%E2%80%93-platanaceae-%E2%80%93-platan-vodoklen/
    ANIKEVESTIFEX
    ANIKEVESTIFEX --- ---
    NYA: Hmm díky moc no.. :D Plody Platanu jsou trošku složitější.. To se nezasahuje ze semínka, ale asi z toho chmíří právě ;)
    NYA
    NYA --- ---
    ANIKEVESTIFEX: ahoj, zkus vzít semínka platanu a dát do země :)
    ANIKEVESTIFEX
    ANIKEVESTIFEX --- ---
    Čau, nevím úplně kam s tím, jestli todle je ta diskuze...
    Ale..nevíte někdo jak zasadit Platan? Od semínka...Máte s tím někdo zkušenosti? Jsem naprostý laik. :)
    Dík
    ATUARFIK
    ATUARFIK --- ---
    VODOMERKA: Super, věci typu "ty se neztratí" je přesně to, co hledám!
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam