• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TSOHpermakulturni zahrady, zemědělství a tak... aneb upadající kult Přemka Podlahy
    ZORB
    ZORB --- ---
    CUKI: No ale todle opatreni je stejne na pytel, kdyz mas kontaminovano pres 80% podzemnich vod...
    XL1
    XL1 --- ---
    BTW už jsem jich x vyryl, sazenice klidně daruju tomu kdo chce udělat nedobytnou bariéru okolo svojeho hradu- šlahouny maji průměr jako slabší stromek, trny 1 cm a více...
    XL1
    XL1 --- ---
    Má někdo tip jak se zbavit trnitý ostružiny co se rozmohla v zahradě?
    CUKI
    CUKI --- ---
    ZORB: Toho se taky bojim :-( Ale když je někde obecní zdroj pitné vody, tak se kolem nesmí ani pást ovce, natož používat různé herbicidy a pesticidy. A tohle je pitný zdroj sice pro každou jednotlivou studnu, ale v v celkově podobném rozsahu jako ten obecní zdroj.
    ZORB
    ZORB --- ---
    CUKI: To mne dost zajímá k čemu dojdeš. K čemu sem došel já, že co se děje na polích kolem tebe neovlivníš, pokud se nedohodneš s tím, co to tam obdělává, nebo si to nekoupiš...
    CUKI
    CUKI --- ---
    KEIKIN: Mě jde spíše obecně o usměrnění. Vodu mám teďka super, ale rád bych udělal něco pro budoucí generace. A nejde mi ani o ten jeden případ, ale obecné řešení pro naší zemi.
    Jinak je to vcelku rozhlehlé pole mezi dvěmi kopci. Nejde tedy jen o pár metrů vedle, ale celé pole se zasahuje do spodních vod ze kterých čerpáme.
    KEIKIN
    KEIKIN --- ---
    CUKI: Koupit ty pozemky nebo jejich část nejde ? Pokud je vás více, majitel (pozemku by to měl vědět. Jednal bych mimo zákon přímo s ním.
    CUKI
    CUKI --- ---
    Dá se nějakým způsobem zákoně usměrnit využívání sousední orné půdy, vzhledem k tomu, že kolem ní všichni čerpáme podzemní vodu? Tedy pro začátek by stačilo omezit nepotravinářskou řepku a extrémně erozivní plodiny.
    NYA
    NYA --- ---
    NYA: jsou rozdane
    CAMKA
    CAMKA --- ---
    NYA: já chci a vůbec to nemám daleko! :)
    KASTA
    KASTA --- ---
    NYA: skoda ze jsem to nevedel driv, zrovna pred par dny jsem koupil dve sazenicky v zahradnictvi krullichovi kde jsem na ne nahodou narazil, jako obohaceni nasi smiseny rajcatovy zahrady
    NYA
    NYA --- ---
    VODOMERKA: vida, tak na podzim už budu vědět:) tvojí přednášku jsem neslyšela, trávila jsem hodně času na piskovisti
    VODOMERKA
    VODOMERKA --- ---
    NYA: jo. to mi vlastně někdo říkal, že tam byly i divoký :). já tam vyprávěl o žížalách a semínkovně ;)
    NYA
    NYA --- ---
    VODOMERKA: no vidíš, v Litoměřicích jsem je měla v sobotu na Zahradě všech... Měla jsem napsat i sem, sakra, že je tam budu mít.
    Tak dám vědět, až pojedu:)
    VODOMERKA
    VODOMERKA --- ---
    NYA: V Solanech pozdravuj v cihelně Šímu a já bych si při zastávce v Litoměřicích klidně dvě divoký adoptoval. můžu vyměnit za federle :)
    NYA
    NYA --- ---
    Mám tu přebytek sazenic divokých rajčat. Chcete? Ráda daruju a ještě radši vymenim.

    Jsem ve Valči na Karlovarsku, ale mohu je přivézt i do prahy, kam jezdím. Mám v plánu i jednu cestu na ose Zatec-Solany-Litomerice-Merboltice-Decin-Srbska Kamenice, kdyby náhodou.

    Něco snad tady rozdam, myslím ale, že tak 15-20 mi jich zbude.
    CRUSHEER
    CRUSHEER --- ---
    tak trochu doufám, že ty zmrzlý ještě přijdou (vtip), páč už mám přes tři týdny všechny sazeničky venku v květináčích a jen vyčkávám na jistotu.. :)
    KASTA
    KASTA --- ---
    tak vcera a dnes zasazeny posledni seminka: dyne, cukety, mexicka miniokurka, fazole, brutnak, perilla, citronova monarda a srucha. Do 13.5. urcite nevylezou, i kdyz jak koukam na predpoved, vcera a dnes v noci uz to klidne mohli byt ty "zmrzli" :)
    KASTA
    KASTA --- ---
    ale pokud obrazi, prokazuje odolnost :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam