• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TSOHpermakulturni zahrady, zemědělství a tak... aneb upadající kult Přemka Podlahy
    NYA
    NYA --- ---
    BASTOCH: dobrý by bylo promísit s větším množstvím trávy a listí (Jeff Lawton říká 25:1) .. pak z toho budeš mít super kompost. Jinak v tom bude moc dusíku
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    BASTOCH: 2 roky je jeste malo pokud jsi s tim nijak nepracoval a jen to lezelo, to bych furt pouzival jen jako hnojivo.
    BASTOCH
    BASTOCH --- ---
    Máte někdo zkušenost s uzrálým králičím hnojem? (stáří bude min 2roky)
    Nemám s tim žádný zkušenosti, překvapilo mě, že je to úplný bahýnko.
    Máme toho na zahradě plnej kompost a bojim se, aby mi to vše nespálilo, případně nás neotrávilo ve velký koncentraci + hodí se to do skleníku a pařníku?
    Dik
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    LINKOS: kdo vi, o vikendu jsem se snazil prokopat zmrzlym mulcem a nahodit radek cesneku. Takze kazdopadne mulc vytvari ledovou barieru a slunce teplo az k zemi nepronikne. Ale zas je led v tom mulci a ne v zemi.
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    FRENNET: neni preci jen na mulcovani brzo? Takle zjara jsem se snazil nechavat zahony hole,aby je slunce prohralo
    FRENNET
    FRENNET --- ---
    PETEKKA: Dnes jsem vymezila a zamucovala jeden "zahonek" ze dvou. Ono jsou to spis 3v1, ale stejne mam radost. Jeste jeden troj zahonek a bude pripraveno na seti :) Dite u toho zaselo hrasek a lichorerisnici, uvidime co vyjde.
    PETEKKA
    PETEKKA --- ---
    KASTA: podle čínského kalendáře už začalo biologické jaro a podle toho se řídím :)
    KASTA
    KASTA --- ---
    OGMIOS: je to tak!
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    KAREN: uz to ale smrdi venku jarem i pres obcasne zaskoceni ;)
    KASTA
    KASTA --- ---
    MAR_TINA: vilin, to jsem neznal, to se mi libi, asi rozsirim nasi sbirku ohlasovatelu jara :) vloni jsem se neuspesne pokusil vypestovat ze seminek zimnokvet, urcite budu jrsze shanet sazenici, tak sem dam oba!
    KAREN
    KAREN --- ---
    MAR_TINA: ja bych tipla, ze mozna bude zaskocen...
    PETEKKA
    PETEKKA --- ---
    MAR_TINA: tak to je skvělá zpráva :)
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    vilín říká, že zima je na konci
    otevřel v pátek

    PETEKKA
    PETEKKA --- ---
    KASTA: já dneska zryla část záhonu
    KASTA
    KASTA --- ---
    taky uz cekate na jaro? u nas puda stale jeste zmrzla ale neco uz se sklizet da :)


    LINKOS
    LINKOS --- ---
    ELZEE: tak imho repka neni problem sama o sobe, spise jeji postrikovani.
    ELZEE
    ELZEE --- ---
    LAETATIO: spis velkoplosnejsi reseni. Co muzu delat sama je mi jasne.. no mozna jeste sbirat seminka lucnich kvetin a hazet je vsude kolem..
    A kosit repku :)
    LAETATIO
    LAETATIO --- ---
    ELZEE: co může dělat každý je pestrost rostlin na jeho vlastní zahradě. Nechat kout s kopřivama a mít idalší živný druhy rostlin a pěstovat i domácí druhy rostlin. Mít kvetoucí louku místo anglickýho trávníku...
    Nebo se ptáš po velkoplošném systémovém řešení?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam