• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TSOHpermakulturni zahrady, zemědělství a tak... aneb upadající kult Přemka Podlahy
    KAREN
    KAREN --- ---
    IXTREMIST: oujé. na terase v květináči - pokud to neodletí s větrem ;) nebo bys to směle píchnul do záhonu a ponechal svému osudu??
    IXTREMIST
    IXTREMIST --- ---
    KAREN: Pro tebe mám sazenicku chilli. Manzano rocoto.. originál to žije v Andách, tak by to u vás mělo přežít :-)
    KAREN
    KAREN --- ---
    Měl by prosím někdo semínka divokých rajčat (červená i žlutá) a "čistých" dýní hokaido (nenakřížených - z letošní dávky, co jsme nakoupili, semena sbírat nemůžu, protože se vesměs fakt nepovedly - maj v sobě takový ty zatvrdlý hrudky nebo jsou chuťově bídný. a my měli letos jen drobný kousky...)? Brno nebo pošta, prosííííím...
    HOUBA
    HOUBA --- ---
    HOUBA: Tak zas další k dispozici během dneška a zítřka - tužebník jilmový, pelyněk brotan, máří list balšámový, šalvěj lékařská (starší, větší jedince), levandule (taky starší), možná nějaká máta (nevím přesne jaká).
    TADEAS
    TADEAS --- ---
    Manuál o mikrobite pri remineralizácii pôdy v rukách roľníka - Obchod
    http://obchod.permakultura.sk/...mikrobite-pri-remineralizacii-pody-v-rukach-rolnika/?v=928568b84963
    PETEKKA
    PETEKKA --- ---
    SCHIZOGENES:
    MGMBILL: tak už vím co s nočníkem :)
    HOUBA
    HOUBA --- ---
    Předěláváme expozici a zbylo nám několik trsů jestřabiny lékařské, omanu pravého, řepíku vonného a cca 2kg hlíz topinanburu. Pokud máte někdo zájem, tak je to k vyzvednutí Na Slupi 16, Praha 2 dnes cca do 17 hodin nebo zítra 10-14, pak to jde pryč.


    XL1: viz výše.
    MGMBILL
    MGMBILL --- ---
    SCHIZOGENES: Mocim vyhradne do kompostu..... fascinoval me tento clanek: https://abecedazahrady.dama.cz/clanek/hnojivo-zadarmo-vlastni-moc-zkusite-to
    takze to ted chci rozjed v praxi.... otazka je jak na to budou reagovat ruzne druhy, napriklad mrkev, rajce, salat?
    SCHIZOGENES
    SCHIZOGENES --- ---
    MGMBILL: používal bych jako katalyzátor do kompostu, urychluje rozklad a umocňuje jeho ehm výživnou hodnotu, a to tak, že mocně

    přímo jsem zkoušel jen párkrát, cca 1 litr na dno desetilitrové konve, snesly to
    EXCITE
    EXCITE --- ---
    XL1: btw, ve stínu nekvetou .)
    MGMBILL
    MGMBILL --- ---
    Ahoj, ma nekdo osobni zkusenosti s hnojenim lidskou moci? Jaky pomer s vodou, jak casto, co ano a co ne? Dekuji za tipy....
    LEJIMADA
    LEJIMADA --- ---
    jestli máš cestu východními čechami, ráda ti je daruji :)
    XL1
    XL1 --- ---
    koupim tak 10 kg topinambur na živý plot
    LEJIMADA
    LEJIMADA --- ---
    jen doplním lokaci... Sudslava, okr. Ústí nad Orlicí
    LEJIMADA
    LEJIMADA --- ---
    Nejen na počest nesmrtelného Přemka věnuji za odvoz a třeba čokoládu pro potomky kompletní sbírku časopisu zahrádkář.. ročníky 1975 až 1990. Na fotce je vždy první číslo daného ročníku..Třeba ještě někomu poslouží, potěší :)





    MVEK
    MVEK --- ---
    LINKOS: Tak obecně kartón všichni podporují, klih tam možná je a lepidlo tedy bude v pohodě. Ale dokud mi někdo nevysvětlí, jak se pečlivě vybírá nebo kdovíjak "čistí/neutralizuje/..." ten papír na krabice, tak nebudu věřit, že v něm nemůžou být i docela nežádoucí příměsi. Za mě je to jen domněnka z faktu, že se to z tříděného papíru pochopitelně dělá. Víc o tom nevím.
    FRENNET
    FRENNET --- ---
    POMYJAN: kde jsi kupoval ty duznoplodky?
    FRENNET
    FRENNET --- ---
    Díky, za reakce. Já to asi blbě pochopila. Takže si karton nechám k trvalkam a rybíz-jahodové sekci a následně ho pokryji listím, slamou atd. Ať to nevypadá blbě, to má MAR_TINA: pravdu. Zahrada má vypadat hezky, já jsem ji chtěla i kvůli tomu estetické i zážitků. Ten by holý karton kazil. Záhony budou dva, vcelku malé a jelikož tam nebudou monokultury, pleti bude pomalu. Loni jsem zjistila, že pleti, je výborný druh relaxu a pomáhá mi se odnasrat.
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    vtipne, loni vsichni tady tvrdili,ze karton je ok a lepidlo je klihove,tedy prirodni.
    MVEK
    MVEK --- ---
    Já bych ještě dodal, že karton bývá z recyklovaného papíru, že? A sice se asi všelijak vymývá, ale stejně určitě obsahuje mnoho různých látek ať už z potisku originálního papíru (inkousty, toner...), nebo z různých barviv a vylepšení papíru.

    Takže já nevím, sice se tím člověk určitě neotráví, ale do permakulturní zeleninové zahrady bych to necpal i z toho důvodu, že nevím, čím si půdu obohacuji.
    NYA
    NYA --- ---
    Karton mi přijde do záhonu taky problematickej. Když je mokrej, tak se trhá, suchej ti ho vítr odnese.
    Ale k nově vysazeným stromům, k trvalkám nebo dynim ok... Člověk si musí zkusit, co mu vyhovuje.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam