• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TSOHpermakulturni zahrady, zemědělství a tak... aneb upadající kult Přemka Podlahy
    DA_NIELA
    DA_NIELA --- ---
    KUATO: A co si nad kotel dat strisku?
    FAR_IDA
    FAR_IDA --- ---
    Děkuju dodatečně za reakce stran slámy a herbicidů. Měla bych dotaz na odrůdy rajčat a paprik – jaké máte osvědčené, pěstujete nejraději, dobře plodí? Případně nenašel by se někdo s přebytkem sazeniček k odběru / výměně? Já mám rajčata stupická polní, bejbino, tornádo, budu mít žlutý a červený divoký a chtěla bych vyzkoušet další druhy. Bejbina a tornáda mám dost – můžu s někým směnit.
    S_V_E_T_Y_L_K_O
    S_V_E_T_Y_L_K_O --- ---
    KVIIIK: u nás pomohl pepř. :)
    KASTA
    KASTA --- ---
    KOUSICEK:
    UF0UN: aha, tohle mame doma z Petrina, rikame tomu medvedi cesnek a jime to jako medvedi cesnek :) myslel jsem si ze je tak malej, protoze je zplanelej :)
    NYA
    NYA --- ---
    KVIIIK: tady už pomůže leda mravenečník :)
    I když zapálit chatu je taky super nápad, to by mě teda nenapadlo :))
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    KVIIIK: slimak, to stvoření nevyhynulo?
    KVIIIK
    KVIIIK --- ---
    Díky všem za postřehy, hned se za těch tisíců zmařených mravenčích životů cítím míň blbě :D
    (hubení slimáků ve velkým se nepočítá, španěláci totiž, jak známo, vůbec nemají duši)
    KOUSICEK
    KOUSICEK --- ---
    UF0UN: díky.
    KOUSICEK
    KOUSICEK --- ---
    MAR_TINA: díky.
    KUATO
    KUATO --- ---
    KVIIIK: to se neboj, mravenci jsou svinaci, co hned tak nevyhynou. ja vcelarim a kazdy rok s prichodem prvnich konvi medu do baraku zacnou okamzite pochodovat po baraku desitky mravencu a z jejich likvidace prave toho typu vsechny dostupna hnizda srackou, co si tam natahaji a sezerou, nemam nejmensi vycitky. na zahrade si hospodarit muzou jak chcou, ale v baraku je nechci. vetsi mrzeni mam z toho, ze jsem si vymenil novy kotel a letos uz kvuli toho nedovolim vlastovkam hnizdit v kotelne, kde hnizdily predeslych 50 let, protoze fakt nepotrebuju, aby mi sraly po elektronice. dokad tam byla akorat litina a jedna klapa na komine, tak mi to nevadilo :o).
    LAETATIO
    LAETATIO --- ---
    KVIIIK: Tyhle nádobky s jídlem, co si mravenci odnesou, používala mamka. A myslím, e vcelku úspěšně.
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    KVIIIK: odklonit cesty mravenců nelze. Kolonii významně zmenšíš právě tou jedovatou potravou. Stejně se do dalšího roku namnoží.

    Ale můžeš chatu zapálit a postavit jinde, ne v místě tras.

    Máme dům v jedné jarní trase a přes veškeré stavební změny chodí pořád stejně. Čekám, kdy se zas objeví.
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    KVIIIK: myslel jsem spíš jít za zdrojem, ale jestli vylejzaj někde škvírou v podlaze a nevíš kde vegetěj, tak je to asi problém, to je jasný..
    KVIIIK
    KVIIIK --- ---
    REDSNAKE: jako že napustit chatu do 20cm a pak vytřít? :D

    Našel jsem údajně 100% přírodní přípravek Loxiran (extrakt z kopretiny starčkolisté). Jenže... " Jedná se o nádobky s účinnou látkou, kterou si hladoví mravenci odnáší do svých obydlí. Látkou se celá kolonie krmí a během jednoho až dvou týdnů je vyhubena" - ty kráso, dost drastický... a moje karma bude v prdeli na deset tisíc let :D
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    KVIIIK: horká voda.
    KVIIIK
    KVIIIK --- ---
    LINKOS: "babský rady zrovna moc nefungují" - to už jsem zjistil taky... stačily tři dny zkoušení to "po dobrém" a ráno jsem objevil doma několik stovek mravenců podél celé stěny. Regulérně si stavěli mraveniště a všechny "zarušené" hřebíčky a skořice a jedlou sodu jen obešli na pár centimetrů a jinak ignore. Utěsnit dřevěnou chatu není zrovna reálný, takže bude muset jít po zlým, ale nechci sahat po biolitu, to je dost drastický a navíc tam mam naprosto všude sazeničky, na který bych to stříkal nerad. Máte někdo nějakou přírodní hubící/odpuzovací směs?
    UF0UN
    UF0UN --- ---
    KOUSICEK:

    nejspíš
    Česnek podivný – Wikipedie
    https://cs.wikipedia.org/wiki/%C4%8Cesnek_podivn%C3%BD

    zpracovává se stejně, jako č. medvědí ;)
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    KOUSICEK: není.
    Bude to nějaká jiná cibulovina z rodu česnek a nejedla bych to.
    Až vykvete, půjde lépe určit.
    KOUSICEK
    KOUSICEK --- ---
    Zdravím, poraďte mi prosim. Nejsem si jistý jestli jsem našel medvědí česnek. Místo by odpovídalo, voní to jako česnek, chutná to jako česnek, jen to má jen asi třetinovou šířku listu ( oproti těm v plastovém obalu v obchodě).

    Je to medvědí česnek? Případně, co to je? Je to k jídlu? Díky.





    LEJIMADA
    LEJIMADA --- ---
    ELZEE: mám sazeničky heřmánku a lichořeřišnici budu mít koncem dubna. Jestli chceš, klidně ti pošlu :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam